Cambler

Objawy raka prostaty i przyczyny

Objawy raka prostaty

Zwykle nie ma specyficznych objawów wczesnego raka prostaty. Roczne badanie fizykalne, antygen gruczołu krokowego (PSA) we krwi i badanie palpacyjne (DRE) zapewniają najlepszą szansę na identyfikację raka prostaty we wczesnych stadiach. Dowiedz się więcej ›

Krew w moczu

Krew w moczu nazywa się krwiomocz. Krew może kolor moczu różnych odcieniach różu, czerwieni i brązu. Smugi krwi, może również pojawić się w moczu. Widoczna krew w moczu nazywa krwiomocz brutto. Krwi w moczu, mogą być obecne w tak małych ilościach, że nie jest widoczny gołym okiem, ale czerwone ciałka krwi w moczu można zobaczyć pod mikroskopem. Nazywa się to mikroskopowa krwiomocz. Ilość krwi w moczu, nie zawsze koreluje z powagą choroby, zaburzenia lub choroby.

Krwi w moczu często powoduje zakażenie, stan zapalny lub uraz układu moczowego (nerek, moczowodu, pęcherza moczowego i cewki moczowej).

Dowiedz się więcej o krwi w moczu ›

Ból w dolnej części pleców

Ból krzyża jest każdy rodzaj bólu lub dyskomfortu w całej tylnej (tylna) część swojej dolnej części tułowia, rozszerzenie w dół do miednicy. Dolna część pleców jest również określana jako obszar lub lędźwiowego odcinka lędźwiowego kręgosłupa.

Większość ludzi doświadcza bólu pleców w pewnym momencie w ich życiu. Ból w dole pleców jest najczęstszą przyczyną niepełnosprawności związanych z pracą i absencji w pracy, zgodnie z Narodowego Instytutu Chorób Neurologicznych i udaru mózgu.

Ból dolnej części pleców może trwać krótko, lub też może być przewlekłym, która jest zdefiniowana jako trwający dłużej niż trzy miesiące. Możesz czuć się tępy, przykry ból lub ostry, rozrywającego bólu. Niektóre ból może być tak ekstremalne jak spowodować, aby leżeć w łóżku, nie mogąc się ruszyć. Ostry ból w dole pleców, często rozwiązuje podstawowych środków do pielęgnacji siebie w ciągu kilku tygodni, ale może stać się przewlekłe i prowadzić do poważniejszych problemów w czasie.

Dowiedz się więcej na temat objawów raka prostaty ›