Cambler

Leczenie

Leczenie raka gruczołu krokowego

Jeśli Twój lekarz powiedział Ci, że masz raka prostaty, może wkrótce stanąć przed trudnym wyborem do leczenia. Wiele różnych metod leczenia raka prostaty wiąże się z opieką kliniczną lekarza lub innego pracownika służby zdrowia. Dowiedz się więcej ›

Procedury diagnostyczne i oceny

Oprócz regularnych badań lekarskich, które zawierają krwi, moczu i ewentualnie inne badania laboratoryjne, National Cancer Institute oraz europejskiego społeczeństwa Cancer sugerują konsultacji z lekarzem na temat tych zaleceń dotyczących oceny gruczołu krokowego:

 • DRE (digital badania odbytnicy)
  Zgodnie z zaleceniami lekarza, DRE mogą być przeprowadzane co roku dla mężczyzn powyżej 50 roku życia. Mężczyzn w grupach wysokiego ryzyka, takich jak Afro-ludzi, lub tych, z silną rodzinną historią raka prostaty powinni skonsultować się z lekarzami na temat testowanego w młodszym wieku.

 • (Antygen specyficzny dla prostaty) PSA
  PSA do badania krwi, który mierzy poziom antygenu specyficznego dla gruczołu krokowego. PSA jest substancją produkowaną przez gruczoł prostaty, które mogą być znalezione w większych ilościach u mężczyzn z rakiem prostaty. Zgodnie z zaleceniami lekarza, badanie PSA może być sporządzany corocznie dla mężczyzn powyżej 50 roku życia. Mężczyzn w grupach wysokiego ryzyka, takich jak Afro-ludzi, lub tych, z silną rodzinną historią raka prostaty, powinni skonsultować się z lekarzami na temat testowanego w młodszym wieku lub częściej.

Dowiedz się więcej na temat leczenia raka prostaty ›

Co warto wiedzieć o swoich wyborów leczenia raka prostaty

Raka prostaty można leczyć. Zalecenie leczenia zależy od każdego z tych czynników.

 • Gatunek i stadium raka

 • Rozmiar i położenie guza

 • Twój ogólny stan zdrowia

 • Czy nowotwór rozprzestrzenił się na inne części ciała

 • Twoje obawy i preferencje osobiste

Leczenie można zazwyczaj kontrolować raka prostaty. Może także poprawić jakość życia poprzez kontrolę objawów.

Znając stopień i etap swojego raka prostaty, to jest czas, aby podjąć decyzję w sprawie planu leczenia. Ten rozdział pomoże Ci zrozumieć swoje możliwości i to, co jest najlepsze dla Ciebie. Spotkanie z lekarzem, aby porozmawiać o swoich wyborów leczenia będzie jednym z najważniejszych wizyt będziesz musiał się z lekarzem.

Dowiedz się więcej na temat opcji leczenia ›