Cambler

Czego się spodziewać po radykalnej prostatektomii

Operacja usunięcia prostaty trwa od 1,5 do 4 godzin. Po prostaty i inne struktury są usuwane, chirurg reattaches pozostałe cewki moczowej do pęcherza. Gdy jesteś jeszcze śpi, lekarz umieści małą rurkę do odprowadzania moczu, zwany cewnik, w penisa. Pozostanie na miejscu przez kilka tygodni.

Zwykle będziesz w szpitalu przez około 3 dni. Być może trzeba się trzymać z dala od pracy przez okres do 5 tygodni. Oto przegląd tego, jak można czuć po zabiegu.

  • Przez pierwszych kilka dni, prawdopodobnie mieć ból z cięć, zwany nacięcia. Twój ból może być sterowane z medycyny. Możesz mieć znieczulenie zewnątrzoponowe cewnik wprowadzony do dolnej części pleców, dzięki czemu łatwiej jest dać leki przeciwbólowe. Albo może masz pompę analgezji kontrolowanej przez pacjenta. Formularz ten jest dożylne leki przeciwbólowe, które można kontrolować poprzez naciśnięcie przycisku. Pompa jest usuwany przed opuszczeniem szpitala. Porozmawiaj ze swoim lekarzem lub pielęgniarką o swoich możliwości łagodzenia bólu. Niektórzy ludzie są niechętne do podjęcia leki przeciwbólowe, ale może to rzeczywiście pomóc gojenie. Jeśli nie kontrolować ból oraz, na przykład, może nie chcą kaszlu lub obrócić często, co trzeba zrobić, jak odzyskać od zabiegu.

  • Może masz małą drenażu w dolnej części brzucha. To będzie prawdopodobnie usunięte przed opuszczeniem szpitala.

  • Opuścisz szpitala z cewnika moczowego, zwany cewnika Foley, w miejscu. Mocz wypłynie przez ten cewnik do worka. Musisz go na 2 do 4 tygodni. Kiedy Twój usunięciu cewnika, będziesz uczył ćwiczeń Kegla. Są to ćwiczenia mięśni miednicy wzmacniające, które pomagają kontrolować oddawanie moczu. Większość mężczyzn odzyskać pełną kontrolę nad oddawaniem moczu w ciągu 1 miesiąca po usunięciu cewnika.

  • Może nie być w stanie kontrolować swój pęcherz. Schorzenie to zwane jest nietrzymanie moczu. Zazwyczaj trwa to tylko kilka tygodni. Jednak niektórzy ludzie mają pewien poziom lat nietrzymania moczu po ich operacji.

  • Może czuć się zmęczony i słaby na chwilę. Czas potrzebny na odzyskiwanie z operacji jest inna dla każdej osoby.

  • Przez pierwsze 3 do 12 miesięcy po zabiegu, może nie być w stanie mieć erekcję. Choroba ta nazywana jest zaburzenie erekcji. Młodszy jesteś, tym bardziej prawdopodobne jest to, aby wyjść z tego efekt uboczny. Można również poprosić lekarza o leki lub zabiegi, które mogą pomóc.

  • Może masz zaparcia używania narkotyczne środki przeciwbólowe, od nie je dużo, lub nie jeść dużo. Porozmawiaj ze swoim lekarzem lub pielęgniarką o tym, jak utrzymać wnętrzności ruchu.

Trzeba także uzupełnienie opiekę po zabiegu. Cztery do 6 tygodni po zabiegu, lekarz będzie sprawdzić poziom PSA. Powinien zmniejszyć się do poziomu niewykrywalnego w ciągu miesiąca lub tak po operacji, jeśli ma raka prostaty komórki są obecne. Jeśli PSA pozostaje niewykrywalny przez rok, Twój urolog może zlecić badanie PSA co 6 miesięcy na kolejny rok, a następnie coroczne testy po tym.

Należy pamiętać, że po radykalnej prostatektomii, może nadal mieć orgazm, ale to będzie suchy. Oznacza to, że nie będzie miał żadnego płynu ejakulatu. To dlatego, że źródła płynu gruczołu krokowego i pęcherzyków nasiennych, zostały usunięte i nasieniowodu został przywiązany off.