Cambler

Co należy wiedzieć o radioterapii raka prostaty

Radioterapia jest również nazywany radioterapii. To kolejny sposób leczenia raka prostaty we wczesnym stadium rozwoju. Celem promieniowania jest zabijać komórki nowotworowe. Działa poprzez kierowanie silnych wiązek promieniowania w guzie. Aby dostać to, zobaczysz, napromienianie onkolog. To lekarz ustala plan leczenia. Plan szczegóły jakie promieniowanie będziesz miał i jak długo potrwa leczenie.

Aby pomóc zdecydować się na leczenie, lekarz może wykonać badania obrazowe. Mogą to być zdjęcia rentgenowskie i badania TK. Badania obrazowe robić zdjęcia wewnątrz ciała. One pomóc w określeniu, gdzie trzeba leczenia. Możesz mieć te same testy po leczeniu, aby zobaczyć, jak to działa. Lekarz może pomóc wiesz, jak może czuć się w trakcie i po leczeniu.

Gdy stosuje się sam cel promieniowania jest leczenie raka gruczołu krokowego, które nie rozprzestrzeniają się w całości lub nie rozprzestrzenił się daleko poza gruczoł prostaty. Promieniowanie może także być stosowany do kurczenia duży guz przed operacją. Lub można ją stosować do złagodzenia bólu spowodowanego rakiem, który rozprzestrzenia się na kości.