Cambler

Czego się spodziewać po operacji raka piersi

Długości pobytu w szpitalu będzie zależała głównie od ogólnego stanu zdrowia i rodzaju zabiegu trzeba było. Lekarze i pielęgniarki będą wyjaśniać skutków ubocznych można się spodziewać w każdej formie leczenia. Mogą również zaproponować sposoby, aby zapobiec lub zarządzasz te skutki uboczne. Ważne jest, aby poinformować lekarza lub pielęgniarkę, jeśli masz objawy niepożądane. Poniżej przedstawiono opis ogólnych efektów ubocznych wynikających z rakiem sutka zabiegu. Są one wymienione w kolejności od najczęściej do najrzadziej.

  • Ból chwilowy. Może to nastąpić z nacięciami.

  • Zmiana masy lub uczucie pozabilansowych. Jeśli miał duże piersi, tracąc jednego lub obu z nich może czujesz się z równowagi i na swój kark lub plecy boli.

  • Ucisk w skórze. Skóry w pobliżu piersi mogą czuć się mocno. Czasami ręki i ramienia mięśnie będą czuć sztywny, zbyt.

  • Sztywność w pachami po usunięciu węzłów chłonnych. Delikatne ćwiczenia i masażu może pomóc w sztywności. Należy unikać depilacji, kremy, dezodoranty i silne golenia pod swoim ramieniu przez około 2 tygodnie po zabiegu.

  • Brak czucia w skórze na piersi lub ramienia. Gdy piersi jest usuwany, nerwy muszą być cięte, co powoduje czasowe drętwienie. Zazwyczaj większość zwrotów uczucie od 1 do 2 lat po zabiegu.

  • Phantom odczucia piersi. Możesz poczuć się jak piersi jest nadal. Ludzie, którzy stracili kończyny często to uczucie. Zazwyczaj uczucie jest tymczasowy.

  • Obrzęk limfatyczny. Jeśli masz już swoje usunięto węzły chłonne pod pachami, może być obrzęk ramienia i dłoni po stronie, gdzie przeszedł operację.

  • Zakażenie. Chociaż nie powszechne, jest ryzyko zakażenia podczas zabiegu chirurgicznego. Poinformowanie lekarza, jeśli masz obrzęk, zaczerwienienie, uczucie ciepła lub nagły ból.

  • Słabe gojenie się ran. Krwawienie po zabiegu to kolejny rzadki efekt uboczny. Jeśli masz historię krwawienia, należy poinformować lekarza przed zabiegiem.

  • Reakcja na znieczulenie. To także rzadki efekt uboczny. Jeśli masz historię reakcje na znieczulenie, należy poinformować lekarza i anestezjologa wiedzieć przed operacją.

Twoje zdrowie emocjonalne i psychologiczne

Utrata jednego lub obu piersi może być emocjonalnie trudne doświadczenie. Po zabiegu, ty i twój mąż lub partner trochę czasu, aby porozmawiać o tym, jak się czujesz. Może czujesz, że potrzebujesz porady. Badania wykazały, że większość kobiet nie doświadczają długotrwałej depresji czy problemy seksualne po operacji raka piersi. Ale jeśli jesteś młody, może być bardziej prawdopodobne, aby czuć gniew, żal, lub depresji. Zapytaj swojego lekarza o nazwy i lokalizacji grup wsparcia lub doradców, jeśli czujesz, że potrzebujesz.