Cambler

Rak jajnika

Rak jajnika

Rak jajnika jest chorobą, w której złośliwe komórki stwierdza się w jednym lub obu jajników, żeńskich narządów rozrodczych w macicy. Rak jajnika jest ósmym najbardziej rozpowszechnioną formą raka wśród kobiet. Dowiedz się więcej na temat raka jajnika ›

Objawy raka jajnika

Obrzęk jest zwykle śladu nadmiaru nagromadzonych płynów lub zapalenie w organizmie. Obrzęk może spojrzeć nadęty lub rozdęte, a skóra może pojawić się błyszczące i wyciągnął. Pęcznienie może być powszechnie lub miejscowe do określonego obszaru organizmu, takich jak węzły chłonne, dłoni, kostek, języka lub twarzy.

Obrzęk lub obrzęk, może wystąpić w dowolnym miejscu ciała, w tym narządów wewnętrznych, ale to jest najbardziej widoczne na twarzy, szyi, dłoni, nóg, kostek i stóp. Obrzęk jest klasyfikowana według części ciała, na który wpływa, takie jak obrzęk płuc (płuca), obrzękiem twarzy i obrzęku (węzłów chłonnych).

Dowiedz się więcej na temat objawów raka jajnika ›

Leczenie raka jajnika

Ten rozdział skupia się na leczeniu nabłonkowego raka jajnika. Inne rodzaje raka jajnika są rzadkie. Rodzaj leczenia zależy od tego jak mają nowotwór rozprzestrzenił. Rak może być ograniczony do jajnika lub rozprzestrzeniać się tylko do miejsc w pobliżu. Jeśli tak, to się nazywa raka lokalnym lub na wczesnym etapie. Jeżeli nowotwór rozprzestrzenił się do innych miejsc w organizmie, to się nazywa przerzutów lub zaawansowanym rakiem jajnika.

Lekarz może zaproponować połączenie zabiegów. Lekarze najczęściej w leczeniu raka jajnika z operacji, a następnie chemioterapii. Zabiegi te są wymienione od najbardziej do najmniej wspólnego.

  • Operacja. Możesz mieć operację zarówno zdiagnozować raka jajnika i traktować go. Chirurg usuwa tkankę i analizuje je pod kątem objawów raka. Ale głównym celem operacji jest próba lekarstwo przez usunięcie guza lub przerzuty. Lekarz może usunąć jeden lub oba jajniki i ewentualnie otaczającej tkanki i węzły chłonne. W rzadkich przypadkach, chirurg wykonuje drugą operację po innych rodzajów leczenia, aby upewnić się, że wszystko jest usunięte lub rak do pobierania próbek węzłów chłonnych lub innych tkanek. Pomaga to określić, czy nowotwór rozprzestrzenił.

Dowiedz się więcej na temat metod leczenia raka jajnika ›

Życie z rakiem jajnika

Wiele kobiet może żyć z rakiem jajnika przez wiele lat. Dlatego ważne jest, aby zatrzymać się i fizycznie i emocjonalnie dobrze, jak to możliwe.

Fizycznie i psychicznie, pacjenci muszą być w doskonałym stanie. Połączenie ćwiczeń, takich jak chodzenie lub pływania i innych zdrowych nawyków, takich jak palenie nie, może być pomocne.

Rak jajnika może wpływać do przewodu pokarmowego. Więc jeśli masz ten nowotwór, należy zwrócić szczególną uwagę na wszelkie problemy trawienne. Dietetyk może pomóc. Możesz poprosić lekarza o skierowanie do jednego.

Ważne jest również, aby utrzymać pozytywny nastrój. Można to zrobić na wiele sposobów - poprzez ćwiczenia, medytacji, religii, duchowości, a w razie potrzeby leków przeciwdepresyjnych.

Dowiedz się więcej na temat życia z rakiem jajnika ›