Cambler

Przeziębienie i grypa przegląd

Katar? kichanie? ból głowy? gorączka? dowiedzieć się, czy jest zimno lub grypa.

Są szanse, masz do czynienia z tych wspólnych chorób przez całe życie. Ale, jak się starzeć, organizm ma większe problemy walki z infekcją. Gdy masz przeziębienie lub grypę, istnieje większa szansa, że ​​będzie rozwijać się w bardziej poważnej choroby. Ponadto, jeśli masz choroby przewlekłe, takie jak rozedma płuc, cukrzyca, grypa może być bardzo poważne, a nawet zagrażające życiu.

Objawy

Z tych powodów ważne jest, aby rozpoznać objawy podobne do grypy, i dowiedzieć się, kiedy nadszedł czas, aby spotkać się z lekarzem. W ten sposób można zapobiec zimno lub grypy od włączenia w bardziej poważnej choroby.

Według Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych, są następujące objawy obu przeziębienia i grypy:

  • Ból gardła, to jest o wiele bardziej powszechne z grypą

  • Katar i kichanie, choć zdarza się to rzadko z grypą

  • Ból głowy, czasem jest ból głowy z zimną, ale zawsze ból głowy z grypą

  • Ogólnie mdłości, to się nazywa złe samopoczucie i jest głębsza z grypą niż z zimna

  • Stany podgorączkowe z zimna, wysoka gorączka z grypą

  • Bóle mięśni, są one więcej wspólnego z grypą niż z zimna

Zimna vs objawów grypy

Grypa jest bardziej prawdopodobne, aby doprowadzić do zapalenia płuc. Z tego powodu, co musisz wiedzieć, jeśli masz przeziębienie lub grypę. Zimna zazwyczaj nie powoduje wysoką gorączkę (powyżej 101 stopni F), natomiast grypa może. Ponadto, zatkany nos jest chyba objawem przeziębienia, niż grypa. Ogólnie rzecz biorąc, objawy przeziębienia są łagodniejsze i nie powodują skrajne wyczerpanie jak puszki grypy.

Przeziębienia mogą wystąpić o każdej porze roku, choć są one bardziej powszechne na jesieni, kiedy zaczyna się szkoła, w zimie, a na początku wiosny. W Europie, grypa jest zazwyczaj postrzegane więcej od października do kwietnia, a wskaźnik infekcji może szczyt w kwietniu lub dopiero w maju.

Leczenie

Ponieważ przeziębienia i grypy, grypy są spowodowane przez wirusy, nie ma lekarstwa. Przebieg i nasilenie grypy, jednak mogą być moderowane przez leków przeciwwirusowych. Jeśli jesteś młody i zdrowy, nie trzeba nic więcej, niż pozwolić przeziębieniem lub grypą w przebieg. Osoby starsze, szczególnie te z istniejących przewlekłych problemów zdrowotnych, należy szukać opieki dla grypy, a może lepiej z leków antywirusowych. Ważne jest, aby odpocząć i pić dużo płynów. Porozmawiaj z lekarzem o ponad-the-counter leków, które mogą pomóc złagodzić objawy.

Kiedy do lekarza

Następujące objawy mogą wskazywać na problem bardziej poważny niż przeziębienia lub grypy: ból w klatce piersiowej, świszczący oddech, wysoka gorączka, częste przeziębienia, duszność, że pochodzi z małym lub bez wysiłku, flegmy i śluzu wytwarzanych przez dwa lub więcej tygodni, lub kaszel, który trwa dwa tygodnie lub produkuje krew. Zobaczyć się z lekarzem, jeśli którykolwiek z tych objawów lub jeżeli objawy trwają dłużej niż zwykle przeziębienie lub grypa. Wcześniej złapać problemów łatwiej mogą być leczone.