Cambler

Młodzież, zimne leków nie mieszać

Pociągając nosem, kichanie, kaszel i katar, że może iść z przeziębienia robią dziecko nieszczęśliwy. Raz, może wybrali się na kaszel i przeziębienie leki w celu złagodzenia dolegliwości. Ale ponad-the-counter (OTC) leki obkurczające naczynia, środki wykrztuśne, leki przeciwhistaminowe i zmniejszające kaszel nie są już zalecane dla małych dzieci.

FDA mówi, że nie powinno tych leków u dzieci młodszych niż 2. Podnoszą one ryzyko wystąpienia poważnych skutków ubocznych-drgawki, szybkich akcji serca, a nawet śmierci. FDA ważenia bezpieczeństwo leków "i skuteczności u dzieci w wieku 2 do 11 lat.

"Te leki nie powinny być używane w żadnych dzieci", dodaje Ian Paul, MD, członek Europejskiej Akademii sekcji pediatri na Farmakologii Klinicznej i lecznictwa. "Nie ma dowodów, że one działają, i mogą być potencjalnie szkodliwe."

Wskazówek

Jeśli nie daje na kaszel i przeziębienie leki dzieci w wieku od 2 do 11, FDA mówi, wskazówek na etykiecie i dowiedz się składniki aktywne w urządzeniu. Podać leki tylko z kubków lub łyżki przeznaczone do pomiaru leków.

Więc co można zrobić, aby pomóc swojemu dziecku? Badanie z Penn State College of Medicine sugerują starą ludowym, miód.

"Dzieci, które miały Miód przed snem kaszlał mniej i miał mniej poważne kaszel niż tych, którzy wzięli nic lub który brał leki zawierające dekstrometorfan, najczęściej kaszel tłumiące znaleźć w leków OTC", mówi dr Paweł, główny badacz w badaniu. "A dzieci, które miały miód, i ich rodzice, spał lepiej."

Dr Paweł ostrzega, że ​​dzieci w wieku poniżej jednego roku życia nie powinny przyjmować miód. To może być skażone przetrwalników bakterii, które mogą powodować zatrucie jadem kiełbasianym niemowląt. Przez dzieci "pierwsze urodziny, ich układy trawienne zwykle opracowali wystarczy pozbyć się ciała z zarodnikami, zanim spowodują one szkody.

Dla dzieci starszych niż 1, Dr Paul zaleca te dawki "snem" o miód gryczany:

  • 2 do 5 lat, 1/2 łyżeczki

  • 6 do 11 lat, 1 łyżeczka

  • 12 lat i więcej, 2 łyżeczki

Miód nie leczy przeziębienia. Ale może złagodzić objawy dziecka, aż zimno odchodzi.

Pieczątki dla dzieci "przeziębienia

  • Użyj żarówki gumy ssący delikatnie usunąć śluz z nosa dziecka młodszego niż 6 miesięcy.

  • Używać kropli soli fizjologicznej, aby pomóc złagodzić zatkany nos.

  • Umieścić nawilżacz mgła zimno lub parownika w pokoju Twojego dziecka, aby nawilżyć powietrze.

  • Uruchomić gorącą kąpiel lub prysznic, aby pomóc dziecku łatwiej oddychać i złagodzić bóle.

  • Daj starszych dzieci kropli kaszel lub landrynki koją ból gardła.

  • Rub trochę wazeliny pod nosem, aby złagodzić dyskomfort skóry.