Cambler

Nie Antybiotyki lekarstwo na przeziębienie

Można złapać przeziębienie w dowolnym czasie w ciągu roku. I często, może ty i twoja rodzina znaleźliśmy się szukając pomocy w placówkach służby zdrowia w walki nędzę, że choroba może powodować. Możesz nawet być nadzieją na cud lek, który zapewni natychmiastowe lekarstwo.

Łatwo jest pomylić antybiotyków jako magiczne lekarstwo na przeziębienie. Przez długi czas, antybiotyki sumiennie traktuje choroby były przeznaczone do wykorzystania w, takich jak bakteryjne zapalenie płuc, zapalenie zatok i zapalenie migdałków. Ostatnio wykazano, że wiele rodzajów wrzodów żołądka i dwunastnicy, są wywoływane przez bakterie Helicobacter pylori () i może być utwardzany z antybiotykami. Tak więc, wydaje się, że powinny działać na przeziębienia i grypy, jak również.

Ale w przeciwieństwie do zakażeń bakteryjnych, przeziębienia wywołane są przez wirusy, na które nie wpływa antybiotykami. (Możliwe, że słyszał to rozróżnienie.)

Cierpiących na zimno, że objawy mogą oni uczucie może być spowodowane infekcją bakteryjną, że antybiotyki mogą leczyć - zwłaszcza, jeśli leki te pomogły im odzyskać z poprzedniej choroby bakteryjne.

Czasami zimno może prowadzić do poważnych infekcji bakteryjnej, ale nie jest to powszechne. W tych nielicznych przypadkach, antybiotyki są najlepsze, co do podjęcia. W większości przypadków, jednakże, przeziębienie przechodzi w tygodniu, z lub bez stosowania antybiotyków. Biorąc te leki nie pomagają lepiej szybciej. W rzeczywistości, to może stwarzać problemy.

Alergia na lek

Możesz rozwinąć się alergia na antybiotyk. Około 10 procent osób, które są uczulone na penicylinę będzie również uczuleni na grupy antybiotyków zwanych cefalosporyny. Penicylina alergie są wspólne. W przypadku wystąpienia alergii na leki, może to poważnie ograniczyć możliwości leczenia, jeśli później dostać poważną infekcję, zwykle, nie można wziąć żadnego leku, który jest związany z jednym, na który są uczuleni.

"przyjazne" bakterie

Antybiotyków także może zabić normalną florę organizmu, "przyjazne" bakterie, które utrzymują inne organizmy pod kontrolą.

Z tych osób już bakterie, organizmy szkodliwe może być w stanie rozwijać zaznaczone, co powoduje problemy, takie jak biegunka, pleśniawki lub zakażenia drożdży.

Super-bugs

Liczba bakterii opornych na antybiotyki wzrosło w ostatniej dekadzie. Prawie wszystkie istotne infekcje bakteryjne w świecie stać się odporny na powszechnie zalecanych terapii antybiotykowej. Powtarzane i niewłaściwe zastosowania antybiotyków są główną przyczyną wzrostu bakterii lekoopornych.

Według Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych, za każdym razem używamy antybiotyki, dajemy szansę na zarazki mutować w odpornej na antybiotyk formie. Jak bakterie stają się oporne, lekarze zmuszeni są do korzystania z innych, silniejszych, a może bardziej niebezpieczne antybiotyki. Jak niektóre zarazki się narażeni na bardziej wydajne i przetrwać antybiotykoterapii, stają się trudniejsze do wyleczenia. Więc dzisiaj, mamy rodzajów bakterii wywołujących gruźlicę, zakażenia ran i zapalenia płuc, które nie są wrażliwe na leki lekarze zazwyczaj korzystają z nimi walczyć. Zarazki mogą również stać się odporne na antybiotyki, jeśli dana osoba nie ma recepty, jak jest na całej długości leczenia.

Nie należy przyjmować antybiotyk do infekcji wirusowej, takich jak przeziębienie, kaszel czy grypa.

Po przepisywany antybiotyk, CDC zaleca, co następuje:

  • Weź go dokładnie tak, jak zaleci to lekarz. Ukończenia wymaganego kursu nawet jeśli pacjent czuje się lepiej.

  • Nie pominąć dawki.

  • Nie należy przyjmować antybiotyki przepisane dla kogoś innego. Antybiotyk może nie być odpowiedni dla Twojej choroby. Biorąc niewłaściwy lek może opóźnić prawidłowe leczenie i pozwoli bakterie mnożyć.

  • Nie zapisuj żadnych antybiotyków na następny raz zachorujesz, i wyrzucić wszelkie resztki leku po zakończeniu receptę.