Cambler

Zakażenia układu moczowego u mężczyzn

Mężczyźni mogą uzyskać różne rodzaje zakażeń układu moczowego (ZUM). Wiedząc, jaki rodzaj infekcji masz może pomóc zapobiec przyszłym ZUM.

Zapalenie gruczołu krokowego

Zapalenie gruczołu krokowego jest zakażenie prostaty. Zakażenie układu moczowego jest najczęstszą przyczyną zapalenia gruczołu krokowego. Ale nie jest to jedyna przyczyna. Może masz częste oddawanie moczu, gorączka, lub pieczenie podczas oddawania moczu. Albo może masz prostatę ofert, lub niejasne uczucie ciśnienia. Zapalenie gruczołu krokowego potraktowano szeregu leków, w zależności od przyczyny.

Zapalenie cewki moczowej

Jest zakażeniem cewki moczowej. Możesz mieć wydzielina z cewki moczowej lub pieczenie podczas oddawania moczu. Możesz także mieć ból w cewce moczowej lub prącia. Zapalenie cewki jest leczona antybiotykami.

Bakteryjne zapalenie pęcherza

Infekcja pęcherza lub zapalenie pęcherza moczowego, jest często związana z zablokowaniem z powiększeniem gruczołu krokowego. Może masz pilną lub częste oddawanie moczu, gorączka i obecność krwi w moczu. Leczenie obejmuje antybiotyki i leki, aby odpocząć lub zmniejszyć prostatę. W niektórych przypadkach może być konieczne chirurgii.

Odmiedniczkowe zapalenie nerek

Jest infekcji nerek. To może być poważny i uszkadzać nerki. W ciężkich przypadkach może być hospitalizowany. Możesz mieć ból w górnej części pleców i gorączka. Leczenie obejmuje antybiotyki.