Cambler

Oprócz terapii hormonalnej: co nowego zaawansowanego raka prostaty

Dla wielu ludzi, potraktowanie chirurgii, chemioterapii lub radioterapii zatrzymuje lub spowalnia raka prostaty. Do 40 procent, jednakże postępu raka prostaty, pomimo leczenia. A niektórzy ludzie nie są w stanie mieć te zabiegi z powodu innych chorób medycznych, zdiagnozowano raka prostaty w zaawansowanym stadium, albo ma raka, że ​​pochodzi z powrotem po zakończeniu leczenia.

Lekarze stwierdzili leczenia tych przypadków raka trudne. Jednakże, pojawiają się nowe sposoby leczenia mężczyzn z postaci choroby znanej jako kastracji odporne raka prostaty. Badania wykazały, więcej o tym, jak ta choroba rozwija, co prowadzi do przełomów, które pomagają traktować je.

Kierowanie hormony zwalniać raka

Jeśli nie można mieć operacji, chemioterapii lub promieniowania zabiegi lub jeśli te zabiegi nie działają ci-lekarz prawdopodobnie polecam terapię hormonalną. Hormonalna terapia zapobiega testosteronu i innych hormonów zwanych androgenami z osiągnięciem komórek raka prostaty i napędza ich wzrost.

Istnieją dwa rodzaje terapii hormonalnej: chirurgiczne i chemiczne. Oba są skuteczne w obniżaniu poziomów hormonów. Kastracja chirurgiczna polega na usunięciu jąder. Jeśli zdecydujesz kastrację chemiczną, będziesz brać leki zwane hormonu luteinizującego hormonu uwalniającego (LHRH) analogów. Analogi LHRH albo wstrzykuje albo implantowane podskórnie.

Gdy raka walczy

Hormonalna terapia prawdopodobnie skurczy się guzy, złagodzić objawy i pomóc żyć dłużej. Jednakże, te sposoby leczenia nie leczą raka prostaty.

Po pewnym czasie, zwykle jednego do trzech lat po rozpoczęciu hormonalnej terapii-Twój rak stają się oporne na leczenie. Chociaż stężenie androgenów pozostaje niski, lekarz wykryje wzrost stężenia antygenu specyficznego dla prostaty (PSA), substancji chemicznych we krwi, który identyfikuje raka prostaty. Albo, może on zobaczyć nowe guzy na badania obrazowego.

Lekarze nie są pewni, dlaczego rak staje się odporny na terapii hormonalnej. Wierzą, że komórki rakowe mutują tak już nie wymaga androgenów rośnie. Kiedy tak się dzieje, jesteś powiedział, że odporne na kastrację raka prostaty.

Nowe terapie dają nadzieję

Leczenie tego rodzaju nowotworu szybko się zmienia. Teraz ludzie mają o wiele więcej możliwości niż kiedykolwiek wcześniej. Lekarz może zalecić:

  • Kabazytaksel (Jevtana). W wielu przypadkach, komórki raka prostaty wypompowanie przed leki przeciwrakowe mogą być skuteczne. Kabazytaksel wydaje sneak przeszłości tych umocnień. To podaje się we wlewie, co oznacza, lekarz lub pielęgniarka wstrzykuje ten lek do żyły, zwykle na godzinę co trzy tygodnie. Weźmiesz steroid o nazwie prednizon w tym samym czasie. Prednizon pomaga w leczeniu objawów raka, zastępując inne hormony, organizm normalnie produkuje naturalnie.

  • Octan abirateronu (ZYTIGA). Najczęściej terapia hormonalna zatrzymuje się jądra z produkujących androgeny. Jednakże, inne tkanki-w tym samych komórkach nowotworowych prostaty-mogą również niewielkie ilości testosteronu. Ten lek, który jest w postaci tabletki, a także wykonane z prednizonem, zatrzymuje inne komórki produkujące hormony z rakiem tankowania poprzez blokowanie enzymu o nazwie CYP17.

  • Sipuleucel-T (Provenge). Ten zastrzyk faktycznie szczepionek. W przeciwieństwie do innych szczepionek, które zapobiegają chorobie, traktuje raka prostaty. Sipuleucel-T działa stymulując układ odpornościowy do atakowania i zabijania komórek nowotworowych.

W badaniach klinicznych, wszystkie te zabiegi pomogły kastracji mężczyzn z rakiem prostaty odpornego żyją dłużej, lepsze życie. Kilka innych nowych terapii pokazują obietnicę i prawdopodobnie będą dostępne wkrótce.

Z biegiem czasu, lekarze nadzieję, nowe badania pomogą im określić, jakie leczenie będzie najlepsze dla których pacjent. Leczenie nowotworu może wówczas być bardziej efektywne dla każdego osobnika.

Główne dania na wynos

  • Hormonalna terapia jest często zalecane dla pacjentów z rakiem prostaty, którzy nie mogą mieć inne zabiegi, takie jak chemioterapia, lub jeśli te inne zabiegi nie działają na nich.

  • Zdarza się raka prostaty odpornego na leczenie hormonalne. Jest to nazywane odporne kastrację raka prostaty.

  • Inne zabiegi kastracji raka prostaty odpornego dostępne stają, tym cabazitaxel, octan abirateronu i sipuleucel-T.