Cambler

Przegląd prostaty powiększenie

Łagodny przerost gruczołu krokowego (BPH) jest powiększanie gruczołu krokowego, które mogą powodować problemy z oddawaniem moczu.

W życiu człowieka, prostaty przechodzi dwóch głównych okresach wzrostu. Na początku okresu dojrzewania, prostaty podwaja wielkość. Następnie, około 25 lat, prostaty zaczyna ponownie rosnąć i rośnie przez większość życia człowieka. BPH rzadko powoduje objawy przed wiekiem 40, ale więcej niż połowa mężczyzn w wieku 60 mają pewne objawy BPH. Aż 90 procent mężczyzn w wieku 70 lat i 80 mają pewne objawy BPH.

Objawy przedmiotowe i podmiotowe

Jako prostaty zwiększa to dociska cewkę moczową i interferuje z moczu. W tym samym czasie ściany pęcherza staje się grubsza i podrażniona, i zaczyna się kurczyć, nawet jeśli zawiera ona małe ilości moczu, co powoduje bardziej częste oddawanie moczu. I, jak pęcherz nadal osłabiać, może nie całkowicie opróżnić, pozostawiając trochę moczu w tyle. Blokowanie lub zwężenia cewki moczowej przez prostaty i częściowym opróżnianiu pęcherza przyczynę wielu problemów związanych z BPH.

Badania i procedury diagnostyczne

Diagnozowanie BPH przed jego końcowym etapie może obniżać ryzyko powikłań. Opóźnienie leczenia może prowadzić do trwałego uszkodzenia pęcherza moczowego. Oprócz kompletnego wywiadu i badania fizykalnego, istnieje kilka procedur diagnostycznych dla BPH, które obejmują egzaminy fizyczne i ultradźwięki.

Leczenie

Ostatecznie, objawy BPH zazwyczaj wymagają pewnego rodzaju leczenia w wielu mężczyzn. Gdy gruczoł tylko nieznacznie powiększone, leczenie może być zbędne, ponieważ badania wykazały, że niektóre z objawów BPH wyjaśnić bez leczenia w niektórych przypadkach łagodnych. To określenie może być dokonane wyłącznie przez lekarza, po dokładnej ocenie poszczególnych chorób. Regularne kontrole są ważne, jednak należy uważać na rozwój problemów.

Na szczęście, BPH mogą być zarządzane za pomocą pewnych zmian w stylu życia związanych z diety, leki, i ćwiczenia.

Pewne pokarmy pomoc i inne krzywdy. Zwiększenie spożycia soi, picie zielonej herbaty, i biorąc suplementy Saw Palmetto może korzystać prostaty, chociaż nie jest to jeszcze udowodnione. Ponadto, unikając lub zmniejszając spożycie alkoholu, kawy, i innych płynów, szczególnie po obiedzie, jest często pomocne w łagodzeniu objawów.

Leki mogą pogorszyć objawy. Zmniejszające przekrwienie oraz leki przeciwhistaminowe mogą spowolnić przepływ moczu w niektórych mężczyzn z BPH. Niektóre leki przeciwdepresyjne i leki moczopędne mogą nasilać objawy BPH.

Kegel ćwiczenia pomoc. Wielokrotnie dokręcania i zwalniania mięśni miednicy, znany również jako ćwiczenia Kegla, jest pomocny w zapobieganiu wyciekom moczu. Lekarzy zaleca praktykowanie tego ćwiczenia podczas oddawania moczu w celu wyizolowania konkretnego mięśnia. Aby wykonać Kegel, kurczyć mięśnie do przepływu moczu, zmniejsza lub zatrzymuje, a następnie zwolnić mięśni. Zaleca się, że mężczyźni z BPH powtórzyć pięć do 15 skurczów, trzymając się na 10 sekund, trzy do pięciu razy dziennie.

BPH i raka prostaty

Niektóre z objawów raka gruczołu krokowego BPH i są takie same, ale o BPH nie wydaje się zwiększać ryzyko wystąpienia raka prostaty. Człowiekiem, który ma BPH mogą mieć niewykryte raka prostaty w tym samym czasie lub można rozwój raka prostaty w przyszłości.

National Cancer Institute i Europejskie Towarzystwo Raka zaleca, aby wszyscy ludzie w wieku powyżej 50 rozmów z lekarzami na temat o doodbytnicze cyfrowego i PSA (antygen specyficzny dla prostaty) egzamin raz w roku badań przesiewowych w raku prostaty.