Cambler

Życie z pęcherza nadreaktywnego

Pęcherza przekwalifikowania

Pęcherza moczowego i jelit są kontroli złożonych procesów, które dotyczą mózgu, rdzenia kręgowego i mięśni pęcherza moczowego, jelit i miednicy. Utrata kontroli pęcherza moczowego lub jelit mogą być spowodowane przez problemy z którymkolwiek z tych składników. Dowiedz się więcej o przekwalifikowanie pęcherza ›

Co jeść, gdy masz pęcherza nadreaktywnego

Wyobraź sobie, czubatą talerz makaronu z sosem marinara i lampce wina, a następnie kawałek ciasto czekoladowe i filiżanki kawy. Dla wielu ludzi, że będzie wielka noc w ich ulubionej włoskiej restauracji. Ale jeśli masz pęcherza nadreaktywnego (OAB), może to być wstęp do wielu pospiesznych wizyt łazienka.

Kilka wspólnych, takich jak żywność, pomidory, czekolada, wino i kawa-może pogorszyć OAB. Plus, overindulging w wysokokalorycznych pokarmów może prowadzić do przyrostu masy ciała, co może pogorszyć objawy OAB również.

Na szczęście, przy odrobinie planowania, nadal można traktować swoją wewnętrzną smakoszy. Trzeba tylko zachować OAB na uwadze przy podejmowaniu decyzji, co jeść, a co pominąć. Poniższe wskazówki mogą pomóc.

Dowiedz się więcej o tym, co jeść, kiedy mają pęcherza nadreaktywnego ›

Pęcherz nadreaktywny jest bardziej powszechne niż myślisz

Łatwo jest być przewrażliwiony na temat pęcherza nadreaktywnego (OAB). Każda sytuacja społeczna może być obarczona martwić. Trzeba będzie żenujący przeciek w supermarkecie? Będziesz nagle potrzebujesz przerwy toaletowego podczas ważnego spotkania? Lub będziesz tęsknił do zabawy, gdy się z przyjaciółmi, bo jesteś w łazience? Jeśli pozwolisz takie obawy trzymać cię z powrotem, mogą na bieżąco z życia swojego życia w pełni.

Na szczęście są rzeczy, które możesz zrobić, aby utrzymać swoje obawy w ryzach. Przy odrobinie planowania, można zapobiec lub zarządzasz wiele problemów OAB. Uzbrojony w zaawansowaną, można pozdrowić sytuacji społecznych z większą pewnością siebie.

Ludzie nie zawsze mówią o OAB się tak, jak o zapalenie stawów lub wysokie ciśnienie krwi. Łatwo jest czuć się tak, jeśli jesteś jedynym w tej sytuacji. Ale w rzeczywistości, jesteś daleko od spokoju. Około 17 procent kobiet i 16 procent mężczyzn w wieku powyżej 18 roku życia mają OAB, według Narodowego Continence Stowarzyszenia.

Wyobraź sobie, że idziesz przez zatłoczonym centrum handlowym. Istnieją dziesiątki prawdopodobnie innych osób z OAB zakupów w tym samym czasie. Wiedząc, że inni ludzie stoją i obsługi-te same wyzwania, jak to jest pocieszające. To także dobrze wiedzieć, że nie są tak widoczne jak można się czuć. Nie można się rozejrzeć i powiedzieć, jakie inne klienci mają OAB, tak jak oni nie mogą patrzeć na Ciebie i powiedzieć.

Niektórzy ludzie zwracają się do alkoholu, kiedy czują się nieswojo w sytuacjach społecznych. Jednak strategia ta może spalić na panewce, gdy masz OAB, ponieważ alkohol może podrażniać pęcherz i promować wycieku moczu. Lepszy sposób, aby zwiększyć swoją pewność siebie jest unikanie pokarmów i napojów, które czynią Twój OAB gorzej. Alkoholowe, gazowane, kofeinę i napoje dietetyczne są wspólne przestępców. Inne pokarmy i napoje, które mogą nasilać objawy to kawa bezkofeinowa, soki cytrusowe, dania pikantne, sosy na bazie pomidorów i czekoladę.

Aby czuć się w kontroli w każdej sytuacji, stosować się do planu leczenia. Jeśli jesteś na leki, brać go zgodnie z zaleceniami. Jeśli tak ćwiczenia Kegla, ćwiczyć regularnie. Jeśli mocz na planie, ustawić alarm w telefonie komórkowym, aby pamiętać o przerwach łazienka z dala od domu.

Myśl pozytywnie, ale też realistycznie. Jeśli wyciek moczu nadal sporadycznie zdarzyć, będziesz czuć się bardziej pewny siebie, wiedząc, że jesteś dobrze przygotowany. W stosownych przypadkach, zużycie wkładek pochłaniających lub bieliznę. Wybierz produkty, ściśle przylegające, wykonane z materiału zapachu z redukujące jak tkaniny zewnętrznej warstwy, aby uniknąć bajeczne zapachy i dźwięki marszczenie. Spakuj dodatkowe zapasy w torebce lub plecaczka zabrać ze sobą, gdy jesteś poza domem.

Jeśli masz wypadek, nie pozwól, by zepsuć cały dzień. Wyczyścić, zmienić bieliznę, i nie poddawać się. Jest mało prawdopodobne, że ktoś jest świadomy tego, co się stało. A miliony ludzi przeżyć to samo każdego dnia. Szybkie gadkę do siebie pomaga utrzymać aktywny tryb życia na właściwe tory i Twojej OAB w perspektywie.

Dowiedz się więcej o tym, jak wspólna pęcherza nadreaktywnego jest ›