Cambler

Proste kroki do czynienia z nietrzymaniem moczu

, Czy nietrzymanie moczu jest łagodne lub ciężkie, może być radzenie sobie z różnymi nieprzyjemnymi emocjami wynikającymi z choroby - strach, wstyd, lęk, wstyd, samotność i depresja.

Mimo, że może czuć się zupełnie samodzielnie, pomoc jest dostępna z wielu źródeł. Samo leczenie nietrzymania moczu wykazano, aby poprawić samopoczucie psychiczne, czy objawy znacznie poprawić.

Zabiegania o pomoc do terapeuty - szczególnie jeden zna moczu. Terapeuta może pomóc w radzeniu sobie z emocjami i rygorów i niepewności leczenia. I nie bój się powiedzieć znajomym i rodzinie. Możesz być zaskoczony, jak wiele innych osób, samiec i samica, doświadczyło jakiejś formy nietrzymania moczu. Grupa wsparcia może połączyć cię z innymi, którzy przeżywają podobne doświadczenia i może zaoferować praktyczne porady i wsparcie emocjonalne.

Zapobiegania nietrzymanie moczu lub kału

Nie wszystkie moczu jest uniknąć. Ale są pewne możliwości wyboru stylu życia sprawiają, że można zmniejszyć ryzyko zachorowania albo moczu lub kału.

Nie palę. Palenie niemal podwaja prawdopodobieństwo, że kobieta będzie rozwijać stres moczu, być może dlatego, że może prowadzić do częstych i gwałtownych kaszlu. W porównaniu z innymi nietrzymaniem moczu kobiet palących kobiet rozwijać moczu w młodszym wieku, pomimo relatywnie silniejsze mięśnie zwieracza. Nikotyna jest również związane z nietrzymania moczu. W badaniach z udziałem ludzi, prądu lub były do palenia związana jest z wieloma uciążliwe objawy nietrzymania moczu, w tym nietrzymania moczu, ale wzrost ryzyka (około 39%) nie jest tak wielkie, jak w przypadku wysiłkowego nietrzymania moczu u kobiet.

Utrzymać zdrową wagę. Szczególnie dla kobiet, otyłość jest związana z nietrzymaniem moczu. Kobiet z wyższym wskaźnikiem masy ciała (BMI) jest bardziej prawdopodobne, aby stać się moczu. U osób z otyłością, że mięśnie dna miednicy musi obsługiwać nadmiar tłuszczu w jamie brzusznej, jak i narządów miednicy, co może prowadzić do nietrzymania moczu. Ponadto otyłość może umieścić nacisk na pęcherz i zakłócić jego krwi i nerwów dostaw. Utrata masy ciała może czasami poprawić moczu bez innej obróbki.

Związek między otyłością i nietrzymania moczu jest mniej dobrze udokumentowane u mężczyzn. Jednak w niektórych badaniach, otyli mężczyźni zgłaszają objawy dróg moczowych, w tym bardziej pilnych i oddawania moczu w nocy. W dużych Health Professionals Follow-up Study, mężczyźni z dużych ilości tłuszczu w jamie brzusznej (pomiar z 43 cm w pasie lub więcej), były dwukrotnie bardziej narażone na objawy układu moczowego i wymaga operacji na powiększenie gruczołu krokowego (procedury, które czasami powoduje moczu) niż byli ludzie przewożących mniej tłuszczu w jamie brzusznej (obwód w pasie mniej niż 35 cali).

Dla mężczyzn, jak i kobiet, wielu gabinetach do przeciwdziałania moczu są mniej skuteczne w tych, którzy są otyli.

Nie ignoruj ​​połączenie. Gdy pojawi się sygnał organizmu, że odbytnica jest pełna, to jest normalne, aby czekać, aż można wygodnie dotrzeć do łazienki. Ale kiedy rutynowo odłożyć konieczności wypróżnienia, tak długo, jak to możliwe, może to prowadzić do zaparć, a ostatecznie do moczu lub stolca.

Nie szczep się wypróżnienia. Lata zmuszając może osłabić mężczyzny lub kobiety mięśni dna miednicy. Nawet gdy masz regularne wypróżnienia, jeśli stolce są często trudne lub podjąć znaczne wysiłki, aby zdać, trzeba zaparcia i może skorzystać z porady lekarskiej. W badaniach z udziałem osób w wieku 65 i starszych, leczenie zaparcia poprawić wiele objawów moczowych, w tym częstotliwości, pilności i pieczenie. Zwiększenie błonnika w diecie i piciu odpowiednich płynów może pomóc zapobiegać zaparciom.

Zminimalizować drażniące pęcherza. Kilka żywność łączyli nietrzymanie moczu, przynajmniej u niektórych osób. Kofeina i alkohol są diuretyki, które prowadzą do szybkiego napełniania pęcherza i silnego parcia na mocz, nawet jeśli pęcherz nie jest pełna. Napoje gazowane, sztuczny słodzik aspartam (NutraSweet), ostrych przypraw, i owoce cytrusowe i soki powodują pilność w niektórych ludzi.

Rozważmy moczu przy podejmowaniu decyzji medycznej. Po rozważeniu wszelkich rodzaj zabiegu chirurgicznego lub brzucha, miednicy, takie jak usunięcie macicy lub prostaty, zwrócić uwagę na zagrożenia dla późniejszego moczu proponowanej procedurze i jej wariantów. Na przykład, usunięcie prostaty może spowodować nietrzymania moczu wysiłkowego (szacowany 14% mężczyzn wciąż częste wyciek moczu po pięciu latach od procedury), ale leczenie alternatywne leczenie z nasion promieniowanie może powodować nietrzymanie moczu i radioterapii może prowadzić do jelita Problemy w tym nietrzymania stolca. Gdy lek jest przepisywany, zapytać o moczu jako możliwe działanie niepożądane i czy dostępne są alternatywy, jeśli pojawią się objawy.