Cambler

Pacjenta historia: pokonywanie moczu

Christopher Miller * to agent nieruchomości, który jest żonaty i ma dwóch synów. Jakieś pięć lat temu, w wieku 56, Pan Miller zdiagnozowano raka prostaty. Po wiele badań i konsultacji z pięciu lekarzy, panie Miller zdecydował się na radykalnej prostatektomii.

Choć uważa operacja sukces, w to, że najwyraźniej wykorzenione raka, panie Miller walczył przez prawie dwa lata, aby przezwyciężyć trwałe nietrzymanie moczu. Przez większość tego czasu, czuł się źle obsługiwane przez środowisko medyczne. Opowieść o tym, jak w końcu przezwyciężył ten problem może być pomocne dla innych mężczyzn w tej samej sytuacji.

* Od redakcji: Nazwa tego pacjenta i niektórych szczegółów biograficznych zostały zmienione, aby zachować swoją prywatność. Wszystkie dane medyczne, jak on im zgłoszone.

Czy możesz podzielić się z naszymi czytelnikami, co się dzieje w twojej głowie, gdy dowiedział się masz raka prostaty?

Jak wszyscy, byłem zaskoczony. Nigdy nie myślę, że będzie się z tobą. Największy strach, oczywiście, jest to, że może to zagrażać życiu. Mimo, że wiedziałem, że to jest choroba, która zwykle zajmuje dużo czasu, aby rozwijać, wciąż zastanawiał się, jak długo jeszcze będę musiał żyć. Więc pomyślałem o takie rzeczy jak: Czy moja rodzina przewidziana? Są moje sprawy finansowe w porządku? Czy moje dziecko będzie bezpieczne? Czy kiedykolwiek spotkać moje wnuki?

Oczywiście, byłem bardzo zaniepokojony moją żoną. Chcemy małżeństwem 32 lat w tym miejscu, a ja martwiłem się o jaki wpływ będzie to miało na nią. Jest bardzo silny i dobry człowiek, a ona pozostała przy mnie w każdej chwili czasu. I że wsparcie okazały się bezcenne.

Jak wielu lekarzy nie widzisz przed podjęciem decyzji o leczeniu?

Jak sobie przypominam, widziałem dwa i trzy chirurgów onkologów. Byli wszyscy najlepsi lekarze, wszystko bardzo zalecane.

Dlaczego zdecydowałeś się na radykalnej prostatektomii?

Mieliśmy spotkanie z onkologiem promieniowania w głównym szpitalu klinicznym. Spojrzał na moją historię choroby, a następnie spojrzał mi w oczy i powiedział: "Wiem, że można wyleczyć, ale badania nie jest po mojej stronie. Dane silniej wspierać swoje po operacji." Powiedział to w przed pokoju pełnym lekarzy.

Oto człowiek, który był napromienianie onkolog, który mówił: "Może powinieneś mieć operację." Tak więc mimo, że rozmawiał z innymi ludźmi, myślę, że było naprawdę przekonujące chwila. Moja żona i ja szukaliśmy lekarstwa, a wszystkie informacje, że dostaliśmy to, że, biorąc pod uwagę mój zestaw okoliczności, chirurgia była najlepsza. Więc to było pytanie, kto zamierza przeprowadzić operację.

Czy ktoś wspomnieć aktywny nadzór jako opcja?

Zrobili, ale skrzywił się na niego. Oczywiście, to było cztery czy pięć lat temu. I wszystkie informacje byłem coraz był "Zabierzcie to z ciebie." Innym czynnikiem było to, że byłem na tyle młody, że ludzie mówili: "Słuchaj, masz długie życie, by żyć. Jeżeli jesteś w swoim 70-tych, to może być zupełnie inna historia."

Czy lekarze doradzić możliwych powikłań zabiegu?

Wszyscy wyjaśnił, że mogę rozwijać impotencji lub nietrzymania moczu później. Jednym z powodów, że w końcu wybrał chirurga zrobiłem to dlatego, że liczba powikłań Zacytował były niższe niż inni ". On naprawdę wierzył, że było mniej niż 1% szansy, że będę mieć problem nietrzymania moczu, a 30% szans na impotencję.

I było to, że decydującym czynnikiem w wyborze?

Absolutnie. Mam na myśli, tutaj były wszystkie duże pistolety w mieście, a jego numery wydawało się najlepiej. Poprosiłam też wokół. I sprzężenia zwrotnego był, "On ma wielkie ręce." Wiedzieliśmy, że jego sposób nocne pozostawia wiele do życzenia, ale pomyślałem: "Kto potrzebuje sposobu nocne? Powiedzmy uzyskać najlepszą osobę, z najlepszych rękach, i niech się to zrobić." I tak wybraliśmy go.

Tabela 9: impotencja i nietrzymanie moczu

Zgłaszane statystyki dotyczące prawdopodobieństwa wystąpienia impotencji lub nietrzymania moczu po leczeniu raka gruczołu krokowego są bardzo zróżnicowane, jak wynika z poniższych zakresów.

Procedura

Odsetek mężczyzn, którzy mogą rozwijać impotencja

Odsetek mężczyzn, którzy mogą rozwijać moczu

Radykalnej prostatektomii

30% -70%

2% -15%

Teleradioterapię

30% -70%

1% -2%

Brachyterapia

30% -50%

Jak operacja iść? i kiedy okaże się, że może trwać dłużej niż do odzyskania były skłonni uwierzyć?

Operacja poszła dobrze. Wróciłem do pracy bardzo szybko, a pod wieloma względami czułem dobrze. Byłem moczu bezpośrednio po zabiegu, ale byłem skłonni uwierzyć, że problem będzie wyprostować się w ciągu kilku tygodni lub miesięcy. Ale tak się nie stało.

Czy podziel się obawy dotyczące nietrzymania moczu z chirurgiem?

Zrobiłem, podczas wizyt kontrolnych po operacji. Prawdopodobnie odwiedził mu trzy do czterech razy w ciągu pierwszych sześciu miesięcy po zabiegu. Powiedział mi, problem będzie lepiej, i za pierwszy miesiąc lub dwa, to uważa się, że. Ale w miarę upływu czasu, nic nie było coraz lepiej.

I nie obchodzi. W typowej wizyty, czekałem pół godziny lub godzinę, aby zobaczyć go na dosłownie pięć minut, a następnie przeniósł się do następnej osoby. Więc w końcu zrezygnował z niego.

Czy mógłbyś powiedzieć naszym czytelnikom więcej o problemach pan doświadcza?

Nie miałem problemu w nocy i myślę, że dla większości ludzi jest to sprawa. Ale kiedy wstałem, szedłem w dowolnym miejscu od 04:56 klocki dni. Kiedyś pad o wysokiej chłonności, które przywiązane wokół moich bioder po obu stronach, i chciałbym zmienić go przez cały dzień. Próbowałem robić ćwiczenia Kegla, do sterowania przepływem, ale nic nie działało. Byłem w tarapatach. Jestem osobą aktywną. To było żenujące, a to była ostatnia rzecz, którą chciałem się zajmować. (Od redakcji: Aby uzyskać więcej informacji, zobacz "ćwiczenia Kegla.")

Ćwiczenia Kegla

Wytrzymałość i właściwe działanie mięśni dna miednicy są ważne w utrzymaniu wstrzemięźliwości. Oto jak to zrobić podstawowe ćwiczenia mięśni miednicy, nazwane przez Arnold Kegel, lekarza, który pierwszy je rozwiniętych:

 1. Udawać, że staramy się uniknąć przechodzenia gazu. Poczujesz skurcz bardziej z tyłu niż z przodu, jak masz ciągnąc okolicy odbytu w.

 2. Ćwiczyć zarówno krótkie skurcze i komunikaty i dłuższe (stopniowo zwiększając siłę skurczu i trzymając go w swoim maksymalnie na okres do 10 sekund).

 3. Powtórzyć kilka razy, kilka razy dziennie.

Była impotencja problem?

Zapomnij o seksie! To była ostatnia rzecz w moim umyśle w tym okresie. Wiedziałem, że miał do czynienia z problemem nietrzymania moczu pierwszy.

Więc co zrobiłeś?

Po około roku oczekiwania na to, aby się lepiej, I konsultacje z innym chirurgiem. Polecił procedurę procy. Postanowiłem, że chciałbym spróbować to, aby zobaczyć, czy to robi różnicę. To był mój drugi błąd. To była bardzo trudna operacja, trudniejsze niż w radykalnej prostatektomii.

Czy druga operacja złagodzić swój moczu?

Nie, wszystko jest w zasadzie taki sam. To było rozczarowanie. Po Powiedziałem znajomego o wszystkich moich wpadek, zasugerował, pytam o konieczności sztucznego zwieracza brzmieniu. Słyszał, że był bardzo udany. Zrobiłem skonsultować jeden chirurga o tym, ale on nie zrobił wiele z tych operacji.

Więc byłem na obiedzie, około półtora roku po raz pierwszy opracowane moczu, i rozmawiałem z kobietą, której mąż był chirurg prostaty, który zmarł. I powiedziałem jej o moim dylematem. Podała mi nazwisko i numer jednego z kolegów męża, i powiedział mi, aby użyć jej imienia, gdy zadzwoniłem do niego. Tak zrobiłem.

Kiedy spotkałem się z nim, wyjaśnił procedurę sztucznego zwieracza do mnie i mojej żony. Byłem z nim od razu wygodne. Występował operację. I muszę powiedzieć, że zmienił całe moje życie na lepsze. I nadal noszą bardzo mały pad, tylko w przypadku wycieku nie ma kiedy zginać pewien sposób, lub podnieść coś, po prostu do ochrony więcej niż cokolwiek innego. I jestem bardzo z niego zadowolony.

Tabela 10: Opcje chirurgiczne nietrzymania moczu po prostatektomii radykalnej

Jeśli nie możesz się uporczywy i uciążliwy nietrzymania moczu po radykalnej prostatektomii, nawet po 6 do 12 miesiącach prób konserwatywnych środków, takich jak ćwiczenia Kegla, być może nadszedł czas, aby rozważyć operację. Aktualne możliwości i powodzenia przedstawiono poniżej, na podstawie opinii w niedawnym artykule Current Opinion in Urology (patrz "Aby uzyskać więcej informacji: nietrzymanie moczu"). Należy pamiętać, że wiele z tych badań cytowane dotyczy niewielkiej liczby mężczyzn.

Rodzaj procedury

Wskaźnik sukcesu

Komentarze

Sztuczny zwieracz

Chirurg umieszcza mankiet wypełniony płynem wokół cewki moczowej i małą pompę w mosznie. Mankiet zapobiega ucieczce aż moczu mężczyzna ściska pompę, zwalniając nacisk na cewkę moczową i pozwalając na przepływ moczu (patrz rysunek 4).

 • W badaniu z udziałem 47 mężczyzn, którzy byli obserwowani przez średnio trzech lat, 87% potwierdziło odzyskanie wstrzemięźliwość.

 • W tym samym badaniu, 95,7% mężczyzn stwierdziło, że byli zadowoleni z obsługi.

 • 23,4% mężczyzn opracowany jakiś rodzaj komplikacji, najczęściej mechaniczne uszkodzenie lub infekcję.

 • 25,5% mężczyzn wymaga pewnego rodzaju uzupełnienie operacji, aby dostosować urządzenie w ciągu pięciu lat.

 • Uważany za złoty standard leczenia nietrzymania moczu na ciężką operację raka prostaty następnego.

 • Może to potrwać od 4 do 6 tygodni, aby uzdrawiać od zabiegu, podczas którego pompa nie może być aktywowana.

 • Możliwe powikłania obejmują infekcje, erozja tkanki wokół implantu i uszkodzenia urządzenia.

 • Dodatkowe operacje dostosowawcze mogą być konieczne.

Substancje wypełniające

Środek wypełniający jest wprowadzany do tkanki wokół cewki, tak że jest węższy i zamyka się łatwiej.

 • 17% mężczyzn kontynent stał się całkowicie w jednym z badań długoterminowych, i tak pozostało do średnio około 11 miesięcy.

 • Inni pacjenci w tym badaniu cieszył pewien stopień ulgi dla średnio sześć miesięcy.

 • W innym małym badaniu, ocenie zastrzyk mikrosfer węgla w ośmiu mężczyzn, żaden z nich nie został całkowicie kontynent.

 • Kolagen jest często stosowany jako środek wypełniający.

 • Ta procedura może być przeprowadzona w warunkach ambulatoryjnych.

 • Po iniekcji, może wystąpić podrażnienie na dzień lub dwa, kiedy tylko mocz.

 • Sukces mogą zmniejszać się w czasie, jak środki wypełniające (zwłaszcza kolagen) są wchłaniane przez organizm.

 • To może być najlepiej oglądać jako środek tymczasowy lub jako opcja dla ludzi, którzy nie mogą przechodzą inwazyjności.

Bulbourethral chusta chirurgiczna

Chirurg wykonuje nacięcie między moszny i odbytnicy oraz instaluje podtrzymujące zawiesia pod oraz wokół cewki, do zakotwienia jej na każdym boku kości miednicy. Umieszczając nacisk na cewkę moczową, mocz Chusta pomaga zachować aż pęcherz napełnia.

 • W jednym badaniu z udziałem 71 mężczyzn, którzy odpowiedzieli na kwestionariusze po zabiegu, 36% odzyskała wstrzemięźliwość (wskazane przez nie konieczności korzystania wkładkę pochłaniającą), podczas gdy 68% używany jeden lub dwa klocki dni.

 • W innym badaniu z udziałem 36 mężczyzn, a następnie przez rok, w porównaniu dwóch typów zawiesi. Okazało się, że 56% mężczyzn, którzy otrzymywali zawiesia świńskiej odzyskał wstrzemięźliwość, natomiast 87% z tych, którzy otrzymali siatki silikonu procę zrobił.

 • Trzecie badanie, obejmujące Dacron lub procy polipropylen oczkach, udział 30 mężczyzn i stwierdzono, że 66,7% odzyskał wstrzemięźliwość.

 • Istnieje kilka rodzajów postępowania zawieszenia, ale pozostaje najczęściej.

 • Wczepy są wykonane z różnych rodzajów materiałów, takich jak kolagen lub siatkę silikonową.

 • Operacja jest trudne i może obejmować przeszczepienia własnej tkanki pacjenta wspierać zawiesia, dodając do postsurgical dyskomfort i powikłań.

 • Powikłania mogą obejmować zakażenie, dyskomfort, a przejście od moczu do trudności w oddawaniu moczu.

Czy mógłby Pan wyjaśnić dokładnie, jak to działa?

Chirurg wprowadza pompki na mosznie, która jest przymocowana do obręczy zwieracza i balonik znajduje się w pobliżu pępka (patrz rysunek 4). Kiedy czuję potrzebę oddania moczu, idę do toalety, a ja wycisnąć pompę w mojej moszny z jednej strony. Przez naciśnięcie pompy i opróżnienie tego mankietu, a ciśnienie jest od cewki moczowej. Więc w tym momencie jestem w stanie oddać mocz. Wtedy prawdopodobnie 35 do 40 sekund później, balon napełnia z powrotem. Wtedy skończę oddawanie moczu, lub jeśli nie ma, to zrobić ponownie.

Rysunek 4: Sztuczny zwieracz

Sztuczny zwieracz

Sztuczny zwieracz jest chirurgicznie wszczepione urządzenie z trzech głównych elementów. Mankiet otacza cewkę, po napełnieniu, to zapobiega wyciekowi moczu z pęcherza (patrz A). Regulacja ciśnienia balon wszczepiony w dolnej części brzucha zapewnia, że ​​mankiet pozostaje napompowany aż nadszedł czas, aby oddać mocz. W tym momencie mężczyzna ściska pompy znajdujące się w mosznie, która wypuszcza mankiet na tyle, że może płynąć w moczu (patrz B). Mankiet następnie reinflates na własną rękę.

Czy zdajesz sobie sprawę z tego materiału w mosznie, kiedy nie jest używany?

Nie, chyba że czuję to z mojej strony. Mogę chodzić, ćwiczenia, zrobić wszystko, co normalnie, a ja nie czuję. Jednym z wyzwań jest jazda na rowerze, ponieważ trzeba płaski siedzenie tak, że Twoja waga jest lepiej rozprowadzane, a nie koncentruje się w środku. Więc muszę się jeszcze miejsce dla mojego roweru. Ale mogę teraz wyjść i grać w piłkę z moimi chłopcami. Mogę zrobić wszystko chcę zrobić.

Co się wyjście z tej operacji, jak w porównaniu do innych trzeba było?

To było prawdopodobnie ćwierć tak trudne, jak dwóch pozostałych. To nie było nic. Poszedłem w. Myślę, że zatrzymaliśmy się na noc. A potem byłem z powrotem w pracy w dzień lub dwa.

Co z potencją? nie rozmawialiśmy o tym jeszcze.

Raz miałem do czynienia z problemem nietrzymania moczu, gdy poczułem, że byłem 98% wraca do normy, a ja mogłem się skupić na części seksualnej. Nie mogłem się do tego punktu.

Nie jestem całkowicie bezsilny. Są chwile, kiedy mogę mieć stosunek bez pomocy jakichkolwiek chemikaliów. Ale muszę powiedzieć, że to nie pomaga.

Próbowałem się zaburzenia erekcji lek?

Tak, ale nie jestem "narkoman" osobą. Jeśli chcemy iść tą drogą, która jest bardzo pomocna w zakresie tworzenia większej stanowczości, oznacza to, że biorąc tabletki i planowania z wyprzedzeniem. Płeć nie jest już pobudzić-of-the-momencie.

Dla mnie największą zmianą jest to, że do czynienia z tym wszystkim aktywny moją żonę i mnie do przeadresować nasze życie seksualne. I myślę, że jako człowiek, w pewnym sensie, że to wszystko o czym ciężko i jest się, i myślę, że to, co działo się to, że jestem teraz w stanie skupić się na drugiej osobie, która nie może robili tak dobrze przed tej operacji. To sprawiło, że nasz związek seksualny głębsze i silniejsze.

Bo to było okazją do rozmów o sprawach?

Tak. A czasem sposób robiliśmy rzeczy, niekoniecznie jest najlepszym sposobem. Więc to daje mi czas na zastanowienie się, jak zrobić to inaczej i być bardziej przemyślane, i myślę, że gra się dobrze dla mojej żony.

Nietrzymanie moczu: Wspólne i trwałe

Mimo, że większość zgłoszonych statystyki dotyczące występowania nietrzymania moczu po radykalnej prostatektomii raka prostaty wskazują, że problem dotyczy 2% -15% mężczyzn (patrz tabela 9), to jest prawdopodobne, zaniżenie problemu. Mężczyźni często niechętnie wspomina o problemie do swoich lekarzy lub, jak w przypadku pana Millera, okaże się, że ich lekarze nie pytaj o to. Innym problemem jest to, że stosunkowo niewiele badań, jak długo utrzymuje się i nietrzymanie moczu, co część ludzi dotkniętych szukać interwencji, tak jak Pan Miller.

Jedno z badań, które wysyłane okresowych badań do 279 pacjentów, aby aktywnie szukać swoich odpowiedzi przed i po leczeniu raka prostaty, które zostało opublikowane w Journal of Clinical Oncology, okazało się, że w trzy miesiące po zabiegu, 58% mężczyzn zgłaszane sobie wkładkę pochłaniającą w poprzednim tygodniu, a po 12 miesiącach po zabiegu, 35% zgłoszonych przy użyciu klawiszy w poprzednim tygodniu. Śledczy zapytał także o wycieku moczu, przy założeniu, niektórzy mężczyźni używali wkładek pochłaniających jako środek ochronny, ale może nie być wyciek moczu regularnie. Okazało się, że na trzy miesiące po zabiegu, 24% mężczyzn odnotowano wyciek moczu "wiele" w poprzednim tygodniu, a po 12 miesiącach, 11% nadal występuje problem. Wyniki te potwierdziły wcześniejsze badania, wykonywane na podstawie retrospektywnej (prosząc ludzi, by przypomnieć problem, zamiast zgłosić to jak się okazało), który stwierdził, że 31% do 40% mężczyzn albo nosili ochraniacze lub doświadczonego wyciek moczu.

Większe badania, odnotowano ostatnio wskazuje, że problem nietrzymania moczu często ustępuje po operacji raka prostaty. Na przykład, analiza wyników 1291 mężczyzn, którzy przeszli radykalnej prostatektomii, opublikowane w czasopiśmie Europejskiego Stowarzyszenia Medycznego, okazało się, że 8,4% pozostało moczu 18 miesięcy lub dłużej po zabiegu. W innym badaniu z 901 mężczyzn leczonych operacyjnie, opublikowane w Journal of the National Cancer Institute, stwierdził, że 14% do 16% były moczu pięć lat po leczeniu. Wreszcie, analiza Medicare twierdzi ewidencji 11.522 mężczyzn, którzy przeszli radykalnej prostatektomii, opublikowane w New England Journal of Medicine, stwierdził, że, w zależności od wieku, w dowolnym miejscu z 18% do 24% mężczyzn w dalszym ciągu doświadczają moczu więcej niż jeden rok Po operacji, a 7% do 9% poszukiwany pewien rodzaj procedury korekcyjnej, np. umieszczenia sztucznego zwieracza.

Drugą stroną medalu jest to, że większość ludzi, którzy przechodzą leczenie raka prostaty odzyskać wstrzemięźliwość. I nawet ludzie, którzy stają się moczu są w stanie zaakceptować tego konsekwencje, jak ważą wszystkie ryzyka i korzyści z leczenia raka. Aby odczytać te badania się, patrz "Aby uzyskać więcej informacji:. Nietrzymanie moczu"

Wiedząc to, co robisz teraz, co rada może podać się do ludzi, którzy będą czytać tę historię?

Myślę, że trzeba znaleźć lekarza, który da ci odpowiednie informacje. Ból nie był dla mnie zawsze, że opracowany moczu. I szkoda tylko, że mój oryginalny chirurg był bardziej szczery wobec mnie. I radzę innych ludzi, że naprawdę trzeba zakwestionować numery o skutkach ubocznych. A jeśli wiedzą udaniem że prawdopodobieństwo powikłań jest wysokie, to są one przygotowane.

Nie mogę zrozumieć, ponieważ chirurdzy koncertuje prostatectomies lat, dlatego informacje o moczu i impotencja nie jest bardziej dokładne. Nie ma informacji, że jest dostępny, ale to nie jest prawdziwe. To wstyd. To nie w porządku.

Oczywiście, wizyta w typowym biurze, czasami lekarz może nie rozwiązać wszystkie te problemy.

Ale mój lekarz nawet nie pytaj. I gdzie mogę skończyć na jego mapie statystycznych? Myślę, że urolodzy trzeba zacząć do czynienia z tym problemem.

Aby uzyskać więcej informacji: nietrzymanie moczu

Begg CB, Riedel ER, Bach PB, i in. Wariacje zachorowań po radykalnej prostatektomii New England Journal of Medicine 2002;. 346:1138-44. PMID: 11948274.

Klingler HC, Marberger M. moczu po radykalnej prostatektomii: Opcje leczenia chirurgicznego Current Opinion in Urology 2006; 16:60-4.. PMID: 16479205.

Potosky AL, David WW, Hoffman RM, et al. Pięcioletni wyniki po prostatektomii lub radioterapii na raka prostaty Rak prostaty: Wyniki Studium Urzędowy National Cancer Institute 2004; 96:1358-67.. PMID: 15367568.

Stanford JL Feng Z, Hamilton AS, et al. Moczu i funkcji seksualnych po radykalnej prostatektomii klinicznie Localized raka prostaty:. Prostate Cancer Wyniki Studium Urzędowy Europejskiego Towarzystwa Lekarskiego 2000; 283:354-60. PMID: 10647798.

Talcott JA Rieker P Clark JA et al. Zgłaszanych przez pacjentów po pierwotnym leczeniu objawów do wczesnego raka prostaty: wyniki kohortowe badanie Journal of Clinical Oncology 1998; 16:275-83.. PMID: 9440753.