Cambler

Pęcherz nadreaktywny

Fakty nadreaktywnego pęcherza

Pęcherz nadreaktywny, zwany również nietrzymanie moczu, jest nagłe, przytłaczające parcie na mocz kilka razy w ciągu dnia i nocy. Nietrzymanie moczu jest również nazywany nadpobudliwe lub drażliwość pęcherza. Dowiedz się więcej na temat pęcherza nadreaktywnego ›

Objawy pęcherza nadreaktywnego

Większość dorosłych mocz 06:56 razy dziennie. Ale niektóre choroby zdrowia może wysłać cię w poszukiwaniu łazienki 10, 20, a nawet 30 lub więcej razy dziennie. I który może poważnie kurcze zdolność do zrobienia czegoś innego. Nieważne, czy jesteś na spotkaniu biznesowym, w filmie lub w samochodzie z rodziną, jesteś zawsze myśli o swoim następnym łazienka przerwie.

Dwa pęcherzowe choroby, które często powodują częste oddawanie moczu są śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego (IC), oraz zespół nadreaktywnego pęcherza. Na szczęście, obydwie choroby można leczyć. Najpierw jednak trzeba przyznać, że masz problem medyczny i szukać pomocy dla niego. Oto kilka tip-off, że być może nadszedł czas, aby udać się do lekarza.

Dowiedz się więcej na temat objawów pęcherza nadreaktywnego ›

Leczenia pęcherza nadreaktywnego

Wiele osób bierze leki w leczeniu pęcherza nadreaktywnego (OAB) z wielkim sukcesem. Czy z zażenowania lub zaprzeczenia, niektóre odkładać widząc się z lekarzem w celu uzyskania recepty, które mogą przynieść ulgę. I jeszcze inne leki, a następnie uruchomić go nigdy nie zatrzymać się w pełni wykorzystać. Im więcej wiesz, tym lepiej będziesz się w podejmowaniu trafnych decyzji dotyczących leków na OAB.

W ostatnich badaniach naukowcy zapytał ponad 1300 pacjentów OAB który przestał brać ich leki o ich przyczynie zatrzymania. Prawie połowa mówi lek nie pomoże jak się spodziewali. W rzeczywistości, podczas gdy leki często może zmniejszyć wyciek moczu lub ekstremalne pragnienia oddania moczu, nie może powstrzymać ich całkowicie. Skutki uboczne, takie jak suchość w ustach, zaparcia, i oczy sucho może również wystąpić. Ważne jest, że ty i twój lekarz wybrać leczenie, które najlepiej kontroluje poszczególne objawy.

Dowiedz się więcej na temat leczenia pęcherza nadreaktywnego ›

Życie z pęcherza nadreaktywnego

Nagłe wycieki moczu lub pilne, często trzeba "przejść" może być kłopotliwe, gdy masz aktywne, aktywne życie. Dobrą wiadomością jest to, że istnieje kilka prostych rozwiązań, które pomogą utrzymać pęcherz w ryzach.

Dowiedz się więcej o życiu z pęcherza nadreaktywnego ›