Cambler

Znalezienie idealnej wagi

Większość ludzi, w czasopismach i telewizji są znacznie szczuplejsze niż średnia, ale jest to "idealne", że celem dla wielu ludzi. Zanim zdecydujesz, że nie będzie szczęśliwy, dopóki nie dostać się do określonej liczby kilogramów, należy rozważyć:

  • Twój wiek. Prawdopodobnie chcesz możesz wrócić do swojej wagi uczelni. Jednak obecne badania pokazują, że to nie jest niezdrowe zdobyć trochę jak się starzejemy.

  • Twoja płeć. Generalnie mężczyźni mają więcej mięśni i kości cięższe niż kobiety, co oznacza, że zdrowi ludzie zazwyczaj ważą więcej niż zdrowych kobiet w tej samej wysokości.

  • Twoja aktualna waga. Jeśli są bardzo ciężkie, skupić się na utratę mniejszej ilości (np. 10 procent masy ciała). Tracąc tylko 5 do 10 funtów można poprawić swoje zdrowie.

Twój tkanki tłuszczowej

Funtów mięśni waży tyle samo co funt tłuszczu, ale zajmuje mniej miejsca. Pomyśl o wyszkolonego sportowca i "couch potato". Chociaż może to być ta sama wysokość i masa ciała, sportowcem wygląda montera zdrowsze i prawdopodobnie nosi mniejszego rozmiaru odzieży. Jeśli jesteś mięśni, badanie tkanki tłuszczowej może być bardziej dokładny pomiar idealnej wagi niż skalę łazienka. Porozmawiaj z służby zdrowia, którzy mogą pomóc określić odpowiednie cele dla siebie.