Cambler

Ryzyko operacji pomostowania żołądka: nieszczelne zespolenia

Jeśli jesteś poważnie otyłe i miały problemy z utratą wagi, lekarz może zalecić operację odchudzania. Chirurgia odchudzania, znany również jako chirurgii bariatrycznej, jest skutecznym sposobem, aby schudnąć i zmniejszyć ryzyko problemów związanych z nadwagą, takich jak choroby serca, cukrzyca, bezdech senny, i zapalenie stawów.

Jak w przypadku każdego zabiegu gastric bypass niesie pewne ryzyko. Powikłania operacji obejmują zakażenia, zakrzepy i krwotok wewnętrzny. Innym ryzykiem jest to, że zespolenie, nowa gra stworzona w jelitach podczas operacji pomostowania, będzie przeciekać. Wyciek soków trawiennych i częściowo strawionego pokarmu przez zespolenie jest jedną z najbardziej poważnych powikłań po operacji ręcznej.

Przegląd bypass żołądka

Bypass żołądka jest najczęstszym typem operacji odchudzającej. Podczas operacji pomostowania, pętla Twojego jelita tnie się i wychował i ponownie się do powierzchni przylegającej do żołądka. Jedzenie jest następnie przekierowywany przeszłości żołądka do obszaru dalej w przewodzie pokarmowym. Bo jedzenie będzie teraz ominąć żołądek, twoje ciało nie pochłania tyle kalorii, a poczujesz pełny szybciej po jedzeniu.

Lekarz może zaproponować tę operację, jeśli wskaźnik masy ciała (BMI) 40 lub wyższej lub, jeśli masz BMI 35 lub wyższej wraz z poważnych związanych z wagą, problemów zdrowotnych. BMI powyżej 40 oznacza zwykle, że są co najmniej 100 funtów nadwagi.

Objawy zespolenia wyciek

Zespoleniowy przecieki występują w 2 do 6 procent procedur omijających, w zależności od rodzaju zabiegu. Wyciek może się zdarzyć nawet miesiąc później, ale najbardziej rozwijać w trzy dni po zabiegu. Objawy nieszczelności zespolenia obejmują:

 • Szybkie bicie serca

 • Gorączka

 • Ból brzucha

 • Drenaż z rany chirurgicznej

 • Nudności

 • Ból w okolicy barku

 • Niskie ciśnienie krwi

 • Zmniejszona ilość oddawanego moczu

Więcej otyłych jesteś, tym większe ryzyko jesteś do wycieku zespolenia. Inne czynniki ryzyka to jest mężczyzna, mając inne problemy zdrowotne, oprócz otyłości, oraz o historii poprzedniej operacji brzusznej.

Diagnostyka i leczenie zespolenia wyciek

Najbardziej wiarygodne badanie diagnostyczne dla zespolenia wyciek jest górna serii GI z tomografii komputerowej. Wiąże się to wprowadzenie barwnika do wnętrza górnej części przewodu pokarmowego, przy czym promieniowanie rentgenowskie kierowany do komputera, czy barwnik przecieka przez zespolenie. Jeśli masz negatywny egzamin, ale nadal ma objawy, lekarz może wykonać operację awaryjnego szukać nieszczelności.

Zespół medyczny leczenia nieszczelność zespolenia prawdopodobnie wykonaj następujące czynności:

 • Daje antybiotyków przez IV.

 • Spuścić infekcji spowodowanych przez wyciek, naprawić przeciek, lub zrobić nowy zespolenia.

 • Zatrzymaj wszystkie karmienie doustne. Możesz być karmione przez rurkę, która idzie bezpośrednio do jelita, aż wyciek został uzdrowiony.

Ryzyko wycieku zespolenia

Zespolenie może spowodować wyciek krwawienia i zakażenia, dopóki nie jest leczona. Długookresowe powikłania mogą obejmować blizny lub przewód odprowadzania wody przez skórę zwanej przetoki. Zapalenie płuc jest innym niebezpiecznym powikłaniem ponieważ soki trawienne może przenieść się do płuc.

Jeśli rozważasz operacji pomostowania żołądka do otyłości, dokładnie omówić postępowanie z lekarzem. Ogólne ryzyko poważnych powikłań należy rozważyć ryzyko dalszego otyłości. Pamiętaj, że żołądka bypass surgery działa najlepiej w połączeniu z długoterminowych, zdrowego stylu życia z udziałem dobre odżywianie i regularne ćwiczenia.