Cambler

Co to jest otyłość?

Co to jest?

Otyłość jest nadmiarem tkanki tłuszczowej w organizmie.

Jest to trudne do bezpośredniego pomiaru tłuszcz. Wskaźnik masy ciała (BMI) jest popularną metodą definiowania zdrową wagę. BMI powinien być używany jako przewodnik, wraz z obwodem w pasie, aby pomóc oszacować ilość tkanki tłuszczowej.

BMI szacuje zdrowej wagi na podstawie swojego wzrostu. Ponieważ uważa wysokość, jak i masy, to jest bardziej dokładne niż sam przewodnik masy ciała.

Aby obliczyć BMI:

 1. Pomnożyć swoją wagę w kg przez 703

 2. Podzielić tę odpowiedź przez wzrost w calach

 3. Podzielić tę odpowiedź przez wzrost w calach ponownie

Następnie skorzystaj z poniższego wykresu, aby zobaczyć, co kategoria BMI wpada.

BMI

Kategoria

Poniżej 18,5

Niedowaga

18.5 - 24.9

Zdrowy

25.0 - 29.9

Nadwaga

30.0 - 39.9

Otyły

Ponad 40

Chorobliwie otyłych

Otyłość może skrócić swoje życie.

Można go również umieścić na ryzyko rozwoju wielu chorób. Należą do nich:

 • Wysokie ciśnienie krwi

 • Cukrzyca

 • Choroba serca

 • Niektóre postacie raka

Wiele innych zagrożeń dla zdrowia są wyższe dla osób, które są otyłe. Takie ryzyko może wzrastać wraz ze wzrostem stopnia otyłości.

Gdzie można nosić dodatkowy ciężar jest również ważna. Ludzie, którzy noszą dodatkowy ciężar wokół talii mogą być bardziej narażone na problemy zdrowotne związane z otyłością, niż tych, którzy nosić go w nogach i udach.

Ludzie stają się otyłe z wielu powodów. Często, wiele z tych czynników zaangażowanych.

Niektóre z najczęstszych przyczyn otyłości:

 • Genetyczne czynniki: Twój genetyczna odgrywa istotną rolę w swoje szanse stać się otyły. Niemniej jednak, nadal utrzymują większość kontroli, jeśli chodzi o swoją wagę.

  Niektóre rzadkie choroby genetyczne, to prawie niemożliwe, aby uniknąć otyłości.

 • Fizjologiczne wpływy: Niektórzy badacze uważają, że każdy człowiek ma ustaloną wagę, że organizm jest odporny na odejście od. Także ludzie w tym samym wieku, płci i wielkości ciała, często mają różne tempa metabolizmu. Oznacza to, że ich ciała palą żywność inaczej. Ktoś z niskim wskaźnikiem metabolicznym może wymagać mniej kalorii, aby utrzymać w przybliżeniu taką samą masę jak ktoś, którego przemiana jest wysoka.

 • Spożycie żywności i zaburzenia odżywiania: Jeśli jesz dużo, zwłaszcza żywności, które są wysokiej zawartości tłuszczu i kalorii, możesz stać się otyłe. Otyłość może również wynikać z zaburzeń odżywiania się, takie jak skłonność do objadania się.

 • Styl życia: Jeśli prowadzisz siedzący tryb życia, jesteś na większe ryzyko stania się otyłym.

  • Historia waga: Jeśli miało nadwagę jako dziecko lub nastolatka, są bardziej narażone na otyłość w wieku dorosłym.

  • Ciąża: ciąża może przyczynić się do otyłości. Wiele kobiet ważą więcej po każdej ciąży.

  • Leków: Niektóre leki mogą powodować otyłość. Należą do nich hormony steroidowe i wiele leków stosowanych w leczeniu chorób psychicznych.

  Objawy

  Podstawowym znakiem ostrzegawczym otyłości jest powyżej średniej masy ciała.

  Jeśli jesteś otyły, może również wystąpić:

  • Problemy ze snem

  • Bezdech senny. Jest to choroba, w której oddech jest nieregularny i okresowo zatrzymuje się w czasie snu.

  • Duszność

  • Żylaki

  • Problemy skórne spowodowane przez wilgoć, która zbiera się w fałdach skóry

  • Kamienie żółciowe

  • Choroba zwyrodnieniowa stawów w obciążonych stawów, zwłaszcza kolan

  Otyłość zwiększa ryzyko dla:

  Diagnoza

  Otyłość rozpoznano obliczając BMI. BMI jest na podstawie wzrostu i masy ciała. BMI 30 lub więcej określa otyłości. Ogólnie rzecz biorąc, oznacza to Twoja masa ciała wynosi 35% do 40% więcej niż w idealnej wagi ciała.

  Tkanki tłuszczowej również można obliczyć za pomocą suwmiarki skóry. Zaciski są instrumentem, który mierzy grubość skóry.

  Kształt ciała jest również ważna. Ludzie, którzy wykonują większość ich masy w pasie (jabłko kształcie) mają większe ryzyko chorób serca i cukrzycy niż ludzie z dużych ud i bioder (w kształcie gruszki).

  Obwód w talii jest dobrym miernikiem otyłości brzusznej. Kobiety z talii więcej niż 35 cali lub mężczyzn z talii więcej niż 40 centymetrów są na zwiększone ryzyko.

  Przewidywany czas trwania

  Otyłość jest często przez całe życie problem. Po nadwaga jest zdobyty, to nie jest łatwe do stracenia. Raz utracone, trzeba będzie pracować na utrzymanie swoje zdrowsze wagi.

  Długość czasu potrzebnego, aby osiągnąć swój cel wagi zależy od:

  • Ile masz do stracenia

  • Twój poziom aktywności

  • Rodzaj leczenia lub odchudzania programu wybrać

  Choroby i choroby wywołane przez otyłość często poprawić, jak schudnąć.

  Zapobieganie

  Aby zapobiec otyłości i utrzymać zdrową masę ciała, jeść dobrze zbilansowanej diety i regularnie ćwiczyć.

  Zapobieganie otyłości jest ważne. Po komórki tłuszczowe tworzą, pozostają w organizmie na zawsze. Mimo, że można zmniejszyć wielkość komórek tłuszczowych, nie można się ich pozbyć.

  Leczenie

  Zmniejszenie masy osiąga się przez:

  • Zużywa mniej kalorii

  • Zwiększenie aktywności i ćwiczenia

  Podejście strukturalne i terapie w celu zmniejszenia masy ciała to:

  • Modyfikacja diety. Rozsądnym celem odchudzania jest 1 do 2 funtów tygodniowo. Można to osiągnąć, jedząc zwykle od 500 do 1000 mniej kalorii każdego dnia. Czy skoncentrować się na jedzeniu węglowodanów mniej tłuszczu lub mniej jest do Ciebie. Tłuszcze mają więcej niż dwa razy więcej kalorii niż węglowodany za uncję lub białka. Jeśli wyciąć węglowodanów, trzeba jeszcze ograniczyć spożycie tłuszczu. Wybierać zdrowe tłuszcze, takie jak oleje i jednonienasycone kwasy polinienasycone.

  • Regularne ćwiczenia. Aby skutecznie schudnąć, większość ludzi trzeba zrobić umiarkowanej intensywności ćwiczenia przez 60 minut przez większość dni w tygodniu. Dodano więcej aktywności w ciągu dnia. Po schodach i wstawać często od biurka lub kanapie.

  • Sprzedawany bez recepty orlistat (alli). Orlistat hamuje wchłanianie tłuszczu w jelitach. Do niedawna ten lek był dostępny tylko na receptę (Xenical). Over-the-counter lek sprzedawany jest w niższej dawce niż Xenical. Ale składnik aktywny jest taka sama.

  • Inne bez recepty pigułki. Over-the-counter pigułki często zawierają składniki, które mogą zwiększyć częstość akcji serca i ciśnienie krwi. Nie jest jasne, w jaki sposób są one skuteczne w wytwarzaniu spadku masy ciała, która może być utrzymywana w czasie. Częste działania niepożądane to uczucie roztrzęsiony i zdenerwowany i ma palpitacje serca. Niektórzy eksperci, że może to być związane ze zwiększonym ryzykiem udaru.

  • Recepty pigułki diety. Aby pomóc Ci schudnąć, lekarz może przepisać leki wraz z ograniczeniem kalorii w diecie. Prawie wszyscy ludzie odzyskać wagę, kiedy przerwać stosowanie tych leków. Skutki długotrwałego stosowania tych leków nie zostały określone.

  • Operacja. Generalnie, chirurgia utrata wagi (zwany zabiegów chirurgii bariatrycznej) można rozważyć BMI jest większy niż 40, a BMI jest większy niż 35 i co najmniej jednej choroby medycznej bezpośrednio związane z otyłością. Ponadto musisz mieć udział w zorganizowanym programie odchudzania bez powodzenia.

   Bardziej powszechne rodzaje zabiegów chirurgicznych należą:

   • Żołądka - znany również jako żołądka zszywania. Chirurg tworzy mały woreczek w żołądku, które umożliwia jedynie ograniczone ilości pożywienia przeznaczonego do spożycia w tym samym czasie.

   • Laparoskopowa regulowana opaska żołądka. Chirurg umieszcza regulowanej opaski wokół żołądka z chirurgii minimalnie inwazyjnej.

  • Bypass żołądka. Jest to najbardziej skuteczna chirurgii utrata masy ciała. Jednak to również niesie większe ryzyko powikłań, zarówno krótko-i długoterminowe. Chirurg tworzy mały woreczek w górnej części żołądka. Otwór wykonany w jelicie cienkim poza normalnym zamocowania żołądka. Woreczek jest przymocowany do otworu, z pominięciem resztę żołądka i górnej części jelita cienkiego.

  Kiedy zadzwonić profesjonalny

  Zadzwoń do lekarza, jeśli potrzebujesz pomocy utraty wagi. Również zadzwonić jeśli masz któregokolwiek z objawów lub powikłań otyłości.

  Rokowanie

  Niektórzy ludzie są skuteczne w utracie masy ciała i utrzymanie go.

  Inni jednak, trudno jest utrzymać utratę wagi na długo. Większość ludzi wrócić do swojej wagi sprzed leczenia w ciągu pięciu lat.

  Dodatkowe informacje

  Europejskie stowarzyszenie dietetyków
  120 South Riverside Plaza
  Suite 2000
  Chicago, IL 60606-6995
  Numer bezpłatny: 1-800-877-1600
  http://www.eatright.org/

  Krajowy serca, płuc, i Instytut krwi (NHLBI)
  PO Box 30105
  Bethesda, MD 20824-0105
  Telefon: 301-592-8573
  TTY: 240-629-3255
  http://www.nhlbi.nih.gov/

  Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC)
  Clifton Road 1600
  Atlanta, GA 30333
  Telefon: 404-498-1515
  Numer bezpłatny: 1-800-311-3435
  http://www.cdc.gov/

  Centrum bezpieczeństwa żywności i żywienia stosowanego
  US Food and Drug Administration (FDA)
  10903 New Hampshire Avenue
  Silver Spring, MD 20993-0002
  Numer bezpłatny: 1-888-463-6332
  http://www.fda.gov/Food/default.htm