Cambler

Bądź mądry temat leków odchudzających

W połączeniu z dietą i ćwiczeniami, leki odchudzające mogą być pomocne dla niektórych osób sposobem, aby schudnąć. Ale niektóre z tych leków może mieć nieprzyjemne skutki uboczne, i ludzie z pewnymi chorobami zdrowia nie może z nich korzystać. Oto, co musisz wiedzieć.

Kto kwalifikuje się do korzystania z nich

Leki odchudzające mogą być rozwiązaniem dla osób, które próbowały schudnąć poprzez dietę i ćwiczenia w spokoju i nie były udane. Jeśli twoja waga może powodować poważne problemy zdrowotne, mogą być rozwiązaniem.

Te leki są na ogół przewidziane dla tych osób, które mają wskaźnik masy ciała (BMI) wynosi 30 lub więcej, lub którzy mają BMI między 27 i 29,9 i dwóch lub więcej chorób związanych z otyłością, takich jak nadciśnienie, bezdech senny, podwyższonej niebezpiecznych tłuszczów we krwi, lub typ 2 cukrzycy.

Ludzie, którzy chcą schudnąć ze względu na wygląd nie powinien używać tych leków. I wziąć pod uwagę, że leki działają najlepiej w połączeniu z odpowiednią dietą i ćwiczeniami.

Jak działają leki

Leki zmniejszające apetyt, jeden rodzaj leków odchudzania, tępy apetyt lub czujesz się pełna poprzez wpływ substancji chemicznych w mózgu. Najbardziej typowe leki zmniejszające apetyt są sibutramina i fentermina. Sibutramina można stosować długotrwale.

Orlistat, inny rodzaj leku, zapobiega niektórych enzymów z rozpadu tłuszczu. Działanie to zmniejsza wchłanianie tłuszczu przez prawie jedną trzecią.

Pomiaru wyników

Średnio, ludzie tracą pięć do 22 funtów więcej z leków odchudzających, niż w przypadku tradycyjnych metod sam. To wspólne zatrzymać utraty wagi po około sześciu miesięcy.

Skutki uboczne leków odchudzających są zwykle łagodne, ale czasami mogą być poważne. Dla niektórych osób, leki odchudzające mogą być użytecznym narzędziem. Należy postępować zgodnie ze wskazówkami ich wykorzystywania. A jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane ze swoimi lekami, ostrzegać się z lekarzem.

Skutki uboczne leków

  • Sibutramina: Efekty uboczne obejmują wysokie ciśnienie krwi i tętno; ból głowy; bezsenność, suchość w ustach oraz zaparcia. Ludzie z nieregularnego bicia serca, niekontrolowane ciśnienie krwi, lub historii skoku nie należy przyjmować go. Kontrolowanie ciśnienia tętniczego podczas stosowania go.

  • Phentermine: Efekty uboczne obejmują wysokie ciśnienie krwi i tętno; nerwowość; bezsenność, i euforię. Osób z wysokim ciśnieniem krwi, jaskry, choroby serca, lub nadczynność tarczycy Nie należy go.

  • Orlistat: Efekty uboczne to skurcze, gazy, biegunka, stolce oleiste i dyskomfortu jelitowego. Musisz brać multiwitaminy w innej porze dnia i przestrzegać diety o niskiej zawartości tłuszczu.