Cambler

Przedwczesna menopauza

Utracie funkcji jajeczkowania przed wiekiem 40 jest nazywany przedwczesnej menopauzy. Przypomina naturalną menopauzę na wiele sposobów, w tym niski poziom estrogenów i utraty płodności. Objawy, takie jak uderzenia gorąca mogą się pojawiać. Dodatkowe emocjonalny stres często towarzyszy przedwczesnej menopauzy, jak kobiety radzą sobie z tym co w życiu przejście wcześniej niż ich rówieśnicy. Kobiety i ich lekarze czasami nie uznają przedwczesne przekwitanie, ponieważ nie uważają menopauzy możliwość w młodszych kobiet.
Istnieje kilka przyczyn przedwczesnej menopauzy. Choroba nazywa się przedwczesne niewydolność jajników prowadzi w niektórych rodzinach i może mieć podłoże genetyczne. Autoimmunologiczne uszkodzenie jajników może spowodować niewydolność jajników. Niektóre zabiegi medyczne powodują wczesne menopauza, w tym usunięcie jajników (jajników), często wykonane wraz z histerektomii (usunięcia macicy). Jeśli potrzebujesz macicy, może być w stanie mieć tylko macicy usunięto, pozostawiając jajniki w celu utrzymania lepszych poziom hormonów. Usunięcie tylko macicy może przyspieszyć menopauzy, ale nie powoduje nagłe przejście, które wynika z usunięciem jajników.
Czasowe lub nawet trwałe menopauza może wystąpić u kobiet przed menopauzą, którzy przechodzą chemioterapię raka lub miednicy zabiegi promieniowania. Leczenie farmakologiczne antagonistów GnRH, które są czasami stosowane dla mięśniaków, endometriozy, zespołu napięcia przedmiesiączkowego lub ciężką (PMS), również powoduje chwilowy menopauzy. Po to leczenie zatrzymuje, jajniki zwykle wznowić normalne hormonalne funkcjonowania.
Kobiety, które doświadczają stałego przedwczesnej menopauzy - czy od predyspozycji genetycznych, choroby autoimmunologiczne, operacji lub zabiegów toksycznych jajnika - może być w nieco większym ryzykiem dla niektórych później z życia chorób takich jak osteoporoza i choroby serca. Są też narażone na gorsze niż średnie objawy menopauzy. Te kobiety powinny porozmawiać ze swoim lekarzem na temat środków, które zarządzają ich szczególną sytuację.