Cambler

Leczenie osteoporozy

Leczenie: znać swoje możliwości

Lekarze w leczeniu osteoporozy przepisując wapnia i witaminy D, zalecając obciążonych ćwiczeń, a przez zmianę innych czynników ryzyka. Zobacz niektóre z innych metod stosowanych w leczeniu osteoporozy ›

Przerwę od leków na osteoporozę

Bisfosfoniany są popularne leki budujące kości, że w profilaktyce i leczeniu osteoporozy. Ponieważ leki te gromadzą się w kościach, a ich korzyści mogą utrzymywać się przez kilka lat. Dlatego możesz zdecydować się zatrzymać biorąc je na kilka lat. Lekarze nazywają to "lek na wakacje."

Albo, jak niektóre kobiety, możesz zrobić sobie przerwę od bisfosfonianami z powodu efektów ubocznych, takich jak kości, mięśni i stawów. Ten ból zwykle ustępuje po lek jest zatrzymany. W dłuższej perspektywie, obecne badania sugerują, że bisfosfoniany mają więcej korzyści niż zagrożeń.

Czy brał bisfosfonian przez pięć lat? Według Narodowej Fundacji Osteoporozy, możesz rozważyć zatrzymanie leku, jeśli nie są na wysokie ryzyko złamania kości. To "święto" może trwać rok lub dwa, a nawet dłużej, w zależności od zdrowia kości. Ale ostrzegamy: Zamierza się bisfosfoniany mogą być niebezpieczne, jeśli jesteś w grupie wysokiego ryzyka złamań.

Dowiedz się więcej o leczeniu osteoporozy ›

Osteoporoza

  1. Co to jest osteoporoza? Co ją powoduje?

  2. Osteoporoza może wpływać zarówno mężczyzn jak i kobiet?

  3. Jakie są typowe objawy osteoporozy?

  4. Jakie są skutki osteoporozy na mój ogólny stan zdrowia?

  5. Jakie leki w leczeniu osteoporozy? Jak to działa?

  6. Jakie są zagrożenia i skutki uboczne tych leków?

  7. Jakie są inne metody leczenia osteoporozy?

  8. Ile wapnia i witaminy D jest potrzebne na co dzień, aby pomóc wzmocnić moje kości? Jakie są dobrym źródłem tych składników odżywczych?

  9. Jakie inne kroki mogę podjąć, aby zapobiec osteoporozie z coraz gorzej?

  10. Jakie rodzaje aktywności fizycznej są bezpieczne dla mnie zrobić, jeśli mam osteoporozę?

Dowiedz się więcej na temat osteoporozy ›