Cambler

Opryszczka narządów płciowych informacje

Co to jest opryszczki (HSV)?

Opryszczka narządów płciowych może być rozłożona do dziecka podczas porodu, jeśli kobieta ma aktywne zakażenie w tym czasie. Opryszczki jest chorobą przenoszoną drogą płciową wywołane przez wirus Herpes simplex (HSV). Zakażenia wirusem opryszczki może spowodować pęcherze i owrzodzenia w jamie ustnej i twarzy (opryszczka jamy ustnej) lub w okolicy narządów płciowych (opryszczka narządów płciowych). Zakażenie HSV jest na całe życie.

Objawy HSV może obejmować bolesne pęcherze i otwarte rany w okolicy narządów płciowych, które mogą być poprzedzone mrowienie lub pieczenie w nogach, pośladkach lub regionie narządów. Rany opryszczka zwykle ustępują w ciągu kilku tygodni, ale wirus pozostaje w organizmie i zmiany chorobowe mogą powtarzać się od czasu do czasu.

Ważne jest, że kobiety uniknąć opryszczki zamawiającym w okresie ciąży, ponieważ pierwszy odcinek w czasie ciąży powoduje większe ryzyko przeniesienia zakażenia na noworodka. Kobiety mogą być traktowane z leków przeciwwirusowych, takich jak acyklowir, jeśli choroba ma ciężki przebieg. Opryszczka narządów płciowych może powodować potencjalnie śmiertelnych infekcji u dzieci, jeśli matka ma opryszczkę narządów płciowych (aktywne wydalanie wirusa) w momencie dostawy. cesarskiego cięcia zaleca się zwykle Opryszczka narządów płciowych czynny. Na szczęście, zakażenie niemowlęcia jest rzadkością wśród kobiet z opryszczką narządów płciowych.

Ochrona przed opryszczka narządów płciowych obejmuje powstrzymywanie się od seksu, kiedy objawy są obecne, i prezerwatywy lateksowe między wybuchami.