Cambler

Opryszczka narządów płciowych

Opryszczka narządów płciowych

Opryszczka narządów płciowych jest chorobą przenoszoną drogą płciową, które powoduje pęcherze i owrzodzenia w okolicy narządów płciowych. Dowiedz się więcej ›

Opryszczka narządów płciowych fakty

Opryszczka narządów płciowych jest utwardzalna, ale można zapobiec i regulacji w wielu przypadkach. Opryszczka narządów płciowych diagnozuje testowania małą próbkę komórek lub odprowadzania pobranych z podejrzeniem blister opryszczki lub zmiany. Badanie krwi można również sprawdzić, czy specyficzne przeciwciała, które są wytwarzane przez układ odpornościowy w odpowiedzi na zakażenie opryszczką narządów płciowych.

Dowiedz się więcej na temat opryszczki narządów płciowych ›

Życie z opryszczką

  • Zacznij epizodyczną leczenia przy pierwszych oznakach objawów, takich jak świąd lub mrowienie.

  • Wziąć ibuprofen, paracetamol lub aspirynę, aby ograniczyć ból.

  • Siedzieć w ciepłej kąpieli lub użyj wilgotnej kompres, aby zmniejszyć swędzenie rany. Dla niektórych kobiet, narządów płciowych powodują palenie ogniska podczas oddawania moczu. W takich przypadkach, oddawanie moczu w wannie z ciepłą wodą przyczynia się do zmniejszenia spalania.

  • Nosić białą bawełnianą bieliznę i luźne ubranie podczas epidemii. Nie nosić bieliznę nylonu lub obcisłe ubrania. Mogą zapobiec rany od uzdrawiania.

Dowiedz się więcej o życiu z opryszczka ›

10 pytań do lekarza o opryszczka narządów płciowych

  1. Co powoduje, że opryszczka narządów płciowych? Można go wyleczyć?

  2. Jak jest opryszczka narządów płciowych spread?

  3. Jakie są typowe objawy opryszczki narządów płciowych?

  4. Jak długo opryszczka narządów płciowych wybuch zwykle trwa? Jak często występują ogniska?

  5. Są leki dostępne w leczeniu opryszczki narządów płciowych? Jak to działa?

Dowiedz się więcej o pytania zadać lekarzowi ›

Opryszczka

Opryszczka jest chorobą przewlekłą (przez całe życie) wirusa. Może powodować owrzodzenia i dyskomfort. Otrzymasz go od kontaktu z kimś, kto niesie wirusa. Jeśli owrzodzenia występują w usta, masz opryszczkę jamy ustnej. Jeśli owrzodzenia występują na penisa lub wokół pochwy, opryszczka narządów płciowych masz.

Uzyskać więcej informacji na temat opryszczki ›

Co trzeba wiedzieć o choroby przenoszone drogą płciową

Jeśli chodzi o choroby przenoszone drogą płciową (STD), możesz nie mieć żadnych objawów. Jeśli jesteś aktywna seksualnie, dowiedzieć się fakty o choroby przenoszone drogą płciową, i dowiedzieć się, jak się chronić.

Mit: Jeśli ty lub twój partner miał STD, zobaczymy oznaki.

Fakt: Wiele chorób przenoszonych drogą płciową nie mają żadnych objawów lub jedynie łagodne objawy, zwłaszcza u kobiet. Niektóre choroby przenoszone drogą płciową mogą mieć objawy, które znikają na jakiś czas, ale potem wracają. Choroby przenoszone drogą płciową mogą spowodować uszkodzenie ciała, i można rozłożyć je do swojego partnera, nawet jeśli nie ma żadnych objawów.

Dowiedz się więcej na temat chorób przenoszonych drogą płciową ›

Choroby przenoszone drogą płciową

Choroby przenoszone drogą płciową (STD) są choroby zakaźne przenoszone przez kontakt seksualny. Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) szacuje, że 19 milionów nowych przypadków występuje rocznie w USA. Pięćdziesiąt procent nowych zakażeń występuje u osób w przedziale wieku od 15 do 24 lat.

Uzyskać więcej informacji na temat chorób przenoszonych drogą płciową ›