Cambler

Zapytaj lekarza: są tam różne rodzaje niewydolności serca?

Czy istnieją różne rodzaje niewydolności serca?

Pytanie: Kilka lat temu mój przyjaciel w szycia okręgu zdiagnozowano zastoinową niewydolnością serca. Mój lekarz powiedział mi, że po prostu ma niewydolność serca. Czy to ta sama choroba lub różne z nich?

A. Ty i twój przyjaciel ma ten sam problem: wasze serca są kłopoty skutecznie pompuje krew. Lekarze nazywano ją zastoinowa niewydolność serca, ponieważ wiele osób z niego miały gromadzeniu się płynu w płucach (a więc "zastoinowej") i nóg. Ale inni nie. Dlatego teraz nazywamy go po prostu niewydolność serca.

Nie oznacza to, że wszystkie niewydolność serca jest taka sama. Istnieją dwa ważne rodzaje. U osób ze skurczową niewydolnością serca, mięsień sercowy staje się elastyczna i słaby. Osób z rozkurczową niewydolnością serca mają odwrotny problem - mięsień staje się zbyt sztywne i nie mogą się zrelaksować na tyle, aby całkowicie wypełnić krwią. Efektem końcowym w obu jest zmniejszenie ilości krwi, która pompuje każde bicie serca do obiegu. Echokardiograficzne może ujawnić, jakiego typu osoba.

Ważne jest, aby znać różnicę, ponieważ skurczowa i rozkurczowa niewydolność serca wymagają różnych zabiegów. Chociaż wiele z tych samych leków stosuje się w obu chorobach centrum zarządzania i dawkami leków są różne.

Inną wspólną nazwę, przewlekła niewydolność serca, jest również spada na dalszy plan. Chociaż większość niewydolność serca jest, rzeczywiście, przewlekłą, co oznacza długotrwałe, niektóre epizody pojawiają się nagle i może odejść prawie tak szybko.

- Thomas Lee, MD, redaktor naczelny Harvard Serca List