Cambler

Zastoinowa niewydolność serca

Lekarz powiedział, że masz zastoinowej niewydolności serca, a ty pewnie chcesz wiedzieć więcej na ten temat. Cóż, o zastoinowej niewydolności serca, nie oznacza, że ​​Twoje serce jest zatrzymany. Znaczy to po prostu, że twoje serce nie działa jak powinno. Zastoinowa niewydolność serca może uczynić go bardziej trudne, aby robić rzeczy, które mogły być dla ciebie łatwe w przeszłości. Ale istnieją sposoby, ty i twój lekarz pomogą serce wykonywać swoje zadania.

Jak zastoinowa niewydolność serca czuć?

Oto kilka typowych objawów zastoinowej niewydolności serca. Możesz mieć kilka z tych objawów lub tylko jeden.

 • Duszność, świszczący oddech lub kaszel podczas wysilać

 • Osłabienie lub zmęczenie

 • Problemy z oddychaniem, gdy jesteś w pozycji leżącej

 • Budzi się w nocy kaszel lub duszności

 • Trzeba iść do łazienki wiele razy w ciągu nocy

 • Obrzęk kostek lub stóp

 • Zawroty głowy

Co powoduje, zastoinowej niewydolności serca?

Zastoinowa niewydolność serca zwykle bywa, gdy inny problem sprawia, że ​​serce słabe. Choroba wieńcowa, choroby, w których niektóre z naczyń krwionośnych serca są zwężone, jest częstą przyczyną niewydolności serca. Innych chorób, które mogą prowadzić do zastoinowej niewydolności serca obejmują ataki serca, wysokie ciśnienie krwi, choroby serca i mięśni, problemy z zaworami serca za.

Co można z tym zrobić

Zastoinowej niewydolności serca nie zniknie całkowicie, ale można i lekarz współpracować, aby pomóc uczynić swoje życie bardziej komfortowym. Lekarz może przepisać leki, aby ułatwić pracę twojego serca. Możesz wprowadzić kilka zmian w sposobie jesz i sposób, w jaki żyjemy, aby dać swoje serce dodatkowej pomocy. Zwróć uwagę na swoje ciało i jak się czujesz, i poinformować lekarza, gdy czujesz się lepiej, a kiedy czujesz się gorzej. Dzięki temu lekarz będzie wiedział, jakie leczenie będzie najlepsze dla Ciebie.

Jak serce twoje prace

Twoje serce jest mięśniem, który pompuje krew w całym organizmie. Prawa strona serca pompuje krew do płuc. W płuc, krwi otrzymuje tlen. Bogata w tlen krew wędruje z powrotem do lewej strony serca, gdzie jest pompowana do organów, kończyn, mózgu, i wszystkich innych części ciała. Po organizm zużywa się tlen w krwi, wysyła z powrotem krwi prawej stronie serca i proces rozpoczyna się ponownie.

Twoje serce pompuje krew

Twoje serce jest złożony organ składa się z wielu części. Każda część odgrywa wyjątkową rolę w pompowanie krwi. Części serca i ich funkcje są opisane poniżej:

 • Cztery komory przechowywania krwi, gdy przemieszcza się do serca. Górne komory nazywane są przedsionki i komory są niższe zwane komory. Mięsień sercowy pompuje krew z komory do komory.

 • Cztery zawory działają jak jedną stronę drzwi, oddzielenie komór i utrzymanie krew do przodu. Zawory otwierają się i niech krew przez blisko do utrzymania go z ruchu do tyłu.

 • Tętnice wieńcowe są naczynia krwionośne, które owijają się wokół powierzchni serca. Dostarczają one mięsień sercowy w krew i tlen.

 • Tętnicy płucnej niesie ubogim w tlen krew z serca do płuc. Żyły płucne prowadzić bogatą w tlen krew z płuc do serca.

Kiedy twoje serce osłabia

Kiedy coś uszkadza serce, pomp mięśniowych serca z mniejszą siłą, więc mniej krwi przechodzi przez serca. W próbie utrzymania tej samej objętości krwi poruszającego się ciała, rozciągnięcia i rozszerzenia komory do przechowywania więcej krwi. Pomaga to utrzymać ruchomych krwi, lecz jedynie przez czas. Rozciągnięciu mięśni szybko opony i nie może pompować krwi tak jak powinien.

Twój organizm dostaje mniej krwi

, Ponieważ osłabione serce porusza mniej krwi z każdej pompy, płyn cofa się w płucach. Mniej krwi poruszanie ciała oznacza również mniej tlenu dostarczana jest do organów, takich jak nerki. Nerki pomagają organizmowi pozbyć się dodatkowej wody. Jeśli oni nie działa prawo, nadmiar wody może osiedlić się w różnych częściach ciała. W rezultacie organizm staje się przeciążony z płynem, dlatego choroba ta nazywana jest zastoinowa niewydolność serca.

Dlaczego twoje serce osłabia

W przypadku wystąpienia zastoinowej niewydolności serca, jest zazwyczaj przyczyną. Wiele chorób może osłabić serca i spowodować zastoinowej niewydolności serca. Niektóre choroby uszkodzenie mięśnia sercowego. Inni się serce pracuje ciężej, osłabiając serce przez męcząc go.

Choroba wieńcowa

Gdy masz chorobę wieńcową, naczynia krwionośne, że dopływ krwi i tlenu do serca są zwężone. Bogata w tlen krew z trudem porusza się przez wąską część tętnicy. W rezultacie, niektóre obszary mięśnia sercowego nie otrzymuje wystarczającej ilości tlenu. Część pozbawiona tlenu mięśnia sercowego jest zbyt słaby, aby pompować krew tak jak powinien. Z tego powodu, reszta mięśnia serca musi pracować trudniejsze do pompowania krwi. Jeśli zbyt dużo mięśni uszkodzenia serce nie może pompować odpowiednią ilość krwi.

Atak serca

Zawał się dzieje, gdy tętnica wieńcowa jest całkowicie zablokowany, zatrzymanie przepływu krwi do części mięśnia sercowego. Bez krwi bogatej w tlen, to obszar serca jest trwale uszkodzony. Uszkodzona część mięśnia sercowego traci zdolność do pompowania, a reszta mięśnia serca musi pracować bardziej. Napięty mięsień sercowy w końcu opony, i może pompować mniej krwi do pozostałej części organizmu.

Wysokie ciśnienie krwi

Ciśnienie krwi jest siła dociskająca krwi przez naczynia krwionośne. Kiedy ciśnienie krwi jest wysoki, serce musi ciężej pracować. Po chwili, ściany mięśnia serca w zagęścić i niektóre z komór może powiększyć. Zmiany te umieścić dodatkowe obciążenie dla serca i mięśni serca ostatecznie rozciąga i osłabia.

Zawór choroba

Zawory między izbami twoim sercu zachować krew do przodu. Jeżeli zawór nie jest w pełni otwarty, serce musi pracować ciężej, aby pchać krew przez mniejszy otwór. W przypadku zaworu nie zamyka szczelnie krwi może wyciekać z powrotem do komory, co serca pompować krew przez sam zawór w kółko. Z biegiem czasu, ta dodatkowa praca może osłabić serce.

Kardiomiopatia

Uszkodzenie mięśnia sercowego z przyczyn innych niż problemy tętnic lub przepływu krwi wiadomo jak kardiomiopatia. Przyczyny kardiomiopatii obejmują infekcje (zapalenie mięśnia sercowego), nadużywanie alkoholu, toksyczne działanie niektórych leków (takich jak kokaina czy niektórych leków przeciwnowotworowych), lub rzadko, zwyrodnienie mięśni. Te rzeczy powodują komór powiększyć i mięsień sercowy do rozciągania i osłabić. Rozciągnięte, osłabione mięśnie nie mogą pompować prawidłowo.

Związanych z chorobami

Niektóre choroby mogą obciążać serce i sprawiają, że osłabi łatwiej. Cukrzyca sprawia, że choroba wieńcowa i zastoinowa niewydolność serca bardziej prawdopodobne. Przewlekłe choroby nerek mogą powodować zatrzymywanie wody, co oznacza, serce musi pompować więcej płynu i więcej pracy. Szybkie lub nieregularne bicie serca może wystąpić wraz z zastoinową niewydolnością serca, a czasem może osłabić serce dalej.

Ocenia swoje serce

Ocenić swoje serce, lekarz bada ci, zadaje pytania, a może zrobić kilka testów. Wraz z patrząc na objawy zastoinowej niewydolności serca, lekarz szuka jakiejkolwiek choroby podstawowej, które mogą być przyczyną serce osłabiać. Lekarz korzysta z wyników oceny, które pomogą opracować program do leczenia serca.

Historia i badanie fizykalne

Lekarz pyta, jak się już czuje. Miałeś problemy z łapania oddechu? Czy był kaszel? Czy masz obrzęk stóp lub kostek? Pamiętaj, aby poinformować lekarza, jeśli przyjmuje leki na inne choroby. Lekarz słucha bicia serca i oddechu przez stetoskop. Rentgenowskie, które mogą pokazać wielkość twojego serca i kształt i wykryć wszelkie płynu w płucach, mogą zostać podjęte. Elektrokardiogram (EKG), które mogą pokazać wzór bicia serca i wielkość twojego serca, mogą również być wykonane.

Echokardiografia

Echokardiograficzne pokazuje strukturę oraz ruch mięśnia sercowego. Podczas odpoczynku, fale dźwiękowe odbijają się twoje serce i są przekształcane w obraz na ekranie. Badanie to pokazuje, czy twoje serce jest powiększone, grubość ścian serca, czy są problemy z zaworami serca, a jak dobrze pompy serca.

Cewnikowanie serca

Cewnikowanie serca może zrobić, aby pomóc zdiagnozować problemy, które mogły doprowadzić do niewydolności serca. Procedura odbywa się w szpitalu i może wymagać nocleg. Długie, cienkie, elastyczne rurki zwane cewnika przez naczynia krwionośnego w pachwinie lub ramię i delikatnie kierować do swojego serca. Gdy cewnik jest na miejscu, kontrast rentgenowski płyn jest wstrzykiwany przez rurę. Potem, specjalny typ x-ray, nazywany angiogram, zostanie podjęta. Angiografii można nagrać zdjęcia zatkania naczyń krwionośnych. Cewnikowanie serca może także pokazać problemy z pompowaniem, komór serca, przepływ krwi lub zaworów.

Inne badania

Inne badania mogą pomóc lekarzowi wykryć problemy z sercem. Testy warunków skrajnych wskazują odpowiedź twojego serca do wykonywania i może pomóc wykryć zatkane naczynia krwionośne. Monitorowanie EKG metodą Holtera może pomóc wykryć nieprawidłowe bicie serca. Skany jądrowe mogą pokazać, jak dobrze funkcjonuje i serce ujawniają osłabione obszary serca lub zablokowanych tętnic wieńcowych.

Twój plan leczenia

Lekarz wykorzystuje informacje dostarczane przez badania i testy w celu opracowania planu leczenia. Ten plan leczenia jest przeznaczony do łagodzenia niektórych objawów i pomóc Ci bardziej komfortowe. Twój plan leczenia mogą obejmować:

 • Leki, które pomogą lepiej swoją pracę serca

 • Zmiany w diecie, aby zmniejszyć ilość soli i sodu jeść

 • Odpoczynek dać swoje serce przerwę

 • Działalność zgodnie z zaleceniami lekarza

 • Zmiany w stylu życia, takich jak rzucenie palenia

Idąc do szpitala

Czasami, zastoinowa niewydolność serca objawy mogą stać się na tyle poważne, aby udać się do szpitala na kilka dni. W szpitalu, będziesz miał leki i twoje serce może być ściśle monitorowane. Niektóre z tych badań opisanych powyżej może być wykonana. Na podstawie wyników tych badań i swojej reakcji na leki, lekarz może dostosować program leczenia.

Leki, które pomogą ci serce

W ramach planu leczenia, lekarz może przepisać leki na niewydolność serca i wszelkich chorobą masz. Te leki mogą poprawić sposób, w jaki pompy serca i łagodzi niektóre z objawów. Niektóre leki mogą powodować działania uboczne. Pamiętaj, aby poinformować lekarza o wszelkich zauważysz po rozpoczęciu leki. Działania niepożądane mogą obejmować nudności, suchy kaszel, zawroty głowy, skurcze mięśni, lub zmiany w rytmie serca.

Leki na niewydolność serca

 • Leki rozszerzające naczynia pomóc przepływ krwi łatwiej. Robią to poprzez rozluźnienie naczyń krwionośnych i obniżenie ciśnienia krwi. W rezultacie, twoje serce może pompować więcej krwi, nie robiąc więcej pracy. Typowe rodzaje leków rozszerzających naczynia są inhibitory ACE, hydralazyna i azotany.

 • Digitalis pomaga pompę serca z większą siłą. Kiedy Twój mięsień sercowy pompuje mocniej, może pompować więcej krwi z każdym uderzeniem. Oznacza to, że więcej bogatej w tlen krew dostaje się do pozostałej części organizmu. Naparstnicy może również pomóc uregulować bicie serca, który jest zbyt szybkie lub nieregularne.

 • Diuretyki pomagają pozbyć się nadmiaru wody, które mogą gromadzić się w płucach lub osiedlenie się w Twoich stóp i kostek. Mniej płynu do pompy sprawia, że ​​łatwiejsze zadanie twojego serca. Ponieważ leki moczopędne, aby również twoje ciało traci minerał zwany potasu, lekarz może przepisać suplementy potasu lub dać Ci listę produktów, które są bogate w potas.

 • Beta-blokery pomóc obniżyć ciśnienie krwi i spowalniają tętno. Zmniejsza pracę serce ma zrobić. Beta-blokery mogą pomóc w regulacji rytmu serca. Mogą one również poprawić działanie pompujące serca w czasie.

Dożylne (IV) leki

Niektóre leki muszą być podawane poprzez rurki do wlewów dożylnych. Leki te działają szybko, aby pomóc pompę serca lepiej i złagodzić objawy. Możesz także dostać tlen przez małe rurki umieszczone w nosie. Być może trzeba będzie zostać w szpitalu lub innym zakładzie na kilka dni w czasie, gdy choroba jest ściśle monitorowane.

Leki na choroby związane z

Lekarz może przepisać leki na inne choroby serca, które mogą prowadzić lub wynikać z zastoinową niewydolnością serca. Rodzaje leków należą leki przeciwnadciśnieniowe, leki antyarytmiczne i przeciwzakrzepowe. Są one opisane poniżej:

 • Leki przeciwnadciśnieniowe może pomóc obniżyć ciśnienie krwi. Istnieje wiele różnych typów leków przeciwnadciśnieniowych, które działają w różny sposób. Niektóre z leków, które leczą zastoinowej niewydolności serca również pomóc obniżyć ciśnienie krwi.

 • Leki antyarytmiczne są wykorzystywane w celu kontroli szybkiego lub nieregularne bicie serca. Pomagają utrzymać bicie serca stały.

 • Leki przeciwzakrzepowe zapobiegają tworzeniu się zakrzepów krwi, które mogą spowodować zawał serca lub udar mózgu. Leki przeciwzakrzepowe są często przepisywane dla osób z pewnymi problemami zaworów, dla ludzi, którzy mieli operację zastawki, lub dla niektórych typów nieprawidłowych uderzeń serca.

Biorąc leki

Biorąc za dużo lub za mało leków może być niebezpieczne dla serca, więc zgodnie z zaleceniami lekarza starannie. Nawet jeśli zaczniesz czuć się lepiej, nie należy przerywać stosowania leków lub zmiany dawki, chyba że lekarz zaleci. Bo pewnie biorąc kilka różnych rodzajów leków, śledzenie wszystkich z nich może być trudne. Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc.

Rutynowe podejmowania swoje leki

 • Otrzymuj bunkier, który jest oznaczony dni tygodnia. Wypełnij bunkier na początku każdego tygodnia, więc po prostu trzeba otworzyć sekcję każdy dzień i zabrać tabletki na ten dzień.

 • Weź tabletki w tym samym czasie każdego dnia. Jeśli wziąć je, gdy regularnie robić coś innego, jak podczas mycia zębów lub zjeść posiłek-to pomoże zapamiętać. Zwrócić się do lekarza lub farmaceuty, które leki mogą być podjęte z posiłkami.

Śledzić swoje leki

 • Nie zabraknie leków. Zamów więcej leków, kiedy wciąż mają dwutygodniowy zapas tabletek w lewo.

 • Nosić swoje leki i dodatkowe recepty z wami podczas podróży.

 • Posiada listę wszystkich przyjmowanych leków i wyświetlić listę do dowolnego lekarza, że ​​udać się na leczenie. Również pokazać go swoim farmaceutą przed zakupem jakiegokolwiek receptę lub bez recepty leki. Farmaceuta może powiedzieć, które leki mogą powodować problemy, gdy podjęte z siebie.

Jeść mniej soli

Większość osób cierpiących na niewydolność serca, trzeba je mniej soli, który składa się głównie z sodowego. Zbyt dużo sodu sprawia, że ​​twoje ciało zatrzymywania wody, co może sprawić, objawy niewydolności serca gorzej. Lekarz może powiedzieć, ile miligramów (mg) sodu są w porządku, aby jeść każdego dnia. Wspólna rekomendacja jest 2000 mg. Jeśli masz chorobę wieńcową lub schudnąć, lekarz może również daje inne dietetyczne wytyczne do naśladowania.

Wskazówki dla jeść mniej soli

 • Weź solniczka ze stołu. Wymień go mieszanek zawiera soli, przypraw, ziół i substytutów soli.

 • Nie dodawaj soli do jedzenia, kiedy gotujesz. Sezon się żywności z aromatów, takich jak pieprz, cytryna, czosnek i cebula zamiast soli.

 • Pobierz książkę kucharską zawierającą przepisy o niskiej zawartości soli. To może dać ci pomysły na posiłki, które są zdrowe i smakuje wyśmienicie, zbyt.

 • Wybierz przekąski o niskiej zawartości soli, takie jak precle bez soli lub krakersy, powietrza pojawiło popcorn lub niskiej zawartości tłuszczu mrożonego jogurtu.

 • Czytać etykiety przed zakupem w puszkach, mrożone, lub inne przetworzone produkty spożywcze. Wiele z tych produktów jest wysoka w soli. Sprawdź liczbę mg sodu w każdej porcji. Ponadto, należy zwrócić uwagę na składniki wysokiej sodowych jak sody oczyszczonej i chlorku sodu.

 • Kiedy zjeść, zapytaj się, że jedzenie gotowane bez dodatku soli.

 • Jeśli kupisz zobojętniające kwas tabletki, wybierz markę, który jest wolny od sodu.

 • Daj sobie czas, aby przyzwyczaić się do jedzenia mniej soli. Nie może się to podoba na początku, ale twoje serce jest warte.

Inne sposoby, które pomogą ci serce

Ponieważ twoje serce nie jest tak silna jak kiedyś, że to dobry pomysł, aby wziąć to łatwe. Oznacza to dużo odpoczynku i uważając, aby nie zużyte. Są inne rzeczy, które mogą pomóc w swoje serce, zbyt, jak oglądanie masy ciała i zaprzestanie palenia. Również, aby wszystkie spotkania lekarza więc lekarz może monitorować plan leczenia.

Wystarczająco dużo odpoczynku

Zaplanuj czas w ciągu dnia, kiedy można odpocząć i zrelaksować się. Podczas odpoczynku, mięśnia serca może także odpocząć i przygotować się do następnej czynności. Nap, czytać lub po prostu cieszyć się świeżym powietrzem. Odprężyć się, aby zmniejszyć obrzęk kostki. I uzyskać dużo snu każdej nocy.

Zaplanować działania

Nie pozwól, zastoinowa niewydolność serca powstrzymać cię od bycia aktywnym. W dni, że czujesz się dobrze, jak planować działalność na krótki spacer, wizyta z przyjacielem, lub małe zakupy. Zatrzymać i odpocząć, jeśli czujesz się zmęczony lub zadyszki. Prawdopodobnie będziesz mieć dobre i złe dni, więc znać swoje granice i nie zmuszać się. Lekarz może pomóc opracować wytyczne działalność i program ćwiczeń.

Dbaj o siebie

 • Rzucić palenie. Palenie uszkadza naczynia krwionośne, zmniejsza tlenu we krwi i sprawia, że ​​twoje serce bije za szybko. Zwrócić się do lekarza, aby zaproponować program, aby pomóc Ci rzucić palenie.

 • Dodatkowa masa ciała sprawia, że ​​praca serca trudniej. Porozmawiaj z lekarzem na temat sposobów, aby dostać się do normalnej wagi.

 • Postępuj zgodnie z zaleceniem lekarza o opiekę chorób związanych, takich jak problemy z nerkami, cukrzycą lub nieprawidłowym mgnieniu oka.

Śledzić swoją wagę

 • Ważyć się o tej samej porze każdego dnia rano, na sobie to samo. Ważyć po oddawaniu moczu i przed jedzeniem.

 • Zapisz swoją wagę każdego dnia.

Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli:

 • Zyskujesz 2 lub więcej funtów w 1 dzień.

 • Można uzyskać od 3 do 5 kg w 1 tydzień.

Szybki przyrost masy ciała może być znak, że zatrzymywanie wody. Lekarz może zmienić plan leczenia.

Wizyty kontrolne

Pamiętaj, aby zachować terminy i wprowadzają listę wszystkich leków z tobą. Lekarz będzie kontrolował choroby i, w razie potrzeby, dostosować swoje leki w celu zmniejszenia objawów.

Zadzwoń do lekarza, jeśli:

 • Objawy gorzej

 • Można zauważyć nowe objawy ze swojego leku

 • Oddychanie staje się trudniejsze lub rozpoczęciem kaszel w nocy

 • Jesteś zmęczony szybciej

 • Rozpoczęciem rzadziej moczu

 • Można uzyskać od 3 do 5 kg w 1 tydzień

 • Twoje stopy lub kostki puchną bardziej niż zwykle

 • Masz zawroty głowy lub omdlenia

 • Masz szczelność lub ból w klatce piersiowej