Cambler

Należy zachować ostrożność z przeciwbólowych

Over-the-counter (OTC) leki przeciwbólowe są bezpieczne i skuteczne, gdy stosowany zgodnie z zaleceniami. To jest, gdy osoba nie wynika porady wytwórni, które mogą wystąpić problemy.

"Mogą one spowodować poważne problemy, jeśli ludzie się zbyt wiele z nich lub u nich dłużej niż ich etykiety zalecane, lub jeżeli są podejmowane przez osoby z niektórych chorób medycznych", mówi Ellen Shapiro, dyrektor działu spraw publicznych dla Centrum dla leka badania i badania przy Food and Drug Administration (FDA).

Oto podstawowe wytyczne dla podejmowania bez recepty leki przeciwbólowe. Niezależnie od typu OTC przeciwbólowym użyć, należy go stosować tylko przez krótki czas, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Paracetamol

Paracetamol jest stosowany w leczeniu łagodnego do umiarkowanego bólu i obniżenia gorączki. To nie zwalnia sztywność, zaczerwienienie i obrzęk stawów.

Paracetamol jest składnikiem aktywnym w ponad 600 leków OTC i na receptę, w tym przeciwbólowe, spanie pomocy i przeziębieniu. Nazwy handlowe należą Tylenol, Anacin-3 i Tempra. Zazwyczaj dawka dla dorosłych wynosi dwie tabletki 325-mg co cztery godziny, zgodnie z FDA. Paracetamol nie działa lepiej i szybciej niż aspiryna, ale to nie jest tak ciężko na żołądku. To również jest bezpieczniejsza niż aspiryna dla dzieci, ponieważ aspiryna może powodować zespół Reye'a.

Paracetamol jest bezpieczny i skuteczny w przypadku prawidłowego stosowania, ale biorąc zbyt wiele może prowadzić do uszkodzenia wątroby. W rzeczywistości, acetaminofen stała główną przyczyną ostrej niewydolności wątroby w Europie. Objawy chorób wątroby należą nienormalnie zażółcenie skóry i oczu, ciemne zabarwienie moczu, jasny kolor stolce, nudności, wymioty i utrata apetytu. Objawy mogą być podobne do objawów grypy i mogą pozostać niezauważone przez kilka dni, jeśli ludzie wierzą, że ich objawy są związane z ich początkowych chorób. Poważne przypadki chorób wątroby może prowadzić do splątania, śpiączki i śmierci.

"Większość ludzi, którzy zbyt dużo paracetamol zrobić, ponieważ miały one więcej niż jeden produkt, lek, który zawierał paracetamol w tym samym czasie," mówi pani Shapiro. "Na przykład, wziął lek przeciwbólowy z paracetamolu wraz z zimnym środek, który go zawiera, ale nie zdawałem sobie sprawy, że były dwukrotnie dawkowania, ponieważ nie czytać etykiety."

Należy porozmawiać z lekarzem na temat tego, czy należy wziąć paracetamol jeśli pić więcej niż dwa drinki dziennie, ponieważ może zwiększyć ryzyko uszkodzenia wątroby. Od 1997 roku, FDA wymagane przeciwbólowe zawierające paracetamol do realizacji tego ostrzeżenia na etykiecie. Należy porozmawiać z lekarzem na temat tego, czy należy wziąć paracetamol jeśli pijesz.

Jeśli masz wirusowe zapalenie wątroby typu B lub wirusowe zapalenie wątroby typu C, należy skonsultować się z dostawcą przed zastosowaniem paracetamol, ponieważ za pomocą tego typu lek przeciwbólowy może zwiększyć lub przyspieszyć uszkodzenie wątroby.

NLPZ

Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NSAID) zawiera aspirynę i ibuprofen.

Aspiryna jest stosowany w leczeniu łagodnego do umiarkowanego bólu, zmniejszają gorączkę i obrzęk oraz zapobiega krzepnięciu krwi w niektórych ludzi pod kierunkiem lekarza. Jest także stosowany w leczeniu dolegliwości spowodowanych głowy, zakażenia i zapalenia stawów, a także do zmniejszenia ryzyka dla drugiego ataku serca i udaru.

Ponieważ kwas acetylosalicylowy może podrażniać żołądek, niektóre marki zawierają leki zobojętniające kwas acetylosalicylowy jako "zderzaki" lub są one powlekane, więc nie będzie się rozpuszczał, aż po opuszczeniu żołądka. Jeśli masz bóle żołądka lub zgagę jeśli wziąć aspirynę, te formy leku może być lepiej dla Ciebie. FDA mówi jednak, że buforowane forma aspiryny może trwać dwa razy dłużej do rozpuszczenia.

Jest sprzedawany pod wieloma markami, w tym Bayer, Bufferin, Empirin i św Józefa. Ale składnik aktywny, kwas acetylosalicylowy, jest taki sam. To nie jest bezpieczne dla osób wrażliwych na aspirynę astma, anemia, wrzody, zaburzenia krwawienia, choroby wątroby / nerek lub niekontrolowane wysokie ciśnienie krwi, lub dla kobiet w ostatnim trymestrze ciąży. Kupując aspirynę, należy pamiętać, że "regularne siły" aspiryna zawiera 325 mg na tabletkę, a "dodatkową siłę" lub "Maksymalna siła" zawiera 500 mg na tabletkę, FDA mówi. Aspirynę zawiera kofeinę, która nie ma wpływu na ból.

"Jeśli masz operację, w tym chirurgii stomatologicznej, poinformować lekarza lub stomatologa, jeżeli bierzesz aspirynę. Lekarz może zalecić odstawienie leku to na tydzień przed swoim postępowaniu," Pani Shapiro mówi.

Nastolatki i dzieci nie należy podawać aspiryny, jak to było związane z zespołem Reye'a, zaburzeniem prawdopodobnie śmiertelny. U osób dorosłych, długoterminowe wysokie dawki aspiryny może powodować utratę słuchu lub dzwonienie w uszach (szumy uszne).

Ibuprofen jest sprzedawany pod nazwami takimi jak Advil, Motrin i Nuprin. Jest stosowany do łagodzenia bólu, tkliwość, zapalenie i sztywność stawów i spowodowanych przez dny. To także stosuje się do zmniejszenia gorączki i łagodzą ból głowy, bóle mięśni i bóle kręgosłupa i ból po zabiegu chirurgicznym. To lepsze niż aspiryna dla menstruacyjny skurcze i urazów z zapaleniem.

Brać NLPZ bezpiecznie, uważnie przeczytać etykietę i upewnij się, że nie masz żadnej z następujących czynników ryzyka, które zwiększają ryzyko wystąpienia krwawienia żołądka: Historia krwawienia żołądka, wiek powyżej 60 lat; pić trzy lub więcej alkoholowych napojów dziennie, lub wziąć kortykosteroidami lub innymi NLPZ. Ludzie, którzy są uczuleni na kwas acetylosalicylowy lub mające zaburzenia krzepliwości krwi, który również nie powinien brać ibuprofen.

NLPZ nie powinny być podejmowane, jeśli masz wysokie ciśnienie krwi lub choroby nerek, lub jeśli przyjmuje leki moczopędne, digoksyna, warfaryna, probenecydem, metotreksat lub litu.

Być bezpieczne

Zachować następujące środki ostrożności na uwadze przy podejmowaniu jakichkolwiek bez recepty leki przeciwbólowe:

 • Poznanie aktywnych składników w każdym produkcie. Przeczytaj etykietę.

 • Nie należy przekraczać zalecanej dawki na opakowaniu. "Pamiętaj, aby zapoznać się z ulotką każdym razem podczas wykonywania produktu," mówi pani Shapiro. "Postępuj zgodnie z wskazówkami, zaznacz składnik aktywny, przeczytać ostrzeżenia i upewnij się, że nie bierzesz inny produkt zawierający tę samą substancję czynną w tym samym dniu."

 • Przed podjęciem OTC leki przeciwbólowe, czy skontaktować się z lekarzem:

  • Pić więcej niż dwa napoje alkoholowe dziennie

  • Masz astmę

  • Ty niedawno jakiegokolwiek zabiegu lub wkrótce mieć operację

  • Jesteś w ciąży lub karmienia piersią są

  • Masz wrzody, uszkodzenia nerek lub wątroby, wysokiego ciśnienia krwi lub zaburzenia krzepliwości krwi,

  • Podjąć wszelkie stawów lek

"Pamiętaj, że bez recepty leki przeciwbólowe są przeznaczone do krótkotrwałego łagodzenia objawów - maksymalnie trzy kolejne dni w celu zmniejszenia gorączka, 10 dni do bólu ", mówi pani Shapiro. "Zadzwoń do lekarza, jeśli objawy się utrzymują, a przed użyciem tych leków długoterminowej."