Cambler

Zdrowie psychiczne: znalezienie potrzebnej pomocy

Kiedy życie wymyka się spod kontroli, z prośbą o pomoc jest oznaką siły, a nie słabości.

Europejskie Stowarzyszenie Psychologiczne (APA) zaleca, aby szukać pomocy wyszkolonego zdrowia psychicznego, jeśli:

 • Nieustannie martwić.

 • Czujesz się w pułapce.

 • Nie jesteś coraz lepiej z samopomocy.

 • Czujesz się tak, jeśli nie może obsłużyć rzeczy sam.

 • Twoje uczucia mają wpływ na pracę, związki lub snu lub nawyki żywieniowe.

Inne powody, aby szukać pomocy: Ktoś, kto dobrze cię zna sugeruje, że idziesz do doradztwa lub masz problem z nieoczyszczonych nadużywania substancji.

Są to tylko niektóre z objawów, które mogą uzasadniać szukających pomocy. Może masz inne, które dotyczą ciebie.

Znajdowanie pomocy

Pierwszą osobą, do konsultacji może być Twój lekarz rodzinny, aby dowiedzieć się, czy objawy mogą być spowodowane przez choroby medycznych. Jeśli choroba medyczny nie jest przyczyną, dostawca może być w stanie zaproponować służby zdrowia psychicznego.

Zawodowych zdrowia psychicznego wybrać powinny być licencjonowane przez państwo. Są to typy specjalistów, którzy świadczą w zakresie zdrowia psychicznego:

 • Psychiatra. Psychiatra to lekarz z co najmniej czterech lat specjalistycznych badań i szkolenia w psychiatrii po szkole medycznej. Psychiatrzy mogą zapewnić ocen medycznych i psychiatrycznych, zaburzenia leczenia, zapewnienie psychoterapii i przepisywania i monitorowania leków.

 • Psycholog. Psycholog ma dyplom magistra psychologii lub stopień doktora w klinicznej, edukacji, poradnictwa i psychologii badawczej. Psychologowie zapewniają testy psychologiczne i oceny, leczenia i behawioralnych problemów emocjonalnych i zaburzeń psychicznych oraz zapewnienie psychoterapii.

 • Pracownik socjalny. Pracownik socjalny ma tytuł licencjata, magistra lub stopień doktora i uprawnienia do wykonywania prac społecznych. Pracownicy socjalni mogą oceniać i leczeniu chorób psychicznych, a nie psychoterapii.

 • Psychiatryczna / pielęgniarka zdrowia psychicznego. Jest specjalnie przeszkolony pielęgniarka z licencjata, magistra lub stopniem doktora. Zdrowie psychiczne pielęgniarki mogą oceniać i leczyć choroby, a nie zarządzania sprawami i psychoterapii. W niektórych państwach, niektóre pielęgniarki psychiatryczne z zaawansowanych szkoleń i monitorowania może przepisać leki.

 • Licencją doradcy zawodowego. Doradca ma tytuł magistra psychologii, doradztwa lub podobnej dyscypliny i ma doświadczenie podyplomowe. Doradcy mogą świadczyć usługi, które obejmują diagnostykę i poradnictwo.

Koszty usług doradczych, zależy od tego, czy wybierzesz publicznej lub lekarza gminne, lub jeden w prywatnej praktyce.

Gdzie szukać

"Znalezienie drogę do roztworu może być tak proste, jak szybki telefon", mówi Don Jorgensen, Ph.D., były prezes Stowarzyszenia Pomocy Professionals pracownika.

Doradza:

 • Skonsultować EAP pracodawcy. "Jeżeli organizacja oferuje program pomocy pracownik [EAP], jesteś bardzo szczęśliwy", mówi dr Jorgensen. "Możesz skontaktować się z EAP z jakiegokolwiek powodu, nawet jeśli nie jesteś pewien, że potrzebujesz pomocy. Wszystkie kontakt z EAP jest całkowicie poufne." Czy chcesz porady na problemy relacji lub trudności finansowych, lub potrzebujesz pomocy dla ciężkiego niepokoju lub narkomanii, EAP może połączyć można z usług których potrzebujesz.

 • Zadzwoń do HMO. Jeśli masz ubezpieczenie zdrowotne, to może, ale nie obejmuje usług zdrowie psychiczne. Twój plan zdrowia może mieć specjalny numer telefonu, można zadzwonić, aby dowiedzieć się, czy masz zasięg, jak również, jakie usługi są objęte i żadnego limitu na ilość plan będzie zapłacić. Nie mogą być ograniczenia, gdzie można uzyskać usługi.

 • Sprawdź w społeczności centrum zdrowia psychicznego dla naprowadzania lub skierowania. Ośrodki te znajdują się w książce telefonicznej, a może być najtańszym rozwiązaniem dla ludzi, którzy nie mają dostępu do EAP lub którzy nie mają psychicznego zdrowia sprawozdanie. Ośrodki te oferują szeroki zakres leczenia w zakresie zdrowia psychicznego i usług doradczych, zwykle po obniżonej stawce, jeśli zakwalifikować. Są na ogół wymagają dysponują plan ubezpieczeń lub być beneficjentem pomocy publicznej.

Jeśli nie masz ubezpieczenie zdrowotne lub ubezpieczenie nie obejmuje zdrowie psychiczne, szukać tych środków:

 • Duszpasterskie doradztwo. Twój kościół i synagogę można umieścić w kontakcie z doradcą duszpasterskiej. Certyfikowani doradcy duszpasterskie są ministrowie uznaną instytucję religijną, którzy mają stopnie naukowe w doradztwie duszpasterskim i doświadczenia zawodowego doradztwa.

 • Grupy samopomocy. Innym rozwiązaniem jest dołączenie do grupy wsparcia lub pomocy, aby dowiedzieć się o, mówić o, i pracować nad problemami, takimi jak alkoholizm, uzależnień, depresji, problemów rodzinnych lub stosunków osobistych.

Świadomego wyboru

Przed nawiązaniem relacji z każdej służby zdrowia psychicznego, dr Jorgensen wzywa cię do niektórych osób ma wykształcenie i doświadczenie w obszarze zainteresowania, czy to alkohol, depresja, hazard, przemoc w rodzinie, terapia rodzin i poradnictwa małżeńskiego.

"To zawsze należy zapytać o kwalifikacji," mówi.

Ponadto, masz prawo wybrać specjalistę, który może spełnić swoje obawy kulturalnych, dr Jorgensen mówi. Na przykład, jeśli jesteś kobietą, zajmowanie się sprawami domowymi, przemoc, nie wahaj się zapytać dla kobiet terapeuta. Ale terapeuta nie musi tak być, aby być w stanie pomóc. Co najważniejsze jest to, że terapeuta jest ktoś, że czujesz się komfortowo rozmawiając uczciwie, i jest ktoś, kto wydaje się dbać o swoje samopoczucie.

"Kto Ci wybrać, nie czekaj," Dr Jorgensen mówi. "Mogę powiedzieć, każdy terapeuta raczej masz przyjść szybciej z mniejszą troską niż czekać, aż to wpływa na wydajność pracy, życia rodzinnego i zdrowia."