Cambler

Co to jest chłoniaka nieziarniczego?

Rak występuje, gdy komórki ciała zaczynają się zmienia i mnożąc się spod kontroli. Komórki te mogą tworzyć grudki tkanki zwane guzy. Rak, który rozpoczyna się w komórkach w układzie limfatycznym organizmu nazywa się chłoniak. Większość typów nowotworów w układzie limfatycznym są zgrupowane pod nazwą non-Hodgkin lymphoma.

Zrozumienie układu limfatycznego

Układ limfatyczny pomaga organizmowi zwalczać choroby i infekcje. System ten jest sieć naczyń (rury) przechodząc przez tkanki w całym organizmie. Jasne płyn zwany chłonnych podróżuje przez statki, aby pomóc w zwalczaniu zakażeń. Wzdłuż tej sieci statków są małe narządy zwane węzły chłonne. Niektóre z miejsc, które pojawiają się węzły chłonne są w szyi, pod pachami, w okolicy pachwiny. Można zauważyć, węzły w tych obszarach często puchną, gdy masz katar.

Kiedy nieziarniczego chłoniaka formy

Ponieważ układ chłonny rozciąga się na całym ciele, chłoniaka nieziarniczego może rozpocząć się w dowolnym miejscu organizmu. Chłoniaka może rozprzestrzeniać się z układu limfatycznego innych tkankach organizmu. Ta różnica nazywa przerzuty.

Opcje terapeutyczne dla chłoniaka nieziarniczego

Ty i Twój lekarz omówić plan leczenia, który jest najlepszy dla Twoich potrzeb. Opcje leczenia obejmują:

  • Radioterapia, która używa skierowane promienie energii do zabijania komórek nowotworowych.

  • Chemotherapy, który wykorzystuje silnych leków do niszczenia komórek nowotworowych.

  • Immunoterapia, która wykorzystuje ciała swój system odpornościowy, aby pomóc w walce z rakiem.