Cambler

Prędkość przewodnictwa nerwów (WO)

(Elektroneurografia, EneG, przewodnictwa nerwowego Badania)

Procedura

Co to jest szybkość przewodzenia nerwowego?

Szybkość przewodzenia nerwu (Wo) Test jest pomiar szybkości przewodzenia impulsu elektrycznego poprzez nerw. WO może określić uszkodzenie nerwów i zniszczenie.

Podczas badania, stymuluje nerw zwykle plastrów powierzchni elektrod przymocowanych do skóry. Dwie elektrody są umieszczone na skórze nad nerwu. Jedną elektrodę stymuluje nerw bardzo łagodnym impulsu elektrycznego i innych elektrod rejestruje. Otrzymany aktywność elektryczna jest rejestrowana przez inną elektrodę. Jest to powtarzane dla każdego nerwu testowanego.

Prędkość przewodzenia nerwowego (prędkość) jest obliczana na podstawie pomiaru odległości pomiędzy elektrodami i czas potrzebny na impulsy elektryczne do podróży między elektrodami.

Powiązane procedury, które mogą być wykonywane jest EMG (EMG). EMG pomiaru aktywności elektrycznej mięśni jest często wykonywane w tym samym czasie, wartości opałowej. Obie procedury pomagają wykryć obecność, lokalizację i zakres chorób, które uszkadzają nerwy i mięśnie. Proszę zobaczyć tę procedurę, aby uzyskać dodatkowe informacje.

Anatomia układu nerwowego:

Ilustracja z testu prędkości przewodnictwa nerwowego

Układ nerwowy jest złożony, zaawansowany system, który reguluje i koordynuje działania na ciało. Składa się z dwóch głównych działów, w tym następujące:

 • ośrodkowego układu nerwowego - składające się z mózgu i rdzenia kręgowego.

 • obwodowego układu nerwowego - składający się z wszystkich innych elementów nerwowych.

Interpretacja wyników testu:

Szybkość przewodzenia nerwu związane jest ze średnicą nerwu i stopnia mielinizacji (otoczka mielinowa jest typu "Ubezpieczenia" wokół nerwu). Normalnie funkcjonuje nerwów przekazują sygnał silniejszy i szybszy niż uszkodzonego nerwu.

Ogólnie, zakres zwykłej szybkości przewodzenia będzie wynosić około 50 do 60 metrów na sekundę. Jednakże, normalna prędkość przewodzenia może zmieniać się od jednej jednostki względem innej i jednej nerwowymi.

Nieprawidłowe wyniki mogą być spowodowane przez jakiś neuropatii (uszkodzenie nerwu), który może wynikać z stłuczenia lub urazowym uszkodzeniu nerwu. Różne choroby mogą również powodować impulsy zwalniać.

Przyczyny postępowania

Szybkość przewodzenia nerwu, często stosowana razem z EMG w celu odróżnienia od zaburzenia nerwów zaburzenia mięśni. WO wykrywa problem z nerwem podczas EMG wykrywa, czy mięsień działa prawidłowo w odpowiedzi na bodziec nerwu za.

Choroby i schorzenia, które mogą być oceniane z wartości opałowej obejmują, ale nie są ograniczone do nich, następujące:

 • Zespół Guillaina-Barrégo - choroba, w której układ odpornościowy atakuje organizmu część obwodowego układu nerwowego. Pierwsze objawy to osłabienie lub uczucie mrowienia w nogach.

 • Zespół cieśni nadgarstka - choroba, w której nerw środkowy, który biegnie od przedramienia do strony zostanie wciśnięty lub wyciśnięty na nadgarstku przez ścięgien lub więzadeł rozszerzonej. Powoduje to ból i drętwienie w palcach.

 • Choroba Charcot-Marie-Tooth - dziedziczna choroba neurologiczna, która wpływa zarówno na silnik i nerwy czuciowe. Jedną z cech jest słabość stóp i dolnych mięśni nóg.

 • przepuklina choroby tarczowe

 • przewlekłe zapalne polineuropatia i neuropatia - choroby wynikające z cukrzycy lub alkoholizmu

 • nerwu kulszowego problemy

 • przedziurawienie nerwy

 • uszkodzenie nerwów obwodowych

Badania przewodnictwa nerwowego mogą być również wykonywane w celu określenia przyczyny objawów, takich jak drętwienie, mrowienie, i ciągłego bólu.

Mogą być też inne powody, dla lekarza polecić NCV.

Ryzyko związane z procedurą

Napięcie impulsów elektrycznych stosowanych podczas NCV jest za bardzo niskie.

Może istnieć ryzyko w zależności od konkretnej choroby medycznych. Pamiętaj, aby omówić wszelkie wątpliwości z lekarzem przed zabiegiem.

Niektóre czynniki lub choroby mogą zakłócać wyniki testu NVC, takich jak uszkodzenie rdzenia kręgowego, ciężkiego bólu przed badaniem i temperatury ciała.

Należy poinformować lekarza, jeśli masz serca defibrylatora lub rozrusznika serca, ponieważ może być konieczne środki ostrożności, które należy podjąć.

Przed zabiegiem

 • Lekarz wyjaśni procedury do ciebie i oferują możliwość zadawania pytań, które mogą mieć na temat procedury ci.

 • Zostaniesz poproszony o podpisanie formularza zgody, który daje uprawnień do procedury. Przeczytaj uważnie i formy zadawania pytań, jeśli coś nie jest jasne.

 • Zasadniczo nie na czczo lub sedacji jest wymagane przed zabiegiem.

 • Normalna temperatura ciała musi być utrzymana przed i w trakcie postępowania, jak niska temperatura ciała spowalnia przewodzenie nerwowe.

 • Powiadom lekarza o wszystkich leków (określonych i ponad-the-counter) oraz ziołowych suplementów, które są z natury.

 • Ubierać się w ubrania, które umożliwiają dostęp do obszaru do badań lub które można łatwo usunąć.

 • Przestań używać płynów lub olejów na skórę na kilka dni przed procedurą.

 • Oparte na swojej choroby medycznej, lekarz może zażądać innych szczególnego przygotowania.

Podczas procedury

Ilustracja z testu prędkości przewodnictwa nerwowego

Procedura prędkość przewodzenia nerwowego mogą być wykonywane w warunkach ambulatoryjnych lub jako część pobytu w szpitalu. Procedury mogą się różnić w zależności od choroby i lekarz praktyk jest.

WO jest wykonywana przez neurologa (lekarza, który specjalizuje się w chorobach mózgu i nerwów), choć może także technolog wykonania niektórych części testu.

Generalnie procedura WO następuje tego procesu:

 1. Zostaniesz poproszony, aby usunąć odzież, biżuteria, spinki do włosów, okulary, aparaty słuchowe lub inne metalowe przedmioty, które mogą kolidować z procedurą.

 2. Jeśli pojawi się prośba, aby usunąć ubranie, będziesz mieć suknię na zużycie.

 3. Zostaniesz poproszony, aby usiąść lub położyć się do badania.

 4. Neurolog będzie zlokalizować nerw (-y) do studia.

 5. Elektroda zapisu zostaną przymocowane do skóry na nerw za pomocą specjalnej pasty i elektrody stymulujące zostanie umieszczona w znanej odległości od elektrody zapisu.

 6. Nerwów będzie stymulowany przez łagodnym i krótkim szoku elektrycznego danym z elektrody stymulującej.

 7. Może wystąpić niewielki dyskomfort przez kilka sekund.

 8. Stymulacja nerwu i wykrytego odpowiedzi zostaną wyświetlone na oscyloskopie (monitora, który wyświetla aktywność elektryczną w formie fali).

Po zabiegu

Pasta używana do mocowania elektrod będą usuwane ze skóry.

Po badaniu, można powrócić do poprzednich działań, chyba że lekarz zaleci inaczej. Lekarz może zalecić unikanie forsownych ćwiczeń na resztę dnia.

Twój lekarz może dać Ci dodatkowe lub alternatywne instrukcje po zabiegu, w zależności od konkretnej sytuacji.

Zasoby w sieci

Zawartość tej stronie jest tu tylko w celach informacyjnych i nie był przeznaczony do diagnozowania lub leczenia problemu zdrowotnego lub choroby, lub zastąpić profesjonalnej porady medycznej otrzymasz od lekarza. Proszę skonsultować się z lekarzem z jakichkolwiek pytań lub wątpliwości mogą mieć dotyczące choroby.

Ta strona zawiera linki do innych stron internetowych z informacjami na temat tej procedury i powiązanych chorób zdrowia. Mamy nadzieję, że te strony pomocne, ale proszę pamiętać, że nie kontroluje ani nie popiera informacje prezentowane na tych stronach internetowych, ani nie popiera tych witryn informacje zawarte tutaj.

Europejska Akademia Neurologii - edukacja publiczna

Europejska Akademia ortopedów

Europejskie stowarzyszenie lekarzy neurologicznych

Stowarzyszenie Charcot-Marie-ząb

Dystrofia mięśniowa stowarzyszenie

Miastenia fundamentem Ameryki

Narodowy Instytut cukrzycy i chorób układu pokarmowego i nerek (NIDDK)

Narodowy Instytut zaburzenia neurologiczne i skoku

National Institutes of Health (NIH)

National Library of Medicine