Cambler

Drętwienie palców

Drętwienie palców, co jest?

Drętwienie palców jest nieprawidłowe chorobą, w której czujesz się utrata czucia w palcach. Drętwienie palców jest zwykle z powodu braku dopływu krwi do palców lub uszkodzeniem nerwu. Drętwienie palców może prowadzić do infekcji, stanu zapalnego, urazu, choroby nowotworowej i innych nienormalnych procesów. W większości przypadków nie są drętwienie palców z powodu zaburzeń zagrażających życiu.

Toe drętwienie często wiąże się z nieprawidłowymi lub poprzedzone bólem jak szpilki-i-igieł, kłucia lub pieczenia zwane parestezje. Podczas gdy palec drętwienie jest utrata czucia, porażenie obejmuje utratę zdolności ruchu, z lub bez utraty czucia w regionie.

W zależności od przyczyny, utrata czucia może zniknąć szybko, takie jak drętwienie po siedząc przez długi czas, który zanika po uruchomieniu ruchu nóg. Przewlekłe drętwienie palców zazwyczaj oznacza pewien stopień uszkodzenia nerwów. Drętwienie palców może być także gorsza w nocy, co jest wspólne dla parestezje w ogóle.

Drętwienie palców, ponieważ może być objawem choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby, należy porozmawiać z lekarzem specjalistą o wszelkich niezwykłych wrażeń lub drętwienie palców, które trwają dłużej niż kilka minut.

Jeśli wystąpi drętwienie palców z utratą kontroli pęcherza lub jelit, paraliż, dezorientacja, słabość stóp lub niewyraźna mowa, zadzwoń pod numer 911 lub szukać natychmiastowej pomocy medycznej w obiekcie alarmowym. Jeśli Twoja noga drętwienie jest uporczywe, nawracające lub powoduje ci obawy, skontaktować się z lekarzem.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić drętwienie palców?

Drętwienie palców może wystąpić inne objawy, jak również. Na przykład, ze względu na drętwienie palców złamanego palca najprawdopodobniej towarzyszy silny ból i obrzęk. Ucisku nerwu w odcinku lędźwiowym kręgosłupa (dolna część pleców) zazwyczaj dotyczą tylko jedną nogę, z bólu i drętwienia, że może przedłużyć się do palców.... Więcej o objawy drętwienie toe

PRZYCZYNY

Co powoduje drętwienie palców?

Toe drętwienie zazwyczaj wynika z braku dopływu krwi do palców lub uszkodzenia nerwów. Drętwienie palców może być objawem wielu różnych chorób, zaburzeń lub chorób, które ograniczają przepływ krwi lub spowodować szkodę dla nerwów. Tymczasowe drętwienie palców może wystąpić po długotrwałym nacisku na nerwu lub nerwów, takie jak po butach obcisłe.... Czytaj więcej o palców przyczyny drętwienie