Cambler

Biorąc leki ciśnienie krwi

Czasami, co zmiany w żywności i stylu życia może nie wystarczyć do odwrócenia cichego zabójcę i kontrolować wysokie ciśnienie krwi. W takim przypadku lekarz może przepisać lek, który pasuje do zdrowego stylu życia.

Istnieje wiele rodzajów leków. Każdy stara się kontrolować wysokie ciśnienie krwi w swój własny sposób. Tak jak w przypadku leczenia jakiejkolwiek choroby, są korzyści i zagrożenia związane z równowagi. Ale większość osób uważa, że ​​korzyści są tego warte. Lek obniża ciśnienie krwi i zmniejsza ryzyko wystąpienia udaru mózgu, niewydolności serca i innych problemów.

Jeśli lek jest przepisywany

Leki mogą bezpiecznie obniżyć wysokie ciśnienie krwi. Lekarz wyjaśnia leków, w tym jego skutków ubocznych. Ciśnienie krwi będą sprawdzane często, aby zobaczyć, jak dobrze działa lekarstwo. Większość ludzi ma niewiele skutków ubocznych ich leków. Ale zadzwoń do lekarza od razu, jeśli czujesz inaczej lub gorzej po rozpoczęciu wziąć lekarstwo. Zadzwoń, czy uważasz, że skutkiem ubocznym jest większych lub mniejszych. Lekarz może zmienić dawkę leku, należy leki lub dać wskazówki do czynienia z efektami ubocznymi.

Rodzaje leków

Poniżej przedstawiono niektóre typowe leki ciśnienie krwi:

  • Diuretyki są najczęściej przepisywane leki na wysokie ciśnienie krwi. Obniżają ciśnienie krwi przez usuwanie nadmiaru płynów i soli. Ponieważ leki moczopędne mogą czasami powodować utratę potasu, lekarz będzie poziom potasu.
  • Beta blokery zachować swoje serce od pompowania zbyt trudne. Pompuje krew z serca, a następnie naciska mniej siły przeciwko tętnic. Obniża ciśnienie krwi.
  • Inhibitory adrenergiczne, inhibitory ACE, anatagonists wapnia, leki rozszerzające naczynia i angiotensyna II blokery obniżają ciśnienie krwi poprzez otwarcie zwężone naczynia krwionośne.

Zadzwoń do lekarza, jeśli:

Biorąc leki bezpiecznie

Wysokie ciśnienie krwi lekarstwo działa tylko wtedy, gdy jest to wykonane zgodnie z zaleceniami. Tak, postępuj zgodnie z instrukcjami które są podane. I wziąć leki w tym samym czasie każdego dnia. Należy zapytać farmaceutę, aby zasugerować najlepszy czas na leki. Poniżej kilka przydatnych porad.

Dodać leków część rutynowych

Nie wolno przerywać stosowania leku, chyba że lekarz zaleci. Odstawienie leku może spowodować nagłe, zagrażające życiu wzrost ciśnienia tętniczego krwi. Poniższe wskazówki mogą pomóc leki część codziennej rutyny:

  • Zaznacz harmonogram leków w kalendarzu. Przekroczyć ją po każdym przyjęcia leku.
  • Użyć pola pigułka trzymać 1 lub 2 tygodnie dostaw.
  • Trzymaj leki w pobliżu szczoteczkę.

W przypadku pominięcia tabletki

Jeśli pacjent zapomni przyjąć lek, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty, co robić. Pamiętaj: Nie podwoić poprzez dwa następnym razem.