Cambler

Bólach głowy dzieciaków poważnie

"Głowa mnie boli." Słysząc te słowa od swojego dziecka może być niepokojące, szczególnie jeśli dziecko ma wiele bólów głowy. Ale nie zakładaj najgorszego.

Nadal powinno się bóle głowy poważnie, szczególnie jeśli ból jest intensywny i migreny prowadzą w swojej rodzinie. Migreny mogą powodować pulsujący ból, zawroty głowy, nudności i nadwrażliwość na światło i dźwięk. Over-the-counter ibuprofen lub paracetamol może złagodzić ból. I poinformować o tym z lekarzem na temat podejrzanych migreny. Niektóre dzieci mogą potrzebować zapobiegawczych leków na receptę.

Napięcie jest najczęstszą

Najczęściej ból głowy młodzieży "jest napięciowy ból głowy, tępy ból, który czuje się jak ciśnienie wokół głowy. Zmęczenie, stres, ciśnienie w domu lub w szkole, lub konflikt z rodzicami lub przyjaciółmi mogą powodować takie bóle głowy. Mogą przychodzić dopóki podstawowy problem zostanie rozwiązany. Tymczasem, nie nadużywać leku.

Oto sposoby, aby złagodzić ból bez leków:

  • Zastosuj okład z lodu.

  • Czy Twoje dziecko ćwiczyć powolny, głęboki oddech.

  • Wyraź swoją drzemkę dziecka lub odpoczynku w ciemnym pomieszczeniu.

Skontaktować się z lekarzem natychmiast, jeśli ból głowy dziecka następuje urazu głowy lub twarzy lub towarzyszy gorączka lub sztywność karku, wymioty, lub problemy z sytuacji, zachowania równowagi lub koordynacji. Jeśli bóle głowy zwiększyć, gorzej, czy nie odejść z medycyny, zobaczyć się z dostawcą.

Udać się na ból

Ból głowy może oznaczać życie dziecka jest niezrównoważona. Upewnij się, że dziecko dostaje:

  • Mało snu. Dzieci, które zmagają się zasnąć w nocy-lub którzy zbyt dużo lub zbyt mało snu są narażone na bóle głowy. Pomóż dziecku zasnąć i obudzić się w tym samym czasie. Dążyć do ośmiu do 10 godzin snu.

  • Dużo płynów. Odwodnienie może prowadzić do bólów głowy. Upewnij się, że dzieci piją 07:56 szklanek wody dziennie.

  • Trzy zbilansowane posiłki. Pomijanie posiłków może powodować bóle głowy. Podawać śniadanie, obiad i kolacja. Przetworzona żywność z MSG lub kofeiny może wywołać ból głowy.

  • Przestojów. Jest gorączkowy harmonogram podkreślając swoje dziecko? Zrównoważenia działań strukturalnych w ciszy i spokoju.

  • Worry-Free dni. Bóle głowy mogą pokazać coś przeszkadza dziecku, od prześladowania w szkole problemy w domu.