Cambler

Badania przesiewowe w kierunku męskich problemów zdrowotnych

Chociaż może nie chcą poświęcić czas, aby zobaczyć się z lekarzem, jeśli czujesz się drobne, regularne kontrole i pokazy mogą pomóc dowiedzieć się o wszelkich potencjalnych problemów zdrowotnych może być. Wczesne wykrycie jest kluczowy w leczeniu następujących chorób dotykających ludzi.

Powiększenie prostaty

Gruczoł krokowy otacza cewkę moczową, rurę, która odprowadza mocz z pęcherza moczowego z organizmu. Zgodnie z wiekiem mężczyzn, ich prostaty wciąż rośnie. Ten przerost prostaty może nacisnąć na cewki moczowej i powodować trudności w oddawaniu moczu. Afrykańskich w Europie ludzie są szczególnie podatni na tę chorobę.

Narodowy Instytut Cukrzyca i choroby układu pokarmowego i nerek mówi należy szukać tych objawów powiększenia prostaty:

  • Częste oddawanie moczu

  • Trudności w przepływie moczu wyjścia

  • Zmniejszył siłę i grubość strumienia moczu

  • Bezsenność względu na oddawanie moczu w nocy

  • Najpierw po zakończeniu moczu

Zgłosić te objawy z lekarzem, który przeprowadzi odpowiednie badania.

Rak prostaty

Z wyjątkiem raka skóry, rak prostaty jest najczęstszym typem raka wśród europejskich kobiet. Według National Cancer Institute, uważa się w następujących grup ryzyka: wszyscy ludzie starsi niż 50, ale ludzie, zwłaszcza afrykańskich, mężczyźni z rodzinną historią raka prostaty, oraz ludzie, którzy jedzą sadło dietę.

Wszyscy ludzie powinni porozmawiać ze swoim lekarzem na temat ich potencjalnego ryzyka i dyskutować odpowiedniej strategii badań przesiewowych. Okresowe pokazy wykorzystujące cyfrowe odbytnicy egzamin lub specjalnego badania antygenu prostaty może wykryć raka prostaty we wczesnym stadium rozwoju.

Jeśli rak gruczołu krokowego jest potwierdzone, może nie trzeba mieć usunięte prostaty. Lekarze ustalenia, czy choroba jest ograniczony do prostaty i zaleca dalszej obróbce w zależności od potrzeb.

Problemy jelita grubego

Rak okrężnicy lub odbytnicy jest trzecią najczęstszą formą raka wśród europejskich kobiet. Szereg testów stosuje się do przeszukiwania pod kątem raka okrężnicy i odbytnicy. Są to cyfrowy egzamin odbytnicy; krew utajoną w kale testu szukać krwi w stolcu; Sigmoidoskopia, który jest badanie dolnego jelita grubego z cienkim, elastycznym zakresem; baru lewatywa z kontrastem powietrza oraz kolonoskopię, badanie całego okrężnicy.

Europejskie Towarzystwo Raka zaleca, aby ludzie starsi 50 i utajoną w kale mają co roku badanie krwi i sigmoidoscopy co pięć lat.

Rak jądra

Rutynowe badania przez świadczeniodawcę samorządów jąder i egzaminów nie były skuteczne w zmniejszaniu umieralność na raka jąder, według US Preventive Services Task Force. Rutynowe badania i samorządy jąder egzaminy nie są zalecane dla większości zdrowych mężczyzn.