Cambler

Recepta na zdrowie w okresie menopauzy

Najlepsze podejście do menopauzy jest przestrzeganie zdrowego reżimu. Że zawiera czynienia z palenia tytoniu, odżywiania, ćwiczeń, kontroli wagi i redukcji stresu.

Palenie

Palenie tytoniu jest najczęstszą przyczyną możliwych do uniknięcia chorób i przedwczesnej śmierci. Zwiększa to ryzyko choroby serca i płuc, osteoporoza, a także raka płuc i raka szyjki macicy. Zwiększa to ryzyko wystąpienia choroby Alzheimera. Palacze mogą również doświadczyć menopauzy do dwóch lat wcześniej niż osoby niepalące. Twój lekarz może zaoferować pomoc w rzuceniu palenia.

Odżywianie

Zdrowa dieta jest jedną niską zawartość tłuszczów nasyconych i wysokiej w produkty pełnoziarniste, owoce, warzywa i dużą ilością wody. Jeśli jesteś w okresie okołomenopauzalnym lub poza nią, jednak nie mamy specjalnych problemów: zarówno chorób serca i osteoporozy w dużym stopniu zależą od diety.

Możesz obniżyć ryzyko dla chorób serca przy użyciu mało lub wcale cholesterolu lub tłuszczów zwierzęcych. Z oliwek i olej rzepakowy są dobre alternatywy. Również powinny unikać uwodornionych olejów, takich jak te, które znajdują się w niektórych masło orzechowe i margaryny. Jeść owoce i warzywa i produkty sojowe, takie jak mleko sojowe i tofu, może pomóc obniżyć poziom cholesterolu poziomy. Stosowanie produktów sojowych w leczeniu objawów menopauzy jest kontrowersyjna. Choć może poprawić objawy dla niektórych kobiet, fitoestrogeny (estrogeny roślinne), które mogą pomóc złagodzić uderzenia gorąca również mogą zwiększać ryzyko raka piersi.

Możesz pomóc w zapobieganiu osteoporozie poprzez uzyskanie odpowiedniej ilości wapnia jako nastolatek i młodych dorosłych. Okres ten jest gdy masa kostna i wytrzymałość kości są zbudowane, osiągając szczyt w latach 20. kobiety. Jak dotrzeć menopauzy, nadal ważne jest, aby spożywać odpowiednią wapnia. Narodowy Instytut Zdrowia zaleca, aby kobiety po menopauzie uzyskać 1200 mg wapnia dziennie. Wapnia, czy z żywności lub suplementów, jest absorbowane przez organizm najlepiej, gdy jest wykonane kilka razy dziennie w ilości 500 mg lub mniej, ale biorąc to wszystko na raz jest lepiej niż nie biorąc go w ogóle. Jeśli suplementy, upewnij się, że mają USP (Farmakopea) symbol Europy jako gwarancji czystości. Dodatki węglan wapnia najlepiej wchłaniane z żywnością; cytrynianu wapnia jest dobrze absorbowany czasu.

Wapń jest w produktach mlecznych, takich jak mleko, jogurt, ser. To również znajduje się w sardynki, łosoś i sardynki w puszkach z kości i zielonych warzywach liściastych. Korzystne jest spożywanie produktów mlecznych o niskiej zawartości tłuszczu. Kofeina zaburza wchłanianie wapnia.

Witamina D jest ważna dla przyswajanie wapnia. Witamina D jest wytwarzana w skórze, gdy jest on narażony na działanie promieni słonecznych. Ilość witaminy D w skórze zależy od pory dnia, pory roku, szerokości geograficznej i kolor skóry. Te czynniki mogą zmniejszyć ilość witaminy D wykonane przez skórę: krem ​​do opalania, z wiekiem, szklane okno, odzież i zanieczyszczenia powietrza. Ogólnie ilość słońca potrzebne do produkcji witaminy D jest 10 do 15 minut ekspozycji na ramiona, ręce i twarz co najmniej dwa razy w tygodniu, bez ochrony przeciwsłonecznej. Niektóre produkty, takie jak mleko, wzmocnionego wątroby i tuńczyk zawierają witaminę D. Urzędu suplementy mówi, że kobieta w wieku od 51 do 70 potrzebuje 400 jm witaminy D na dobę, kobiety 71 lat i więcej potrzebuje 600 jm na dobę.

Kontroli wagi

Jak wiek, organizm potrzebuje mniej energii, ponieważ może stać się mniej aktywne fizycznie i stracić beztłuszczowej masy ciała. Nie jest niczym niezwykłym dla kobiet w średnim wieku, aby zdobyć dwa funty rocznie. Nadwagą, jednak zwiększa ryzyko chorób serca, cukrzycy i zapalenia stawów.

Utrzymanie prawidłowej wagi ciała jest bardzo ważne. Jednym ze sposobów, aby schudnąć jest zwiększenie poziomu aktywności fizycznej. Jest zbyt cienka, jednak nie jest zdrowe albo. Kobiety w wieku przedmenopauzalnym, którzy nadmiernie diety lub ćwiczeń może stać się tak cienkie, że ich miesiączki zatrzymać tymczasowo, ponieważ mają takie niskie poziomy estrogenu. To zwiększa ryzyko osteoporozy w późniejszym życiu.

Ćwiczenie

Można uniknąć wielu typowych dolegliwości menopauzy, jak również przyszłe choroby, z ćwiczeń. Ćwiczenie pomaga lepiej spać. Niektóre kobiety mniej gorąca, gdy regularnie ćwiczyć.

Ćwiczenie stymuluje produkcję substancji chemicznych mózgu zwanych endorfin. Mają one wpływ potęguje nastrój, który może trwać od kilku godzin. Endorfiny ochrony przed negatywnymi myślami i walki depresji.

Korzystny program ćwiczeń obejmuje aerobik, obciążonych i ćwiczenia rozciągające. Cel na 30 do 60 minut umiarkowanej intensywności ćwiczeń aerobowych na większość dni w tygodniu. Obciążonych ćwiczenie pomaga budować mięśnie i opóźnień lub zapobiega utracie masy kostnej. Ćwiczenia pomagają utrzymać elastyczność funkcji i poprawy równowagi. Wspinaczka i zejście po schodach pomaga zarówno kontroli masy ciała i ćwiczeń fizycznych.

Porozmawiaj z lekarzem o poziomie wykonywania odpowiedniego dla Ciebie.

Redukcji stresu

Sama menopauza nie powoduje stresu. Kobiet w średnim wieku, może jednak napotkać wiele stresorów, w tym dzieci opuszczających domu, starzejących się rodziców i wdowieństwa lub rozwodu. Długotrwały stres może mieć poważny wpływ na zdrowie. Należy podjąć kroki w celu zmniejszenia stresu i spędzić czas każdego dnia relaks.

Chociaż badania wykazały związek między tymi czynnikami stylu życia i zmniejszonym ryzykiem choroby Alzheimera, Narodowy Instytut Zdrowia mówi, że naukowcy wciąż nie są pewni, czy te czynniki mogą rzeczywiście zapobiec chorobie.