Cambler

Czy jestem w grupie ryzyka mięsak Kaposiego?

Pewne czynniki mogą dokonać jedna osoba bardziej narażone na mięsaka Kaposiego (KS), niż inne osoby. Są to tak zwane czynniki ryzyka. Jednak tylko dlatego, że jeden lub więcej czynników ryzyka, nie oznacza to na pewno się ks. W rzeczywistości, można mieć wiele czynników ryzyka i nadal nie rozwijają się choroby. Z drugiej strony, można mieć żadnych czynników ryzyka i wciąż KS. Należy poinformować lekarza, jeśli zgadzasz się z którymkolwiek z pogrubione sprawozdania.

Mam HIV lub AIDS.

Głównym czynnikiem ryzyka dla AIDS KS jest bycie HIV pozytywnym lub posiadające AIDS.

Mam słaby system immunologiczny.

Osłabiony system immunologiczny zwiększa ryzyko dla KS. Osłabiony układ odpornościowy może być z konieczności AIDS lub za pomocą leków immunosupresyjnych.

Jestem gejem lub bi mężczyzna.

Mężczyźni mają większe szanse niż kobiety z coraz AIDS KS. Homoseksualnych i biseksualnych mężczyzn są bardziej zagrożone niż prostych ludzi. Homoseksualnych i biseksualnych mężczyzn z HIV są osoby najbardziej narażone na KS.

Mam herpeswirus 8 ludzkiego (HHV-8).

Guzy KS zawierać wirus zwany ludzki wirus opryszczki 8 (HHV-8), znany również jako wirus opryszczki mięsaka Kaposi'ego związanego (KSHV). Podczas zakażenia HHV-8, wydaje się konieczne do KS opracowanie większość osób zakażonych HHV-8 nie uzyskać KS. HHV-8 jest związany z innymi wirusami opryszczki, takimi jak te, które powodują opryszczki narządów płciowych. Naukowcy nie są pewni, w jaki sposób pomaga HHV-8 KS rozwijać. Uważają, że może promować komórek KS mnożyć, i prowadzi ich do produkcji na własny zwiększenia materiałów, zwanych cytokinami. Cytokiny są białkami wytwarzanymi głównie przez białych krwinek, które działają jako posłańcy między komórkami.

Jestem Żydem, Śródziemnym, z Bliskiego Wschodu pochodzenia.

Osoby z tych grup etnicznych są na większe ryzyko dla klasycznej formie KS.