Cambler

AIDS jest nadal ważne

Prawda czy fałsz: teraz, że leki są dostępne w leczeniu AIDS, choroby przenoszone drogą płciową to nie ma większego zagrożenia dla większości ludzi.

Odpowiedź jest fałszywe. Eksperci AIDS martwić, że zbyt wielu ludzi wierzy w inny sposób, i stały się mniej ostrożny ochraniać. Badania pokazują, że ci, którzy wierzą, nowych leków będzie je dobrze, jeżeli się zarazić wirusem HIV mogą nie uprawiać bezpieczny seks. I to jest niebezpieczne wybór.

Prawda o AIDS

Nowe terapie farmakologiczne może opóźnić skutki AIDS i pomagają pacjentom żyć dłużej. Ale rzeczywistość jest taka, że ​​medycyna nie może wyleczyć AIDS lub wirusa, który powoduje to, HIV. Po przedostaniu się do organizmu HIV, niszczy komórki układu odpornościowego, przez co trudno jest zwalczyć choroby. AIDS pozostaje śmiertelna epidemia na całym świecie.

Testowanie jest łatwiejsze

Jeden przełom w wykrywaniu wirusa HIV jest szybki ustny test na HIV, które mogą zachęcić więcej ludzi do testów. Test ten jest dostępny z opieki zdrowotnej. To nie używa igieł lub próbki krwi. Możesz również nie trzeba długo czekać na wyniki. Z tym nowym badaniu, wewnątrz jamy ustnej jest delikatnie starta. Dodatni lub ujemny odczyt jest dostępny w ciągu 20 minut. Jeśli uważasz, że mogą być narażone na zakażenie HIV, należy poprosić lekarza o tym teście.

Prace profilaktyczne

Jak ochronić się przed HIV zaczyna się od zrozumienia, jak wirus rozprzestrzenia. Wirus może być przekazany tylko w określony sposób:

  • Podczas pochwy, odbytu lub seksu oralnego z osobą zakażoną HIV

  • Dzieląc igła, np. przez nielegalnych narkotyków

  • Do dziecka podczas ciąży lub porodu lub poprzez karmienie piersią, jeśli matka jest zakażona HIV

  • Poprzez transfuzję krwi skażonej (rzadko)

Oddanej krwi w Europie od dawna badania na HIV i jest uważany za bardzo bezpieczny. Ponadto, jeśli kobieta w ciąży wie, że jest nosicielem HIV, jej zespół medyczny może teraz podjąć specjalne kroki, aby zapobiec jej dziecko przed zakażeniem.

Wybór stylu życia

Aby chronić siebie, wybrać tryb życia, które utrzymuje cię przy niskim ryzykiem dla HIV. Ogólnie:

  • Nie masz seks z ludźmi, którzy mają HIV lub kogo podejrzany może mieć HIV.

  • Nie masz seks z ludźmi, którzy wstrzykują narkotyków lub którzy mają wielu partnerów.

  • Stosować prezerwatywy podczas seksu, chyba że ty i twój partner nie jest zainfekowany i są w monogamicznym związku. Oznacza to, że mają one żadnych kontaktów seksualnych z innymi osobami. Pamiętaj, że prezerwatywy mogą się złamać, więc nie gwarantujemy bezpieczeństwo.

  • Unikaj stosunek analny, chyba że jesteś w monogamicznym związku.

  • Jeśli masz wątpliwości, poproś partnera, badania na HIV i zrobić test samemu.