Cambler

Rozwikłania tajemnicy: leczenia fibromialgii

Co roku 1,8 mln ludzi, aby wizyty u lekarza z powodu fibromyalgia. Nie ma lekarstwa na tę chorobę, i bólu może być nieuchwytny. Ponieważ lekarze wciąż próbują zrozumieć, co powoduje, fibromyalgia, łagodzenie objawów jest często trudne.

Dla większości ludzi, połączenie terapii i podejście zespołu do leczenia działa najlepiej. Możecie zacząć od wizyty w klinice poświęconą leczeniu bólu i chorób reumatycznych. Lub szukać lekarza, który ma doświadczenie w leczeniu fibromialgii. On lub ona może być lekarz rodzinny, internista lub reumatologa. Reumatolodzy są specjalnie przeszkoleni w leczeniu zapalenia stawów i innych chorób wpływających stawów i tkanek miękkich.

Inni członkowie zespołu opieki mogą obejmować fizjoterapeutów, terapeutów zajęciowych i uzupełniających lub alternatywnych praktyków medycyny. Leki, terapia poznawczo-behawioralna i zmiany stylu życia są zwykle używane razem. Celem leczenia jest do łagodzenia bólu i pomóc wznowić swoje codzienne czynności.

Leki

Naukowcy zbadali ponad 40 różnych rodzajów leków w leczeniu fibromialgii. Istnieją obecnie trzy zatwierdzone do tego celu w USA dwa są leki przeciwdepresyjne, duloksetyny (Cymbalta ®) i milnacipranu (Savella ™). Trzeci jest lek przeciw zajęcie pregabaliny (Lyrica ®). Jednak wiele innych leków są regularnie stosowane w leczeniu fibromialgii, ponieważ doświadczenie kliniczne wskazuje mogą pomóc w indywidualnych przypadkach. Należą do nich innych leków przeciwdepresyjnych, relaxers mięśni, leki przeciwbólowe i leki przeciwzapalne.

Przewlekły ból i depresja często idą w parze. Serotoniny i noradrenaliny w mózgu substancje chemiczne u podstaw obu chorób. Jednak, że nie oznacza, że ​​ból jest wszystko w głowie. Leki przeciwdepresyjne pomóc złagodzić ból, nawet u osób bez depresji.

Leki przeciwdepresyjne mogą zatrzymać sygnały bólowe z podróży między mózgu i nerwów, łagodzi niepokój i poprawy snu. Leki te mogą pracować szybciej i przy niższych dawkach, do bólu niż oni na depresję. Jednak mogą one mieć pewne skutki uboczne, w tym nudności i wymioty, zaburzenia snu, pocenie się, bóle głowy i zaburzenia seksualne. Efekty uboczne są minimalizowane, wychodząc od niskiej dawki, stopniowo wzrasta aż do znalezienia skutecznej dawki.

Inny lek dopuszczony do leczenia fibromialgii, pregabaliny, został pierwotnie opracowany w leczeniu napadów padaczkowych u osób z padaczką. Działa poprzez blokowanie nadaktywnych komórek nerwowych, które mogą przekazywać zbyt wielu sygnałów bólu. Efekty uboczne to zawroty głowy, senność, suchość w ustach i obrzęk ramion i kończyn dolnych.

Lekarz może także zalecić over-the-counter i recepty leki przeciwbólowe, rozluźniające mięśnie, lub innych leków, które leczą objawy fibromialgii.

Terapia poznawczo-behawioralna (CBT)

Z tego typu doradztwa, nauczysz się strategii zarządzania ból. Należą do nich śledzenie symptomów, kontrolowanie negatywnych myśli i ustalanie limitów dla siebie. Lekarz zazwyczaj zaleca CBT obok leków i innych zabiegów.

Self-care

Jesteś krytyczny członkiem własnego zespołu leczącego. Kroki można podjąć codziennie zmniejszyć objawy obejmują:

  • Przeprowadzka z ćwiczeń. Aktywność fizyczna może być trudne na początku. Ale z czasem, jest to jeden z najbardziej skutecznych metod leczenia fibromialgii. Zacznij od coraz bardziej aktywne w życiu codziennym, a następnie przejść do regularnego chodzenia, pływania lub innych łagodnych ćwiczeń. Stopniowo zwiększać, jak długo i jak ciężko ćwiczyć. Aktywność fizyczna pomaga kontrolować wagę. To może złagodzić niektóre objawy. Badania pokazują, że ból i niepełnosprawność związana fibromialgii są poważniejsze u osób otyłych.

  • Wystarczającej ilości snu. Siedmiu do ośmiu godzin snu naprawczej może złagodzić ból i zmniejszyć zmęczenie. Jednak objawy fibromialgii może przeszkadzać w odpoczynku. Staraj się trzymać do samego harmonogramu snu, nawet w weekendy i wakacje. Nie pij kofeiny lub alkoholu późnym popołudniem lub wieczorem, i uniknąć wykonywania w ciągu trzech godzin przed snem. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli problemy ze snem utrzymują się.

  • Dokonywanie zmian w pracy. Niektórzy z fibromyalgia nie działają w ogóle. Inni uważają, mogą zachować swoją pracę z pewnymi modyfikacjami. Opcje do zwiedzania może obejmować cięcia z powrotem na godziny, przejście na mniej fizycznej roli, lub prosząc terapeuta zajęciowy, aby pomóc dostosować środowisko pracy dla komfortu i wydajności.

  • Zdrowej diety. Niektórzy zgłosić mniej objawów podczas jedzenia lub unikania niektórych pokarmów. Nie ma szczególnych dieta udowodniono najlepsze dla osób z fibromyalgia. Jednak jeść pożywne jedzenie, w tym owoce, warzywa i produkty pełnoziarniste, jest zawsze dobrym pomysłem. Zdrowa dieta może zwiększyć swoją energię, chronić przed niedoborów żywieniowych, które mogą pogorszyć objawy i pomaga kontrolować wagę.

Komplementarne i alternatywne metody leczenia

Szacuje 90 procent osób z fibromyalgia spróbować terapii, które są poza głównym nurtem medycyny. Większość z tych zabiegów nie są wspierane przez badania naukowe. Jednak niektórzy ludzie odkryli bólu za pomocą:

  • Akupunktura, leczenie, w którym antyczny cienkich metalowych igieł są wstawiane w organizmie w specjalnych punktach ciśnienia

  • Suplementy magnezu, jak niektórzy naukowcy uważają, niski poziom tego minerału przyczynić się do fibromialgii

  • Masażu, niektóre badania sugerują, że pomaga, choć inne są niejednoznaczne

  • SAMe, pochodna aminokwasu wykonane jako dodatek

  • Tai chi i jogi, które łączą powolnych ruchów, medytacji i głębokiego oddychania

Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem przed próbą uzupełniającą lub alternatywną terapię. Zabiegi te mogą mieć skutki uboczne lub interakcje z innymi lekami, które bierzesz.