Cambler

Biorąc bez recepty leki przeciwbólowe

Na pierwszy rzut oka, odwiedzając sekcję ból łagodzącym swojej aptece może po prostu dać ci ból głowy - jeśli nie masz. Znajdziesz półki przepełnione dziesiątkami produktów do wyboru.

Wybierając najlepszy, jednak nie może być najważniejsze, aby być zaniepokojony. Raczej dylemat, czy wziąć coś na ból lub do lekarza.

Łagodne bóle

Ból głowy, ból mięśni, ból stawów, gorączka, nie-paciorkowcowe zapalenie gardła i skurcze menstruacyjne mogą być skutecznie leczone z ponad-the-counter (OTC), przeciwbólowe, według Philadelphia College of Pharmacy (PCP).

Jeśli ból jest ostry lub trwa dłużej niż pięć dni, zobaczyć się z lekarzem, PCP mówi. Że odnosi się również, jeśli ból jest inna, niż jest to typowe, gdy pogarsza się, jeśli leki bez recepty nie działają, lub jeśli masz inne objawy, takie jak zaburzenia widzenia lub zawroty głowy.

Większość ludzi jednak zacząć przeciwbólowe w swojej apteczce. Według Europejskiego Towarzystwa Zdrowia-System Farmaceutów, o 2 procent ludzi podejmuje jakieś OTC przeciwbólowym każdego dnia.

W dół do podstawy

Mimo, że leki przeciwbólowe, aby wszelkiego rodzaju roszczeń, są pakowane w różny sposób i często zawierają dodatkowe składniki do leczenia innych objawów (takich jak rozstrój żołądka lub zimno), tylko o wszystkie z nich zawiera jedną z kilku substancji chemicznych: aspiryna, paracetamol lub ibuprofen. Wszystkie te zmniejszają gorączkę, jak również bólu. Aspiryna i ibuprofen, a także zmniejszają zapalenie nazywane są niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Tańsze generyczne leki przeciwbólowe zawierają te same związki chemiczne jak markami i są tak samo skuteczne.

Więc co należy wziąć różne rodzaje bólu? To zależy. "Ludzie postrzegają ból inaczej i mają swoje osobiste preferencje," mówi Celeste M. Lindley, Pharm.D., Profesor nadzwyczajny na Uniwersytecie North Carolina School of Pharmacy. "Jeśli nie istnieją powody medyczne, których należy unikać niektórych leków, wziąć to, co najlepsze dla Ciebie. Możesz znaleźć Excedrin, który ma kofeinę, działa najlepiej dla Ciebie na ból głowy, ale że wolisz ibuprofen dla wszystkiego innego. A jeśli masz inne objawy, produkty z innych składników może pomóc. "

Podjąć środki ostrożności

NLPZ mogą powodować krwawienia z przewodu pokarmowego i zaburzenia żołądkowe, ale biorąc je z jedzeniem może pomóc złagodzić zdenerwowany. Nie powinny one być podejmowane przez ludzi na leki przeciwzakrzepowe lub z chorobami nerek, wrzody lub zaburzeniami krzepnięcia, lub tych, którzy są uczuleni na aspirynę, Dr Lindley mówi. Osoby z astmą powinni być ostrożni podczas przyjmowania aspiryny lub NLPZ, ponieważ u niektórych osób, leki te mogą przynieść na ostrego ataku astmatycznego, mówi. Osoby w podeszłym wieku dorośli powinni szczególnie należy zachować ostrożność podczas przyjmowania NLPZ. Dzieci nie powinny brać aspiryny ze względu na ryzyko wystąpienia zespołu Reye'a.

Długotrwałe stosowanie NLPZ należy unikać, chyba że są monitorowane przez świadczeniodawcę.

Rzadko, skutki uboczne powodujące uszkodzenia wątroby odnotowano podejmowania paracetamol zgodnie z instrukcją, ale przedawkowanie i długotrwałe lub nadmierne używanie może być bardzo toksyczny dla wątroby, zgodnie z US Food and Drug Administration (FDA). W żadnym wypadku nie należy przyjmować więcej niż zalecana dawka. Nie pij alkoholu, jeśli używasz paracetamol, zalecana dawka w połączeniu z piciem alkoholu może uszkodzić wątrobę.

Każdy z tych przeciwbólowe mogą wchodzić w interakcje z lekami na receptę i / lub innych leków OTC. FDA zaleca, czytając uważnie etykiety, aby jasno zrozumieć kierunki i wszelkie środki ostrożności. Jeśli masz pytania, zapytaj farmaceutę lub z lekarzem.