Cambler

Dorosłych przegląd ADHD

Dorosłych objawy ADHD mogą być bardziej subtelne i trudne do rozpoznania, niż u dzieci.

Podstawowe objawy ADHD należą trudności odwracania uwagi, trudności w kontrolowaniu zachowań i nadpobudliwość lub nadaktywność. Czasami inne choroby, takie jak depresja, nadużywanie narkotyków, nadczynności tarczycy lub utraty słuchu, mogą naśladować objawy ADHD.

Określenia, czy masz zaburzenia może pomóc szukać traktowanie. Jeden zestaw wytycznych wykorzystywanych do diagnozowania ADHD dorosłych obejmuje następujące cechy osób dorosłych z zaburzeniami: nadpobudliwość, kłopoty z koncentracją, impulsywność, wahania nastroju, gorący temperament, niezdolność do wykonywania zadań, niezdolność do radzenia sobie ze stresem, czy o historii dzieciństwa ADHD.

Zabiegi

Do najczęstszych metod leczenia ADHD są doradztwo, które obejmuje terapię behawioralną i psychostymulujące leki. Być może trzeba będzie wypróbować kilka leków, zanim znajdziesz jeden lub kombinacja-który działa najlepiej dla Ciebie.

Właściwe leczenie pomaga minimalizować objawy ADHD, takie jak brak możliwości kontrolowania niepożądanej koncentracji i zachowania. Pozwala również dorosłych do nauki umiejętności on lub ona potrzebuje, aby odnieść sukces w życiu, takich jak pobyt zorganizowany, czasu na zarządzanie, priorytetów, lub po prostu radzić sobie ogólnie. Poniższe strategie są często pomocne:

  • Za pomocą komputera lub PDA, aby ustawić przypomnienia o nadchodzących wydarzeniach, terminach i ważnych spotkań

  • Sporządzenie listy codziennie do zrobienia

  • Rozciąganie i na spacer w czasie przerwy na lunch i godzinowych

  • Utrzymywanie notebooka śledzić ważne terminy, rozmowy i zadania

  • Podaje duże zadania na mniejsze

  • Przybyciu wcześniej niż współpracowników, aby mieć czas na pracę z minimalnym zakłóceń

  • Tworzenie codzienności i trzyma się go, aby zapobiec zachowań impulsywnych

ADHD nie można wyleczyć, ale po plan leczenia i ćwiczenia umiejętności radzenia sobie ze stresem może prowadzić do sukcesu w pracy i związkach.