Cambler

Przegląd depresja

Depresja jest chorobą psychiczną, która powoduje trwałe obniżenie nastroju i poczucie rozpaczy.

Miliony ludzi w Europie cierpi na depresję, a około dwa razy więcej kobiet jak mężczyzn cierpi na tym.

Każdy doświadcza okresy smutku do czasu. Jednakże, jeśli te uczucia trwać dłużej niż kilka tygodni lub zakłócać codziennego życia, osoba może cierpieć na depresję.

Depresja wiąże się szereg objawów, które mogą trwać przez wiele miesięcy, a czasem lat. To nie jest oznaką osobistej słabości lub choroby, która może być zamierzonej lub chciał dalej. Osoby z depresją nie może tylko "się pozbierać" i lepiej.

Przyczyny

Przyczyny depresji nie zawsze są znane. Badania dowodzą, że może być dziedziczony i nierównomierne równowagi naturalnie występujących substancji chemicznych wpływających na nastrój w mózgu może odgrywać rolę w rozwoju. Ludzie, którzy mają słabą wizerunku, którzy postrzegają siebie negatywnie, lub które są łatwo przytłoczeni wyzwań życiowych może być bardziej prawdopodobne niż inne doświadczają depresji. Poważne straty, choroby przewlekłe, trudne relacje, lub niepożądane zmiany mogą również wywołać je.

Rodzaje zaburzeń depresyjnych

Istnieją trzy główne rodzaje zaburzeń depresyjnych:

  • Depresja jest kombinacją objawów, które zaburzają zdolność do pracy, spać, jeść i cieszyć działalności raz przyjemne. Te wyłączanie epizody depresji mogą wystąpić raz, dwa, lub kilka razy w życiu.

  • Dystymię powoduje długotrwałe, przewlekłe objawy, które nie niepełnosprawność osoby, ale żeby nie funkcjonuje na "pełną parą" lub dobre samopoczucie. Czasami ludzie z dystymii również doświadczenie epizodów dużej depresji.

  • Choroba afektywna dwubiegunowa (maniakalno-depresja) jest chorobą przewlekłą, która zawiera cykliczne cykle depresji i nadmiernego podniecenia lub manii.

Diagnoza

Lekarza do diagnozowania depresji u osoby, osoba ta musi mieć pięć lub więcej znanych objawów, w tym samym okresie dwóch tygodni.

Ponieważ depresja wykazano współistnienie z innymi chorobami medycznymi, takimi jak choroba serca, raka lub cukrzycę i inne zaburzenia psychiatryczne, takie jak uzależnienie, lub zaburzeniami lękowymi, szukając wczesnej diagnozy i leczenia ma kluczowe znaczenie dla odzyskiwania.

Leczenie

Leczenie może obejmować leków przeciwdepresyjnych, psychoterapii, terapii rodzinnej, terapii elektrowstrząsami (ECT), lub kombinacji tych środków.

Dwie trzecie osób z dużą depresją nie szukać odpowiedniego leczenia, chociaż 80 procent wszystkich osób z depresją, którzy szukają leczenia zobaczyć poprawę, zazwyczaj w ciągu kilku tygodni. Bez leczenia, objawy mogą utrzymywać się przez kilka tygodni, miesięcy lub lat. Kontynuacja leczenia może zapobiec ponownemu wystąpieniu objawów.