Cambler

Dystymię

Co to jest?

Dystymię, zwany także dystymia, jest formą depresji. To jest mniej surowy niż poważnej depresji, ale zwykle trwa dłużej. Wiele osób z tego typu depresji opisują został wciśnięty tak długo, jak można je zapamiętać, lub czują, że idą i wyjść z depresji cały czas.

Objawy dystymii są podobne do tych, depresję, ale na ogół są one mniej intensywne. W obu chorobach, osoba może mieć niski lub drażliwy nastrój, zmniejszenie przyjemności i straty energii. Czują się stosunkowo motywacji i odłączony od świata. Apetytu i masy ciała może być podwyższona lub obniżona. Osoba może spać zbyt dużo lub mają problemy ze snem. On lub ona może mieć problemy z koncentracją. Osoba może być niezdecydowany i pesymistyczna i mają słabą własny wizerunek.

Objawy mogą rozwinąć się w pełni rozwiniętego odcinka głównej depresji. Sytuacja ta jest czasem nazywana "podwójna depresja", bo drugi problem (epizod depresji) jest nałożony na zwykłych uczucia przygnębienia. Ludzie z dystymii mają większe niż średnie ryzyko wystąpienia depresji.

Podczas depresji często występuje epizodycznie, dystymię jest bardziej stały, trwający przez długi okres czasu, czasami zaczynając w dzieciństwie. W efekcie, osoba z dystymii zwykle uważają, że depresja jest częścią jego lub jej charakteru. Osoba z dystymii nie może nawet myśleć o tym porozmawiać z lekarzami, depresji członków rodziny lub przyjaciół.

Dystymię, jak dużej depresji, ma tendencję do uruchomienia w rodzinach. To jest dwa do trzech razy częściej u kobiet niż u mężczyzn. Niektóre osoby z dystymii doświadczyło większe straty w dzieciństwie, takie jak śmierć rodzica. Inni opisują będąc pod przewlekłego stresu. Ale często jest to trudne do ustalenia, czy osoby z dystymii są pod więcej stresu niż innych ludzi lub dystymię powoduje ich dostrzec więcej stresu niż inni.

Objawy

Głównym objawem dystymii jest długotrwałe niskie lub smutny nastrój. Ludzie z dystymii też może być rozdrażniony. Inne objawy to:

  • Zwiększenie lub zmniejszenie apetytu i masy ciała

  • Brak snu lub zbyt dużo śpi

  • Zmęczenie i niskie zużycie energii

  • Niska samoocena

  • Trudności z koncentracją

  • Niezdecydowanie

  • Beznadzieja lub pesymizm

Diagnoza

Wielu lekarzy podstawowej opieki może rozpoznać, kiedy jeden z ich pacjentów ma jakąś formę depresji. Ale specyficzne rozpoznanie dystymii jest zwykle wykonane przez specjalistę zdrowia psychicznego po pełnej oceny. Lekarzom zdiagnozować depresję jako dystymii gdy osoba miała niski nastrój, wraz z niektórych innych objawów, przez dwa lata lub więcej. (Ale to nie jest konieczne, aby poczekać na dwa lata przed uzyskaniem pomocy! Ktoś, kto ma objawy za mniej niż dwa lata, może być nadal traktowany na wszelkich trwałych lub niepokojących objawów.)

Ponieważ wiele osób z tym zaburzeniem są zawstydzeni lub wstydzi się być oznakowane "depresji", mogą być niechętni do podjęcia tematu o lekarza.

Objawy utrzymują się w czasie i są podobne do objawów innych zaburzeń nastroju, takich jak depresja, choroby afektywnej dwubiegunowej (w którym osoba ma epizodów depresyjnych i okresy podwyższonego nastroju zwane epizody maniakalne) i cyklotymia (łagodniejsza forma choroby afektywnej dwubiegunowej ).

Nie ma żadnych badań laboratoryjnych do diagnozowania dystymię. (Jednakże, lekarz może zlecić przeprowadzenie badań w celu badania chorób, takich jak choroby tarczycy czy anemii.)

Przewidywany czas trwania

Dystymia może rozpocząć się we wczesnym okresie życia, także w okresie dzieciństwa. Nie może być różnie w nastroju, ale niższe nastroje dominują i są trwałe. Leczenie można zmniejszyć jak długo trwa i intensywność objawów.

Zapobieganie

Nie jest znany sposób zapobiegania dystymię.

Leczenie

Najlepsze leczenie jest połączenie psychoterapii i leków.

Psychoterapia

Najbardziej pomocne rodzaj psychoterapii dla Ciebie zależy od wielu czynników, w tym natury wszelkich stresujących wydarzeń, dostępności rodziny i innego wsparcia społecznego i osobistych preferencji. Leczenie powinno obejmować edukację na temat depresji. Wsparcie jest niezbędne. Terapia poznawczo-behawioralna ma na celu zbadanie i pomóc poprawne wadliwy, samokrytycyzmu wzorce myślowe. Psychodynamicznej, zorientowanych lub pigułce interpersonalne psychoterapia może pomóc osoba rozwikłać konfliktów w ważnych związkach lub poznać historię za objawy.

Lek

Ludzie z dystymii którzy uważają, że "uczucie niebieski" jest tylko częścią ich życia może być zaskoczony tym, że leki przeciwdepresyjne leki może być bardzo pomocne. Najczęściej przepisane leki przeciwdepresyjne dla tego zaburzenia są selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI), które obejmują fluoksetynę (Prozac), sertralina (Zoloft), paroksetyna (Paxil) i citalopram (Celexa). Częste działania niepożądane to nudności i problemy z funkcjonowaniem seksualnym. Niepokój może zwiększyć się we wczesnych etapach leczenia i prowadzi do apatii w dłuższej perspektywie. W oparciu o obawy, że leki te mogą powodować wystąpienie myśli samobójczych, US Food and Drug Administration wymaga producentów przeciwdepresyjne umieścić wybitnych etykiet ostrzegawczych na swoich produktach.

Środowisko naukowe nie wykazały, że leki przeciwdepresyjne zwiększają ryzyko samobójstwa w populacji jako całości. W rzeczywistości ryzyko opuszczania depresji leczone są o wiele większe niż ryzyko leczenia z zastosowaniem środka przeciwdepresyjnego. Ale mała liczba osób korzystających z leków nie czuję uderzająco gorzej niż lepiej, kiedy się je. Dlatego należy zachować wszystkich dalszych spotkań i natychmiast zgłaszać wszelkie niepokojące zmiany lekarza.

Inne leki przeciwdepresyjne, to bupropion (Wellbutrin), wenlafaksyny (Effexor), mirtazapiny (Remeron) i duloksetyny (Cymbalta). Starsze leki przeciwdepresyjne - trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych i inhibitory monoamin - są nadal w użyciu i może być bardzo skuteczne dla tych, którzy nie reagują na nowszych metod leczenia.

To zwykle trwa od dwóch do sześciu tygodni przeciwdepresyjnego użytku widzi poprawy. Dawka zwykle muszą być dostosowane, aby znaleźć właściwą dawkę. Często będzie to trwać do kilku miesięcy do pełnego pozytywnego efektu nie było.

Ponadto, pierwszy lek nie może pracować dla Ciebie. Może trzeba wypróbować kilka różnych leków przeciwdepresyjnych przed znalezieniem, który przynosi ulgę.

Czasami dwa różne leki przeciwdepresyjne są przepisywane razem, lub lekarz może połączyć stabilizator nastroju lub przeciwlękowe leki lekami przeciwdepresyjnymi.

Kiedy zadzwonić profesjonalny

Skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia, jeśli podejrzewasz, że ty lub ukochanej osoby ma tę chorobę.

Rokowanie

Z leczenia, perspektywy kogoś z tym zaburzeniem jest doskonała. Czas trwania i intensywność objawów jest często znacznie spadła. W wielu ludzi, objawy odejść całkowicie. Bez leczenia, choroba jest bardziej prawdopodobne, aby utrzymywać, osoba może mieć obniżoną jakość życia i ma zwiększone ryzyko wystąpienia depresji.

Nawet wtedy, gdy leczenie jest skuteczne leczenie konserwacji często w celu zapobieżenia nawrotom objawów.

Dodatkowe informacje

National Institute of Mental Health Science piśmie Press, 6001 i upowszechniania Oddział Wykonawczy Blvd. Pokój 8184, MSC 9663 Bethesda, MD 20892-9663 Tel: 301-443-4513 Numer bezpłatny: 1-866-615-6464 TTY: 301-443-8431 Fax: 301-443-4279 http://www.nimh. nih.gov /

Narodowy Sojusz na rzecz osób chorych psychicznie Colonial miejsce trzy 2107 Wilson Blvd. Suite 300 Arlington, VA 22201-3042 Telefon: 703-524-7600 numer bezpłatny: 1-800-950-6264 TTY: 703-516-7227 Fax: 703-524-9094 http://www.nami.org/

Narodowy Mental Health Association 2000 N. Beauregard St, 6th Floor Alexandria, VA 22311 Telefon: 703-684-7722 numer bezpłatny: 1-800-969-6642 TTY: 1-800-433-5959 Fax: 703-684 - 5968 http://www.nmha.org/

Europejskie Stowarzyszenie Psychiatryczne 1000 Wilson Blvd. Suite 1825 Arlington, VA 22209-3901 Telefon: 703-907-7300 numer bezpłatny: 1-888-357-7924 ​​Strona internetowa: http://www.psych.org/ Informacja publiczna strona: http://www.healthyminds. org /

Europejskie Stowarzyszenie Psychologiczne 750 First St, NW Washington, DC 20002-4242 Telefon: 202-336-5500 numer bezpłatny: 1-800-374-2721 TTY: 202-336-6123 http://www.apa.org/