Cambler

Pierwsze mój poziom cukru we krwi w dół

Pytanie: Czytałem o badania sugerujące, że ścisła kontrola cukrzycy prowadzi do większej liczby zgonów. Mój poziom hemoglobiny A1c jest tuż 7 do 7,5 lat. Czy mogę wycofać? Lub przeć do jeszcze niższych poziomów glukozy?

A. My się: przeć, i postarać się o mocy 7,0, ale ty i twój lekarz zdrowym rozsądkiem, jak to zrobić.

Cukrzyca zwiększa ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych, takich jak choroba serca i udaru. Wiele osób z chorobą ma chorób, które dodają do ryzyka: Nadwaga, wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom LDL cholesterolu poziomach.

Badanie masz na myśli nazywa działań w celu kontroli ryzyka sercowo-naczyniowego w cukrzycy (ACCORD) próby. Jest to duży (ponad 10.000 osób uczestniczących), randomizowane badanie sponsorowane przez rząd, który został zaprojektowany, aby przetestować trzy możliwe sposoby dla dorosłych z cukrzycą typu 2 w celu obniżenia ich ryzyko zawału serca i udaru mózgu: intensywne obniżanie ciśnienia krwi, obniżenie cholesterolu poziom fibratów i statyny, i bardzo ścisła kontrola poziomu cukru we krwi. To mocno częścią kontroli cukru we krwi z procesu, który został zatrzymany w lutym 2008 roku. Pozostałe części badania są kontynuowane.

Poziom cukru we krwi w górę iw dół z posiłków i innych czynników. Poziom hemoglobiny A1c to dobry sposób na uzyskanie uchwyt na jak średnio się w ciągu kilku miesięcy. W badaniu ACCORD, celem dla osób w grupie kontrolnej była mocno poziom hemoglobiny A1c poniżej 6%, co jest, co zobaczysz u osób bez cukrzycy. Ludzie w grupie porównawczej miały dążyć do poziomu 7% do 7,9%.

Podobnie jak większość dużych badań, badanie ACCORD ma grupę ekspertów zewnętrznych, który regularnie sprawdza dane, aby zobaczyć, czy są wczesne oznaki poważnej korzyści lub szkody. Albo może być powodem przedwczesnego zakończenia badania. Eksperci ACCORD zajrzał na danych z obniżenia cukru we krwi część procesu średnio po prawie czterech latach leczenia. W% grupy sub-6, 257 osób zmarło, w porównaniu z 203 w grupie porównawczej, różnicą 54 zgonów. To przekłada się na około 20% wyższy wskaźnik śmierci w% grupy sub-6.

To wymaga dużo poświęcenia i częste badania krwi dla osób z cukrzycą, aby ich poziom hemoglobiny HbA1c poniżej 6%. Jednak większość badaczy oczekuje, że będzie warte zachodu, ponieważ prowadziłoby to do zmniejszenia liczby ataków serca. I rzeczywiście, ludzie w grupie ścisłej kontroli miał mniej ataków serca w stosunku do bardziej złagodzone grupie kontrolnej. Ale więcej tych ataków serca były śmiertelne, dlatego śmiertelność była wyższa o ścisłej kontroli. Naukowcy byli zaskoczeni - i osoby z cukrzycą w całym kraju, a może i na świecie, były, jak ty, zastanawiać się, co powinni zrobić.

Ale o to, dlaczego Europejski Diabetes Association i większość ekspertów Wiem, nadal polecam, że większość chorych na cukrzycę strzelać do utrzymania ich poziom hemoglobiny A1c w mniej niż 7%. Inne badania, które zostały ostatnio opublikowane - lub wkrótce będą - wykazały, że cele 6,5% są korzystne - lub, co najmniej, nie są bardziej niebezpieczne niż luźniejszej kontroli. Wnioski z badania ACCORD wysłać inną wiadomość z praktycznie wszystkich innych badań. Myślę, że 6% może być naciśnięcie ścisłej kontroli cukru we krwi, po prostu trochę za daleko.

Więc proponuję nadal powstrzymać cukru we krwi. Dobre, solidne dowody wskazują, że osoby chore na cukrzycę, którzy trzymają ich poziom hemoglobiny HbA1c poniżej 7% mniej narażone na nerw i uszkodzenie nerek, że wysoki poziom cukru we krwi może spowodować.

Brzmi to jak robisz całkiem dobrze. Możesz dostać się do znaku 7% z tylko trochę więcej wysiłku. Ale nie pójść znacznie niższy niż 7%, i na pewno starają się pozostać powyżej 6%, szczególnie jeśli nie miałem żadnych problemów z sercem lub innych chorób układu krążenia.

- Thomas H. Lee, MD Partnerzy system opieki zdrowotnej, Boston