Cambler

Lato pielęgnacji stóp dla chorych na cukrzycę

Letnie atrakcje, takie jak pływanie lub spacery na plaży, zwykle wykonywane są podczas boso lub w sandałach. Ale dla osób z cukrzycą, działania te mogą być niebezpieczne.

Osoby z cukrzycą często mają słabe krążenie i uszkodzenie nerwów w rękach i stopach, według Europejskiego Towarzystwa Diabetologicznego (ADA). Mogą nie wiedzieć, kiedy mają kontuzji i tak są mniej prawdopodobne, aby natychmiast zarządzać lub leczenia obrażeń.

Jeśli masz cukrzycę, następujące wskazówki mogą pomóc Ci cieszyć się w miesiącach letnich, przy jednoczesnej ochronie stopy.


1. Utrzymanie prawidłowego poziomu glukozy

Należy starać się utrzymać poziom cukru we krwi z 70 do 130 mg / dl przed posiłkami, a mniej niż 180 mg / dl w dwie godziny po rozpoczęciu posiłku, z poziomem hemoglobiny HbA1c poniżej 7 procent, ADA mówi. Możesz pomóc to zrobić poprzez regularne ćwiczenia, zwracając szczególną uwagę na to, jak często jesz i jakie rodzaje żywności można konsumować, stosując żadnych leków może wymagać, jak jest, i monitorowanie stężenia cukru we krwi tak często, jak to konieczne dla optymalnej kontroli. Zobaczyć się z lekarzem lub dietetykiem opracować plan diety, który pracuje dla Państwa indywidualnych potrzeb i stylu życia.

2. Nigdy nie chodzić boso

Kiedy jesteś na plaży, gruzu muszle, szkło lub oceanu może przebić skórę i spowodować poważne infekcje. Chodzenie boso po gorącym chodniku może prowadzić do ciężkich oparzeń i infekcji, ADA mówi.

3. Kupić odpowiednie buty i skarpetki

Twoje buty powinny być idealnie dopasowane, ADA mówi. Buty, które są zbyt duże lub zbyt małe mogą powodować pęcherze lub odciski, więc upewnij się, że twoje stopy mierzona za każdym razem można kupić buty. Zwykle zmiany dorosły Rozmiary stopy cztery lub pięć razy w ciągu całego życia, a wahania wagi, zmiany pogody i słabe krążenie może zmienić kształt i rozmiar stopy.

4. Umyć i codziennie oglądać stopy

Spójrz na swoje stopy codziennie przed założeniem butów i po zrobieniu ich. Korzystanie z lustro powiększające może być pomocna, jeśli nie są na tyle elastyczne, aby zobaczyć pod stopy. Sprawdź między palcami i na pięcie. Przed założeniem butów, zajrzeć do nich zanieczyszczeń, które mogą pocierać stopy. Nawet mały żwir lub piasek, można utworzyć ból, że nie może powodować ból, ale może prowadzić do bardziej poważnych infekcji, jeśli nie traktuje się szybko.

5. Użyj balsam skóry, aby utrzymać skórę gładką

Pocierać cienką warstwę balsamu na górze i na dole stóp, ale nie między palcami, ADA mówi.

6. Staraj się paznokcie przycięte

Wytnij je prosto i złożyć brzegi.

7. Zobacz podiatrist regularnie

Podczas letnich miesięcy, nogi mogą być narażeni na więcej grzybicy z powodu upału i zwiększonej wilgotności, ADA mówi. Twoje stopy mogą być bardziej narażone na modzele, ze względu na zmianę obuwia letniego. Podiatrę może pomóc w zarządzaniu drobnych infekcji, żeby nie doprowadzić do powikłań.