Cambler

Badania sponsorowane leki na cukrzycę i złamań

Od kilku lat, obawy zostały montażu o bezpieczeństwo grupy leków znanych jako tiazolidynodiony (TZD), stosowany w leczeniu cukrzycy typu 2. W 2007 roku, po badania wykazały wyższą stopę niewydolności serca wśród osób, które wzięły się rozyglitazonu TZD (Avandia) i pioglitazon (Actos), FDA wymagane jest "czarna skrzynka" tabliczkę ostrzegawczą na te leki. Inne badania skłoniły kolejnych zmartwień: do 43% wyższe ryzyko zawału serca u osób przyjmujących rozyglitazon, jak i utraty masy kostnej i złamań w ludzi - w szczególności kobiet - biorąc ani rozyglitazon lub pioglitazon.

Teraz badanie potwierdziło ustalenia na złamania. Naukowcy z Henry Ford Hospital w Detroit, w stanie Michigan, zbadał dane dotyczące 19.000 osób w Michigan instytucja ochrony zdrowia, którzy biorąc przeciwcukrzycowy doustnych leków na cukrzycę typu 2. Po uwzględnieniu skutków możliwych zmiennych zakłócających, w tym wiek, pochodzenie etniczne, i innych problemów zdrowotnych, badacze znaleźli 57% zwiększone ryzyko złamań u kobiet przyjmujących TZD (prawie jedna czwarta uczestników), w porównaniu z kobietami, nie biorąc te leki. Zwiększone ryzyko pojawiły się dopiero po roku leczenia i była szczególnie wysoka (72%) u kobiet powyżej 65 roku życia. Takiego związku nie zaobserwowano u mężczyzn. Badanie zostało opublikowane w lutym 2010 Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism.

Doustne leki * do kontrolowania poziomu cukru we krwi

Klasa narkotyków

Przykłady

Sulfonylomocznika

glimepirydu (Amaryl), glipizyd (Glucotrol), gliburyd (DIABETA, Glynase, MICRONASE), tolbutamid (Orinase)

Biguanidami

metformina (Glucophage)

Inhibitory alfa-glukozydazy

akarboza (precose), miglitol (Glyset)

Glinidy

nateglinid (Starlix), repaglinid (Prandin)

Amylinę analogowe

pramlintyd (Symlin)

Inhibitor DPP-IV

sitagliptyna (Januvia)

* Inny niż tiazolidynodiony (TZD).

TZD działają poprzez aktywację substancji znanej jako PPAR-gamma, który jest wykonany w komórkach tłuszczowych i czyni komórki bardziej podatna na oddziaływanie insuliny, hormonu, który reguluje poziom cukru we krwi. (Ludzie z typ 2 cukrzycy są odporne na insulinę lub nie robią wystarczająco dużo.) Okazuje się, że aktywacja PPAR-gamma hamuje także tworzenie się nowej kości, podczas gdy przyspieszenie resorpcji kości (rozpadu). Autorzy badania uważają, to dlaczego TZD prowadzić do utraty masy kostnej.

Wielu lekarzy już uniknąć przepisując rozyglitazonu na dłużej niż rok, ponieważ z tych poważnych problemów zdrowotnych, według dr David M. Nathan, dyrektor Diabetes Center Massachusetts General Hospital w Bostonie. Większość ludzi z typ 2 cukrzycy brać metforminę (Glucophage, ogólne), która obniża poziom cukru (glukozy) we krwi poprzez blokowanie jego uwalnianie przez wątrobę i zmniejszenie oporności na insulinę. Ale dla wielu ludzi, metformina nie wystarczy, potrzebne są kolejne leki, jak również.

Długotrwały wysoki poziom cukru we krwi jest bardziej niebezpieczne niż ryzyko, że TZD stanowić dla serca i kości, więc jeśli bierzesz rozyglitazon lub pioglitazon, nie przerywać, aż ty i twój lekarz zgadza się na alternatywę (patrz wykres dla opcji ). Wreszcie należy pamiętać, że kontrola wagi i ćwiczenia są najbardziej efektywne strategie dla cukrzycy typu 2 zarządzania.