Cambler

Leczenie cukrzycy

Co to jest leczenie cukrzycy?

Specyficznego leczenia cukrzycy będą określane przez lekarza w oparciu o:

 • W twoim wieku, ogólnego stanu zdrowia i historii medycznej

 • Typ cukrzycy

 • Stopień choroby

 • Twój tolerancji dla określonych leków, procedur lub terapii

 • Przewidywania dotyczące przebiegu choroby

 • Twoja opinia lub preferencji

Leczenie może obejmować:

 • Cukrzyca typu 1. Ludzie z typ 1 cukrzycy nie produkują insulinę i muszą mieć zastrzyki insuliny używać glukozy, które uzyskują od jedzenia.
  Osoby chore na cukrzycę typu 1 muszą dać sobie insulinę codziennie. Insulina może być wstrzykiwany, co wymaga użycia igły i strzykawki, lub może być podany za pomocą pompy infuzyjnej, pióro insuliny lub jet wtryskiwaczem. Dodatkowe ilości insuliny może być podjęta przed posiłkami, w zależności od poziomu glukozy we krwi i żywności do spożycia.
  Insulina obecnie nie mogą być brane jako pigułka. Ponieważ jest to białko, to w podziale podczas trawienia, tak jak białko w żywności. Musi on być wstrzyknięty w tłuszczu podskórnym insuliny do uzyskania do krwi.
  Jednakże nowe materiały i techniki farmaceutyczne zostały rozwinięte, że insulina może chronić przed rozpadowi w przewodzie pokarmowym. Pierwsze ludzkie próby insuliny doustnej odnotowano w 2006 roku. Badania kliniczne fazy I wykazały insuliny podanej w kapsułce żelowej jest bezpieczne i skuteczne. Badania kliniczne będą kontynuowane w ciągu najbliższych kilku lat jako lek przechodzi przez federalnego procesu zatwierdzania.
  Ilość insuliny potrzebny zależy od wysokości, wagi, wieku, spożycie pokarmu i aktywności. Dawki insuliny muszą być zrównoważone z czasem i działania posiłek oraz poziomów dawkowania mogą być dotknięte chorobą, stresem lub nieoczekiwane zdarzenia.

 • Cukrzyca typu 2. Chociaż osoby z cukrzycą typu 2 może nadal produkować odpowiedniej ilości insuliny przez jakiś czas, a ich ciała może stać się niezdolny do korzystania z niej. Zespół ten jest znany jako insulinooporność i może wskazywać na potrzebę doustnych leków, które mogą pomóc stymulują trzustkę do wydzielania insuliny lub optymalizują zdolność organizmu do wykorzystania insuliny wydzielany.

 • Dieta i ćwiczenia fizyczne. Dieta i ćwiczenia mogą często doprowadzić poziom glukozy we krwi do normalnego. Kiedy te środki nie są wystarczające, następnym krokiem jest dodawanie leków, które obniżają poziomy glukozy we krwi.