Cambler

Cukrzyca: leczenia ciężkich zakażeń stopy

Cukrzyca utrudnia organizmowi leczyć. Nawet drobne problemy stóp może prowadzić do ciężkich zakażeń. Jeśli nie jest leczone, może doprowadzić do zakażenia amputacji. Mogą nawet stać się zagrażające życiu. Leczenie konieczna jest szybka przez lekarza, aby chronić stopę i przywrócić zdrowie.

Człowiek leżący w szpitalnym łóżku z opatrunku na piechotę. Świadczeniodawca jest z nim rozmawiać. Innym świadczeniodawca jest sprawdzenie opatrunku na piechotę.

Uzyskaj pomoc

W niektórych przypadkach, może się rozprzestrzeniać poprzez zakażenia stóp i do nóg. Do leczenia ciężkiego zakażenia, może być hospitalizowany i podano dożylnie (IV) antybiotyków. Możesz być również określane świadczeniodawcami, którzy specjalizują się w leczeniu zakażeń. Jeśli zakażenie jest poważne zagrożenie dla zdrowia, może być zalecana operacja.

Cele operacji

Celem zabiegu jest usunięcie infekcji i chronią stopę lub nogę. Niektóre operacje usunąć niewielką ilość martwych tkanek zakażonego obszaru. W niektórych przypadkach, palce lub większych ilości tkanki może zostać usunięta. Operacja może być wykonywana w zakładzie szpitalu lub leczenia ran. Długość pobytu zależy od operacji i jak dobrze jesteś uzdrowienie. Podczas rekonwalescencji, będzie prawdopodobnie musiał ograniczyć działalność na jakiś czas. Może być także wizyt pielęgniarki w domu opieki zdrowotnej. Pamiętaj, aby skonsultować się z lekarzem do kontynuacji spotkań.

Leczenie ran

  • Regularna pielęgnacja rany po operacji pomaga utrzymać stopy wolne od infekcji i aids uzdrowienia.

  • Zmienić opatrunek co 6 godzin.

  • Może trzeba IV (dożylnie) antybiotyki w celu kontroli infekcji. Inne leki mogą być stosowane, aby pomóc uzdrowić szybciej stopa.

  • Opieka domowa pielęgniarka może skrócić pobyt w szpitalu, pomagając swoim opatrunków lub IV antybiotyków w domu.

  • W razie potrzeby lekarz może skierować pacjenta do zakładu opieki rany. Są to placówki medyczne, które specjalizują się w leczeniu owrzodzeń i infekcji, które są trudne do wyleczenia. Chociaż jesteś tam, można pracować z kilku rodzajów lekarzy. Możesz być również podane antybiotyki lub inne leki, które pomagają walczyć infekcję. Część leczenia obejmuje również uczenie się dbać o rany w domu.

  • Możesz być poinformowani, aby utrzymać stopę podwyższone jak najwięcej. Możesz być również powiedział, aby uniknąć obciążania stóp.