Cambler

Jak kobiety mogą zmniejszyć ryzyko cukrzycy

Cukrzyca typu 2 może być szczególnie zabójcze dla kobiet, zwłaszcza kobiet mniejszościowych, którzy są bardziej narażeni na cukrzycę typu 2. Częstość występowania jest dwa do czterech razy wyższe wśród kobiet, które są czarne, Hiszpanie, Europejski Indian lub Asian / z wysp Pacyfiku, mówi, że Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC).

W ciągu ostatnich 30 lat, liczba zgonów związanych z chorobami serca zmniejszyła się o 27 procent u kobiet bez cukrzycy, kobiety z cukrzycą typu 2 nie widziałem alarmujący wzrost 23 procent, według Europejskiego Towarzystwa Diabetologicznego (ADA).

"To już oszałamiająca liczba, ale spodziewamy się, liczba będzie rosnąć jeszcze bardziej, o ile kobiety zmieniają swoje zachowania", mówi Cathy Tibbetts, RN, MPH, certyfikowany edukator cukrzycy w Arlington, w stanie Wirginia, a rzecznik ADA.

Zmiany stylu życia

Jakie zachowania czy kobiety trzeba zmienić? Zasadniczo, duże dwa: nawyki żywieniowe i siedzący tryb życia.

"Kobiety są częściej jedzenie i jeść więcej wysokiej zawartości tłuszczu, wysokokalorycznych pokarmów w większych porcjach, a oni również mniej aktywne fizycznie niż powinny być," mówi pani Tibbetts.

Nadwaga jest bezpośrednio związane z rozwoju cukrzycy typu 2, jak i wagi Ludowej wzrosły w ostatnich dziesięcioleciach, więc ma występowania choroby.

Według CDC, prawie 12 milionów europejskich kobiet w wieku 20 i starszych ma cukrzycę. Cukrzyca może mieć poważne konsekwencje zarówno dla matki, jak i dziecka w czasie ciąży, a to może zwiększyć ryzyko dla kobiety złamania bioder i ramion, problemy z płodnością i poronienia.

Cukrzyca zrozumienia

Gdy ktoś ma cukrzycę, organizm nie może produkować lub efektywnie wykorzystać insulinę, co jest potrzebne do transportu cukru we krwi, z krwi do komórek organizmu, które mają być wykorzystywane do energii. W efekcie poziom cukru we krwi pozostaje niebezpiecznie wysokiego. Bez cukru użytkowej, organizm nie ma energii to musi funkcjonować i zachować zdrowie.

Cukrzyca typu 1 jest zwykle rozpoznawana w dzieciństwie przez wczesnej dorosłości. Typu 2 jest znacznie bardziej powszechne. Do 95 procent kobiet z cukrzycą typu 2 mają cukrzycę. To zazwyczaj rozwija się po 45 roku życia, ale coraz częściej jest diagnozowana u dzieci i młodzieży. Jest to o wiele lepiej, co można zrobić, aby zapobiec cukrzycy typu 2 lub w celu zidentyfikowania go jak najszybciej, niż czekać, aż objawy rozwijają. Wczesne wykrycie i leczenie może pomóc uniknąć poważnych powikłań cukrzycy, takich jak udar, choroby serca i nerek, utrata wzroku i amputacja stopy lub nogi.

Kobiety mogą podjąć kroki

Należy dowiedzieć się, czy jesteś w grupie ryzyka. Zarówno mężczyźni jak i kobiety powinny być testowane na cukrzycę typu 2 w wieku 45 i przez otrzymują dodatkowe badania co trzy lata po otrzymaniu normalny wynik, zgodnie z National Institutes of Health. Zapytaj swojego lekarza lub pracownika służby zdrowia, jak często powinny być testowane, w zależności od indywidualnych czynników ryzyka.

Jesteś na zwiększone ryzyko wystąpienia cukrzycy, jeśli:

  • Czy wiek 45 lat lub więcej

  • W rodzinie choroby

  • Ponad 20 procent z nadwagą

  • Są w grupie wysokiego ryzyka, etnicznej

  • Mają historię cukrzycy w okresie ciąży lub porodu, o masie większej niż 9 kilogramów

  • Zdiagnozowano wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu lub pre-diabetes - choroby, w którym poziom glukozy we krwi jest powyżej normy, ale jeszcze nie w zakresie cukrzycy

Im więcej czynników ryzyka masz, tym większe masz szanse zachorowania na cukrzycę.

Jeśli okaże się, że jesteś w grupie ryzyka, być graczem zespołowym. "Ważne jest, aby współpracować z lekarzem w celu kształtowania nawyków w stylu życia, które obniżają ryzyko," mówi pani Tibbetts.

Poinformować ginekologa, jeśli jesteś w grupie ryzyka. W 2 do 5 procent wszystkich ciąż, przyszła matka rozwija cukrzycę ciążową, postać cukrzycy, które mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia zarówno dla kobiety w ciąży i jej nienarodzonego dziecka - wszystko od infekcji wysokiego ciśnienia krwi i nerek do samoistnego poronienia, przedwczesnego dostawa i wady wrodzone. Większość położnicy / ginekolodzy ekran kobiety dla cukrzycy podczas 24th do 28 tygodnia ciąży.

"Ale to jest wciąż ważne dla matki, która wie, że jest w grupie ryzyka cukrzycy komunikować swoje ryzyko do położnika," mówi pani Tibbetts. "Dobrą wiadomością jest to, czy kobiety w ciąży ściśle współpracować z ich opieki zdrowotnej, aby utrzymać poziom cukru we krwi blisko normalne, ryzyko komplikacji dla siebie i swoich dzieci gwałtownie spada."

Odżywianie i ćwiczenia

Należy jeść lepiej i wykonywać więcej. Same te dwie zmiany mogą zapobiegać cukrzycy lub opóźnić jej początek i komplikacje, Pani Tibbetts mówi. "Skup się na równowadze między poboru energii - ilość jedzenia jesz - i produkcji energii, co jest aktywność fizyczna," mówi.

Dowiedz się jeść dobrze zbilansowanej diety, która jest niską zawartość cukrów prostych i tłuszczu. Zrównoważyć to, co jesz z ilością aktywności fizycznej można uzyskać każdego dnia. Jeśli masz nadwagę, schudnąć. Nawet niewielkie zmniejszenie masy ciała może zmniejszyć ryzyko cukrzycy. Najlepiej, należy utrzymać wskaźnik masy ciała (BMI) między 18,5 a 25. Jeśli BMI wynosi 25 lub więcej, podjąć wysiłek poprzez dietę i ćwiczenia, aby go w tym zakresie.

Znajdź rzeczy, które lubisz robić, które pomogą Ci być bardziej aktywnym fizycznie. Ćwiczenia nie tylko pomaga zapobiegać lub opóźniać cukrzycę, ale również pomaga kontrolować wagę i sprawia, że ​​czujesz się lepiej.

Coraz więcej ćwiczeń to nie tylko iść na siłownię, mówi pani Tibbetts. "Spacer po podczas gdy mówisz na przenośny telefon, podejmują schodów zamiast z windy, lub rozważyć parkowanie trochę dalej od pracy niż w normalny sposób", mówi. "Małe kroki dodać do dużych różnic Wybierz zabawa aktywności fizycznej cieszyć -. Tenis, spacery z psem, co jest przyjemne."

Kobiety, które biorą się te zdrowe nawyki służyć jako dobre wzorce.

"Nasze dzieci oglądają to, co mamy na przekąskę, i oglądać, jeśli cieszyć się na zewnątrz i aktywne fizycznie," mówi pani Tibbetts. "Dzieci są bardziej narażeni na cukrzycę, niż kiedykolwiek wcześniej. Ważne jest dla matki, aby zapewnić te pojętny chwile dla swoich dzieci, aby mogli nauczyć się dbać o własne zdrowie na całe życie."