Cambler

Cukrzyca typu 2 u dzieci: nowej emisji

Liczba dzieci (i dorosłych) z cukrzycą typu 2 została znacząco rośnie w ostatnich latach. Ta choroba kiedyś znany jako "dla dorosłych-początek cukrzycy", ponieważ było tak rzadkie wśród dzieci i młodzieży. Od 1990 roku, jednak więcej przypadków cukrzycy typu 2 są diagnozowane u dzieci niż kiedykolwiek wcześniej. Centrum Kontroli i Prewencji Chorób podaje, że ponad 13.000 dzieci każdego roku diagnozuje się cukrzycę typu 2 w Europie.

Typu 2 jest najczęstszą postacią cukrzycy w Europie, wpływa więcej niż 16 milionów ludzi. Zarówno typu 1 i typu 2 cukrzycy powodują duże ilości cukru (glukozy) do krążą we krwi. Insulina wytwarzana przez trzustkę jest wymagane, aby przejść cukru z krwi do komórek organizmu, gdzie cukier jest wykorzystywany do wytwarzania energii. Osoby z cukrzycą typu 1 nie wytwarza wystarczającej ilości insuliny. Osoby z cukrzycą typu 2, początkowo, aby wiele insuliny, ale ich komórki "odporne" na działanie insuliny - komórki nie odpowiadają właściwie i wysokie poziomy cukru gromadzą się w krwi. Utrzymujące się wysokie stężenie cukru we krwi sprawiają, że trudno dla organizmu do zwalczania infekcji i, z czasem, uszkodzenie nerwów i naczyń krwionośnych, co powoduje problemy z serca, mózgu, oczu, nerek, stóp, a także innych części ciała.

Tak, to dlaczego jest cukrzyca typu 2 staje się o wiele bardziej powszechne u dzieci?

Niektórzy uważają, może to być związane ze zmianami w żywieniu dzieci, poziomu aktywności i wagi. Dzieci, podobnie jak dorośli, jedzą więcej kalorii niż kiedykolwiek wcześniej. W tym samym czasie, dzieci są coraz mniejszy ruch, zarówno w szkole i w domu. Wyższe diety kalorii i mniej ćwiczeń razem oznacza, że ​​jest więcej dzieci, które są bardzo nadwagę w Europie (oraz w wielu innych narodów). W rzeczywistości, to szacuje się, że jedno dziecko na pięciu w Europie jest przynajmniej w pewnym stopniu z nadwagą.

Kto jest zagrożony?

Badania wykazały, że nadwaga i mało aktywne (wykonywanie mniej niż trzy razy w tygodniu), znacznie zwiększają ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 2. Cukrzyca ma tendencję do uruchomienia w rodzinach, o rodziców lub rodzeństwa z cukrzycą lub będących częścią pewnych grup etnicznych (African-Europejska, Europejski indyjskich, Azji Europejskiej, wysp Pacyfiku lub Europejska / Latino Hiszpanie) zwiększa szansę rozwijać typ 2 cukrzycy.

Jakie są znaki ostrzegawcze?

Większość osób z cukrzycą typu 2, w tym dzieci i młodzieży, nie ma oznak lub objawów, lub ich objawy są tak łagodne, że nie są one nawet nie zauważył. Niektórzy ludzie nie mają objawów, które mogą obejmować: zwiększone pragnienie, zwiększone głodu, zwiększone oddawanie moczu (zwłaszcza w nocy, gdy dziecko, które było wcześniej sucha może rozpocząć zmoczyć łóżko), skrajne wyczerpanie ( zmęczenie ), zaburzenia widzenia, lub cięcia i rany, które nie goją się dobrze. Ponadto, dzieci mogą tracić wagę bez wyraźnego powodu dlatego się nie dzieje, jeszcze jedzenia samą ilość kalorii i wykonywania tak jak wcześniej.

Wielu nastolatków z cukrzycą typu 2, w szczególności tych, którzy mają nadwagę, mają obszary zagęszczonej, ciemne, aksamitne skóry w fałdach szyi i brzuchu, pod pachami, wewnątrz łokcia, lub na wewnętrznej stronie ud. Choroba ta, zwana rogowacenie ciemne, wiąże się z wysokim poziomem utrzymującym insuliny we krwi, insulinooporność i oznaczone.

Wysokie ciśnienie krwi, nieprawidłowy poziom cholesterolu i trójglicerydów we krwi, i nieregularne miesiączki (spowodowane zespołem policystycznych jajników), może także być objawy cukrzycy typu 2.

Jak jest ona traktowana?

Cukrzyca typu 2 powinny być traktowane przez poprawę diety (podejmowania mądrych wyborów żywieniowych), wykonujących bardziej regularnie, utraty wagi i utrzymania prawidłowego ciśnienia krwi. Wiele osób z cukrzycą typu 2 są w stanie zarządzać tymi zmianami w stylu życia w spokoju, ale inni muszą brać leki na cukrzycę przez usta lub strzałów insuliny do kontrolowania, ile cukru w ​​krwi.

Jak można jej zapobiec?

Badania sugerują, że osoby z wysokim ryzykiem cukrzycy typu 2 może opóźnić lub nawet uniemożliwić kiedykolwiek dzieje przez zdrowej diety, nie pozwalając wskaźnik masy ciała wzrasta powyżej 25, a regularne ćwiczenia fizyczne. Zmniejszenie masy ciała, obniżenie ciśnienia krwi i obniżenie poziomu cholesterolu może również obniżać ryzyko powikłań powinno cukru we krwi zaczyna rosnąć.

Więc co to wszystko znaczy?

Cukrzyca typu 2 jest poważną chorobą, która niestety jest coraz bardziej powszechne u dzieci. Chociaż niektóre dzieci są bardziej narażone na tę chorobę niż inne (na przykład ze względu na ich tle), wszystkie dzieci (i dorośli) mogą obniżyć ryzyko jedząc zdrowszej żywności i regularne ćwiczenia fizyczne.

Dzieci i młodzież, którzy mają nadwagę, a którzy mają czynniki ryzyka cukrzycy (omówione powyżej: historia rodziny, grupy etnicznej, rogowacenie, zespół policystycznych jajników, wysokie ciśnienie krwi i cholesterolu, problemy) powinien być szczególnie ostrożny, aby uzyskać wystarczającą ilość ćwiczeń i jeść prawo i powinien zobaczyć ich służby zdrowia regularnie tak, że on lub ona może sprawdzić wczesnych objawów cukrzycy.