Cambler

Zabezpiecz się przed chlamydia

Chlamydia jest najczęściej zgłaszanym bakteryjna choroba przenoszona drogą płciową (STD) w Europie, według Centrum Kontroli i Prewencji Chorób. Jednak wiele osób nie wie o tym. Dla urzędników zdrowia publicznego, zatrzymanie jego rozprzestrzeniania jest priorytetem. Na szczęście, można uniknąć tej choroby.

Wiele osób z chlamydią nie ma objawów. Kobiety szczególnie prawdopodobnie nie mają objawów. Jeśli masz objawy, można zauważyć je tak szybko, jak tydzień po jesteś narażony na choroby. Objawy, jeśli występuje, to ból lub pieczenie podczas oddawania moczu i wydzielina z pochwy lub penisa. Kobiety mogą mieć nieprawidłowe krwawienia z pochwy, np. plamienia między miesiączkami lub cięższych okresów.

Łagodne objawy

Objawy mogą być tak łagodny, że ich nie zauważyć. Mimo to choroba nie znika bez leczenia. Jeśli nie dostaniesz leczenia, można mieć komplikacje, w tym zapalenia narządów miednicy mniejszej (PID). PID może prowadzić do bliznowacenia jajowodów, rurek, które przenoszą jaja z jajników do macicy i niepłodności.

Następujące fakty:

  • Ponad 2 miliony młodzieży i dorosłych niż 40 jest zarażonych chlamydią.

  • Około jedna trzecia kobiet niewłaściwie leczonych chlamydia może także uzyskać PID. PID jest poważna infekcja narządów płciowych kobiety. Każdego roku, PID sprawia 100.000 kobiet niepłodnych.

  • Chlamydia może zwiększać ryzyko jajowodów, lub, ciąży pozamacicznej.

  • Dziecko rodzi się kobietą, która ma chlamydia może rozwijać zapalenie płuc lub zakażenia oczu.

  • Chociaż rzadko, ludzie mogą wystąpić powikłania. Obejmują one obrzęk moszny i niepłodności.

Zabezpiecz się

Możesz dostać chlamydia przez seks z kimś, kto ma go. Zwiększyć ryzyko jeśli seks bez prezerwatywy. Ryzyko jest większe, jeśli masz więcej niż jednego partnera. Jeśli seks, prawidłowo stosując prezerwatywy może zmniejszyć ryzyko.

O badanie przesiewowe może pomóc zapobiec rozprzestrzenianiu się zakażenia chlamydią, ponieważ umożliwia natychmiastowego leczenia. CDC zaleca chlamydia test dla każdej kobiety, która odpowiada na "tak" na jedno z tych pytań:

  • Czy jesteś w wieku poniżej 25 i aktywna seksualnie?

  • Czy miał nowego partnera seksualnego w ciągu ostatnich 90 dni?

  • Czy miałeś więcej niż jednego partnera seksualnego w ciągu ostatnich 90 dni?

  • Czy nie stosować prezerwatywy za każdym razem uprawiali seks?

Jeśli zainfekowany, jest traktowana, i poinformować partnera. On lub ona potrzebuje testu, zbyt. Jeśli twój partner testy pozytywne, on lub ona będzie musiał wypełnić leczenia antybiotykami. Nie należy uprawiać seksu aż do uzyskania zarówno zakończone leczenie.

Chlamydia jest łatwe w obróbce. Istnieje kilka metod leczenia, które są skuteczne antybiotyki. Zaledwie jedna dawka pewnego antybiotyku może zabijać bakterie. Należy poinformować lekarza, jeśli istnieje szansa, że ​​możesz być w ciąży. Niektóre antybiotyki nie powinny być stosowane u kobiet w ciąży.